reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

reklama
dziewczyny powiedzcie mi do kiedy wasze maluchy jadly w nocy? i czy to one rezygnowaly z jedzenie czy je oduczalyscie?

U nas kolejny zab sie przebil (jedynka) ale widze ze z lewej strony 1 i 2 tez juz lada dzien sie przebija :) a maly doslownie w 2 dni zaczal stawac wszedzie i przy wszystkim i nawet czasem zapomina sie trzymac..
 
My jutro będziemy w okolicy kredkafe (na al. Wyzwolenia). Od 3 miesięcy próbuję się dostać do neurologa i dziś się okazało, że jutro jest jedno miejsce ale na 12. Więc będę musiała sama z Ignaśkiem pojechać pociągiem. A neurologa mamy właśnie na Wyzwolenia.
 
jak pisałam wcześniej, jestem gotowa na spotkanie w przyszłym tygodniu :)
W tym tygodniu będzie moja mam na 2-3 dni i będziemy szykować Filipkowi rzeczy...a pod koniec tygodnia jesteśmy umówieni na spotkania spacerowo-kawowe z innymi dziećmi. Także przyszły tydzień jak najbardziej :) - każdy dzień :)
Dzięki Patewka :)

Jagoda, a jakieś wskazania do neurologa macie? czy tak kontrolnie chcesz pojechać?

Peperka, Olaf jakoś od 8-9 miesiąca nie je w nocy, w momencie jak go odstawiłam od piersi, zaczęłam w nocy podawać wodę. Po paru dniach przestał się budzić...Do tej pory jak czasem się obudzi to daję mu wodę do popicia.
To chyba szybko zacznie chodzić Oliwier :)
Olaf jeszcze nie chodzi, tzn. chodzi ale przy ścianie, meblach, tak to się sam nie puszcza ....
 
peperka mojemu jeszcze się zdarza jeść w nocy jak mu zęby dokuczają, normalnie przesypia do rana bez jedzenia.Ale ja go jeszcze nie odstawiłam.

dziubasek my dostaliśmy skierowanie do neurolog po urodzeniu ze względu na przebytą żółtaczkę i powikłania ciążowe (cholestaza), byliśmy kilka razy na kontrolach jak był malutki i wszystko było ok. Ostatnio na początku czerwca byliśmy i powiedziała, żeby na następną kontrolę w listopadzie przyjechać, tylko od października próbowaliśmy się w termin wbić.
Co do niepokoi moich to Igi jest bardzo cichym dzieckiem, takim obserwatorem, słyszałam u niego i mama i tata i baba i dziś i jeszcze kilka słów ale to nie jest tak, że on mówi bezprzerwy po swjemu, średnia to jest jeden-dwa wyrazy na dzień. Krystian też długo nie mówił i u niego okazało się, że winny był nieruszający się język. Chodziliśmy przez kilka miesięcy do neurologopedy i się rozgadał w końcu. Choć na zewnątrz to go dopiero po 4 urodzinach zaczęli ludzie dokładnie rozumieć. Obawiam się, że Igi może mieć to samo, tak więc nie zaszkodzi skonsultować i zacząć o tym myśleć.
Niestety nasza neurologopeda przestała już pracować w tym ośrodku do którego jeździliśmy a nie znam żadnej innej pracującej z dziećmi poniżej 3 lat. (Choć logopedek znam kilka bo Krystian nadal korzysta z ich usług).
 
kurcze ale mojego to woda nie oszukuje nic a nic bo on uwielbia wode i budzi sie tez kilka razy wieczorem by wlasnie sie jej napic, do tego nawet przed snem zawsze duzo pije. daje mu mniej mleka na ten nocny posilek, ale za to sniadanie ma duzo wczesniej przez to. i wieczorem robie mu mleko na 270 ml wody, wiec pewnie ponad 300 wychodzi i jeszcze 1,5 lyzki kleiku a on i tak budzi sie 1-2 na mleko i zjada troche oszukana porcje bo 150 ml wody i tylko 4 lyzki mleka (a powinno byc 5), a potem znowu chce jesc miedzy 5 a 6.30 i daje mu mleko i czesto jeszcze zasypia. w dzien probowalam mu dawac wiecej ale w niego nie da sie wcisnac za bardzo :/ wiec chyba musze czekac az mu sie odechce samemu
 
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!

U nas jak zwykle Lena nieprzeziebiona... ale za to z okiem nie jest za wesolo.... jesesmy po kolejnej konsultacji i badaniu i mala ma zanik tarczy, impulsy z mozgu nie docieraja itd... Moze na nie slabo widzec....Wszystko to wina mojego zapalenia oskrzeli i ropnia krocza, antybiotyku w 12tyg ciazy.. uswiadomila mnie okulistka... mam potworne wyrzuty sumienia, ze jak dostaalm L4 to najpierw nie poszlam na nie, dopiero jak juz ledwo sie na nogach trzymalam i zapalenie oskrzeli bylo powazne po poszlam na zwolnienie...

