reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

reklama
To nie chodzi o zabawe na schodach!!, ale umiejetnosc poradzenia sobie na nich i po to, zeby dziecko wiedzialo jak sie na nich zachowac jak nie umie jeszcze po nichw chodzic na nozkach ... Moj blad byl taki, ze mala jak miala rok umiala po nich wchodzic na czworaka, a jak prawidlowo schodzic jej nie pokazalam... na schody wejsciowe miala zakaz wchodzenia (tylko na schody w domu byly do wchodzenia) i efekt byl taki,ze pod moja nieuwagę, jak nie bylo tam jeszcze bramki, spadla z nich glowa w dol (musla,ze tez przodem sie schodzi)... I po tym upadku pani dr w szpitalu polecila mi,zebym mala nauczyc schodzenia po nich na czworaka. IZA Ty masz niebezpieczne schody, bo widzialm na filmie, wiec to inna sprawa... ale jak PEPERKA jest u tesciow tylko na weekend i jak maly chce pocwiczyc wchodzenie to super...zreszta Oliwierek zaczyna chodzic sam, wiec wszedzie zaraz bedzie chcial wejsc:-) a dzieci poluja na miejsca "zakazane"

ee moja to nic a nic nie zaznacza w tych tabelkach, chyba srednio zwracaja uwage na te rzeczy. a na bilans u nas sie zapisuje konkretnie wlasnie po 2 roku zycia


U mnie normlanie maly bilans jest co 3 msc, wlasnie sprawdzenie takich umiejetnosci, pomiary -waga,wzrost, osluchanie dziecka i zobaczenie czy wszystko ok, jak zabki, oczka, badanie uszu ! (ktore jest wazne, bo wlasnie u mojej przyajciolki w wieku 2,5lat okazalo sie,ze dziekco nie slyszy) , jak brzuszek itd... A ten bilans 2latka jest juz taki duzy.... zreszta u nas na lipcowkach chyba wiekszosc mam jest z dziekckiem wlasnie na takiej kontroli u dzieci zdrowych takiej co 3-4msc.

p.s. z tymi sprawdzaniem umiejetnosci zapisanymi w ksiazeczce to chodzilo mi o to, ze jak pytalas czy dziecko puszczac na czworaka na schody, to masz odpowiedz w ksiazeczce zdrowia dziecka :-) - ze tak :-) bo to norma rozwojowa. u nas na lipcowkach wszytskie puszczaly i jets ok.
LOLKA to czy zaznacza czy nie to jzu mniej istotne, wazne ze pyta :-)
 
Ostatnia edycja:
hej ale dzisiaj slicznie i cieplo :-)
A co do schodow - nie mam w domu, po klatkowych Jula zjezdzala w wozeczku a teraz chodzi ze mna za rączkę :-) Probuje oczywiscie "siama" ale asekuruje ja stojac o stopien za nia.
ps. spisujecie sie moze przez www, bo mnie ciagle blad wyskakuje i nie moge przejsc poza pierwsza strone ? :wściekła/y:
 
to moze bedzie schodzic tak? :)
[video=youtube;Nr19QX1p44c]http://www.youtube.com/watch?v=Nr19QX1p44c&feature=player_embedded[/video]

stopi: ee przewaznie to robia tylko taka pseudo kontrole do szczepienia, ale za bardzo nikt nic nie sprawdza. co z tego ze jestem co kilka miesiecy jak co najwyzej oslucha serce i tyle. a dzis mialam to co ty niedawno - oliwier troche chodzil za rece i jak chcialam wsadzic do wozka to wrzask i prostowanie itd, identycznie jak ty rok temu :)

patewka: ja spisalam siebie, malego meza itd. a jaki masz blad? w weryfikacji?

dziubasek: idziemy jutro do mamaba? podeslij mi swoj nr albo smsa napisz :)
 
Ostatnia edycja:
U nas wogole bylo smiesznie, bo mala jeszcze nie chodzila sama, tylko za reke lub z moim palcem na karku (co oczyiwscie bylo zlym nawykiem) a po schodach umiała sama wejsc i zejsc normalnie na nozkach trzymajac sie poreczy.. tylko tak jak pislam my mamy schody w domu i mala sobie cwiczyla nowe umiejetnosci.


DZIEWCZYNY MAM PYTANIE!!!!!!!!!!!!!!


