reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Wołomina

Pasek jak to szpital nic z tego nie ma ?? Inna położna może sobie tv pooglądać i na pewno nie ma nic przeciwko :) Poza tym tak robi duzo kobiet więc się nie denerwuj :) Ja osobiście nie będę nikomu płaciła bo to ich obowiązek odebrać poród, poza tym mają kasę=wypłatę :) No i dzidzia jak weszła tak i wyjdzie :D Jakoś już w szkołach nie lubiłam się skłądac na jakieś upominki, kwiatki dla nauczycieli i tak mi zostało :D Wolę te 600 zł wydać na niunię. No ale każdy robi tak jak chce, ja tu nie namawiam Cię do niczego :)

Poza tym przecieć nie można podpisać umowy ze szpitalem ani z położną bo to przecież są pieniądze " na lewo " a tak to by musieli się ze skarbówką rozliczać :)
 
reklama
Celka jeszcze nie dzwoniłam, najpierw chce obgadać to z M.
A Ty Celka z tego, co pamietam to mialas ekspresowy porod i zadnej poloznej nie placiłaś wcześniej, prawda?
Zastanawiam sie tez, czy, aby nie jechać na żywioł i na miejscu zapłacić tej położnej, która akurat będzie (podobno dużo jest fajnych)...ciężko mi sobie wyobrazić, ze w momencie, gdy np. p. Ania nie ma dyżuru, przyjeżdża do szpitala poza godzinami pracy i prowadzi mi poród i szpital nic z tego nie ma. Wydaje mi się to trochę absurdalne, ze tak bez podpisania umowy ze szpitalem etc.No, ale ja się nie znam, więc się nie wypowiadam:)

juz oni to jakos wykombinuja;) to sa tzw cegielki, np za pokoj placilam "cegielke" (tak napisali na rachunku).
 
No właśnie bo pobieranie pieniędzy za poród rodzinny to jest nielegalne, chyba tylko opłata za sale o podwyższonym standardzie może być, więc się wymigują cegiełkami.
 
Mnie tez potwornie denerwuje, ze z wyplaty potrącają mi 350 pln na ubezpieczenie zdrowotne z którego i tak nie korzystam, bo jak potrzebowałam konsultacji lekarskiej, to szlam do LIMu, a gdy nadchodzi moment, aby skorzystać z panstwowej sluzy zdrowia, to i tak czlowiek zastanawia sie czy aby nie zaplacic dodatkowo, aby miec nalezytą opiekę, ktora nalezy sie jak psu buda:wściekła/y:
Zastanawia mnie rowniez fakt, ze wiele szpitali ma cenniki na swoich stronach za okreslone uslugi np. Szpital Sw. Rodziny na Madalinskiego ma tak dobrze rozwiniety marketing, ze u nich w cenniku sa mega rozbudowane pakiety z rownie rozbudowanymi kwotami...

No i z jednej strony doskonale zdaje sobie sprawe, ze przeciez nie zostawia nas w szpitalu na pastwe losu, a z drugiej, swiadomosc tego, ze na bank ktos bardziej przylozy sie do swoich obowiazkow, jest niezwykle uspokajajace, bo nie rodzi sie codziennie i dobrze poprowadzony porod podobno naprawde moze zdzialac cuda (np. w kwesti postepu rozwarcia).
My z M do szk. rodz. nie chodzilismy, nic nie wiemy o oddychaniu, roznych metodach rodzenia na roznych etapach porodu etc. tylko teoretycznie jako tako sie orientujemy. No i mysle sobie, ze jak bede miala swoja polozna to w trakcie wszystko nam powie i odpowiednio sie nami zajmie...nie twierdze, ze bez kasy, polozna, ktora wlasnie bedzie miala dyzur oleje sprawe, ale jak trafi sie jakas wyjatkowa cholera...

No nie wiem sama, a moj M to tylko mi prztakuje w wyborach co do porodu, bo on twierdzi, ze to do mnie nalezy decyzja, bo to ja odwale cala "brudną robotę".
 
Pasek mój M też każe mi we wszystkim podejmować decyzję jak się go pytam co o tym i tamtym myśli :) Wiesz jeśli będziesz się bardziej komfortowo i bezpiecznie czuła podczas porodu do weź tę połozną bo twoje odczucia są najważniejsze.

Przepraszam że tak późno pomyślałam, ale Duralex (jeśli tu jeszcze zajrzysz przed wyjazdem do szpitala) wysłałam Ci na priv mój nr tel więc jak będziesz mogła to daj znać jak już będziesz po cc :)
 
wiecie co, jak tak myślę o Duralex to teraz bardzo żałuję że nie zapytałam się o te cc ;( Strasznie jej zazdroszczę tego że jutro już będzie miała małego przy sobie.
 
Brejko nie bój się, Ty w wiecznej ciąży też nie będziesz ;)

Pasku, jezeli masz na zbyciu 500zl i chcesz czuć się lepiej z położną to ją weź :) choć mi sie taka inwestycja wydaje zbędna...
 
Witam się z nowymi wieściami !!!

Duralex o godz 10.10 urodziła synka Jakuba, Przemysława !!! Waży 3170g, 54 cm i dostał 10 pkt !!!

Gratuluję jeszcze raz no i zazdroszczę jak cholera :)

A u mnie nocka spokojna więc jeszcze będę marudziła troszkę :D
 
reklama
Gratuluje :-):-):-):-):-)

paluszki.jpg
pencil.png
 
Do góry