Ja na spotkanie nie przybede, bo w czwartek lece do Nowego Jorku na niecale 2tyg... i to bez Leny .. Moje wakacje :-)

JAGODA
ja mam dobra neurolog. zwatpilam w jej diagnoze, poszlam do innej i to byl blad. Pozniej rehabilitant powiedził mi, ze ta pierwsza miala zupelna racje. To jest starsza pani, ktora bardzo fajnie podchodzi do dzieci i nie trzyma sie sztywno norm. Jak mala chodzia do zlobka to ona w porownaniu do rowiesnikow znacznie wiecej mowila. Inne dzieci malo co mowily .. poprostu to jest naturalny rozwoj.. ale jak chcesz upewnic sie to idz do neurologa, ale najlepiej do takiego co tez pracuje z niepelnosprawnymi dziecmi (tzn. oni lepiej wychwytuja co jest norma, a co zaburzeniem, maja lepsza praktyke pracujac z niepelnosprawnymi dziecmi) ja bylam u takiego rehabiltanta i zupelnie inne podejscie i wiedza niz rehablitant nie pracuajcy z niepelnosprawnymi dzieciakami.

p.s. sluchaj mailam isc do tego lekarza okulisty co Ty i kolezanki mi odradzily... i sama nie wiem juz.. one maja zle doswiadczenia z nim (tzn diagnoze wystawil z sufitu, raczej na podstawie opisow rodzicow niz wynikow badania dna oka)... czy on jest taki gburowaty?/ sama juz nie wiem.. choc teraz bylam prywatnie u fajnej babki, co miala ten aparat do pomiaru...

PEPERKA
nocnego jedzenia raczej trzeba dziecko oduczyc... tylko niektore rezygnuja z tego same... U nas oduczanie trwalo 2dni. Tylko ja mialam latwiej, bo oduczalam ja od cycka. Mi kazala pediatra starac sie od 10msc wyregulowac jej jedzenie tzn 5posilkow dziennie, no i chodzi o zabki. I nie ma podjadania w nocy. Jesli Twoj maly pije w nocy wode lub mleko to moze ma za cieplo w pokoju i jest jemu za duszno?? A porcje mleka z kleikiem ryzowym to dostaje jak moja Lena w 10msc, wiec moze Twoj potrzebuje wieksza porcje na noc?? popróbuj, pokombinuj...chyba ,z e sam sie w koncu przestawi...
 
stopi - okropna historia z tym antybiotykiem :-( co się da z tym oczkiem zrobić?

malina - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :-D

w przyszłym tygodniu chętnie się spotkam!!

pozdrawiamy noworocznie!!
IMG_9597.JPG
 
stopi: jak daje wiecej kleiku to nie chce pic bo za geste mu mleko, samego mleka nie dam rady mu wiecej zrobic bo mam butelke doslownie pod korek juz - moze trzeba by kupic wieksza butelke? przez niekapek nie chce przejsc w ogole mleko z kleikiem, wiec tu tez odpada. tyle ze on w dzien je sporo mniej niz wszelkie normy, wiec moze po prostu w nocy nadrabia? cholera wie. eh moze powinnam twardsza byc i sie zmusic do dawania tylko wody lub super rozwodnionego mleka przez kilka nocy, ale czuje ze to masakra bedzie. dam mu moze jeszcze troche czasu. hmm do tego te zeby - dzis zobaczylam przebita jedynke, ale widze ze druga jedynka i druga dwojka lada moment tez sie przebija i troche marudny jest

iza: Gaja tanczyla z choinka? :)



Haa moj maz stwierdzil ze jak by mial caly dzien spedzic z malym sam to by nie dal rady ;) a co my matki mamy powiedziec? :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
IZA to glownie chodzi o samo zapalenie oskrzeli, bo bylo ciezkie - jak ja z lozka nie moglam wstac i dusilam sie to naprawde bylo zle... ale do tego doszedl w tej infekcji ropien krocza, ktory zostal wycisniety na zywca, a nie wyciety (tak powinno byc, takie mialam skierowanie do szpitala, dlatego et zpo porodzie odnowil sie) i on zaczal sie rozlewac. W tym czasie oko rozwija sie i poprostu te moje infekcje zachamowaly ten rozwoj... a antybioyk pewnie dodal swoje 2 grosze.. czekam na dalsze konsultacje

p.s. no ładnie GAJA choinke rozbroiła :-)

PEPERKA mleko z kleikiem ryzowym w mleku przez butelke ti chyba bardzo ciezko przechodzi (chyba ,ze przez smoczek do kaszek LOVI moze przejdzie) z niekapka (AVENT - z 3 dzirkami)przechodzil, ale jak wyjelam blokade, z blokada nie szlo... przez kubek LOVI przechodzi spokojnie. Sprobuj w dzien zwiekszac porcje jedzenia.. stopniowo.. czesciej go karmic... moze to cos da..ile lacznie je posilkow w ciagu doby?? A wlasnie zapomnialam napsiac : firma Nubby ma sporo rzeczy (lyzeczki, kubeczki )tez w Superpharmie, ale szybko schodza.. ja po lyzeczke i widelec tej firmy dopeior w trzeciej superpharmie dostalam..
 
Do góry