Jakie buty sa dobre do chodzenia dla dziecka w upalne dni??? Nie chce typowych sandałków, bez palcow bo przy wspinaczce na linach na placu zabaw to bedzie sobie paluchy obcierac...a mam problem... bo jest starsznie goraco i w zakrytych bucikach mala srednio chce biegac w takie upal, bo nozka jej sie poci... dwa mala ma crocsy na basen i chodziala w nich troche po plazy jak miala ta drzazge wyjeta... i problem jest taki,ze ona teraz chce tylko w tych butach chodzic... awantury sa o inne buty... narazie jej schowalam te crocsy , bo przeciez nie moze w nich tak duzo chodzic ...(choc jej w nich ewidentnie bylo wygodnie:szok:)zwlaszcza jak biega
Bylam dzis w sklepach i buciki letnie zaczynaja sie od 40 euro ... tylko 21 roz. sa za duze i za szerokie (ona ma mala i waska stope), a roz 20 sa takie akurat... ale pewnie zaraz jej noga podrosnie do 21....bo 20roz. juz troche czasu nosi...wiec 40euro na buty na 1-2msc to troche sporo...


PEPERKA haha poczekaj wroce i bez wozkow bedziemy spacerowac ;-) :-) wspolczuje!!
 
wiesz co, w stanach mojej kolezanki mala wlasnie w tych crocsach biegala jak miala tak 1,5 roku i bylo jej ok. ale nie wiem czy sa jakies przeciwwskazania lekarskie itp ;) ja malemu zamowilam takie jakby japonki za cale 2,5$ ale nie wiem czy bedzie w tym chial chodzic

czy ktoras z was moze mi podac numer do dziubaska? bo cos sie nie odzywa, a niby na jutro sie umawialysmy :/
 
Asiu, WIELKIE DZIĘKI!!! Sposób z witaniem Filipa razem z Olafem od razu odniósł sukces :) Z przewijaniem gorzej, bo Olaf za bardzo chce w nim uczestniczyć, ale już jest coraz lepiej! Jak będziesz miała inne pomysły, czekam :)))
Generalnie usprawniam też nasz codzienny plan i tego płaczu z powodu zazdrości jest zdecydowanie mniej;) We trójkę już się bawimy, Filip się śmieje jak karmię Olafa więc po woli się uczymy żyć razem!

Peperka, ja jutro ppiszę się na mamaba. Około 10.30-11.00 pewnie się tam zjawię. Później wyślę Ci mój numer.

Stopi, moje koleżanki polecają crocsy!
 
dziubasek: ja pewnie raczej 11 lub troche po, ale ciezko mi dokaldnie powiedziec bo cos plan dnia nam sie rozjechal ostatnio ;) pierwszy raz pojade komunikacja wiec chwila zejdzie, a potem pewnie juz samochodem..
 
peperka i reszta dziewczyn- jestem wszoku bo wlazlam na spis przed chwila i wypelnienie go zajelo mi 5 minut :szok: i mi grzecznie podziekowali za udzial :-p. A nastawilam sie na Bog wie jakie pytania Ale szok. Na prawde :tak:.

A wczesniej chyba serwer mieli przeciazony - tak to sobie tlumacze.:-D


ps. Macie moze namiar na sensowny nocleg w Barcelonie???
 
Ostatnia edycja:
reklama
Patewka: z tym spisem to jest tak ze tylko 20% osob bedzie mialo wszystkie pytania, a reszta to tylko taka podstawa. aa i w tym spisie sa bledy cholera i nie da sie go czasami wypelnic (np tesciowej wypelnialam i wczesniej mieszakala na innej ulicy ale w tej samej miejscowosci i nie ma takiej opcji do wybrania i nie da sie tego przeskoczyc :/).
Pytalam sie o nocleg kolezanki, ale ona mieszkala pod Barcelona wiec chyba sie nie liczy. Jak szukalam dobrego hotelu na costa del sol to patrzylam opinie na TripAdvisor. Mozna tez na booking.com spojrzec

Aaa i zapomnialam napisac, ze kupilam pieluchy Dada z biedronki i sa swietne, identyczne jak pampersy zielone, a kosztuja sporo mniej - za opakowanie roz 4 (wielokoscia jak 5 z pampersa) 54 szt dalam 27 zl
 
Ostatnia edycja:
Do góry