reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

Iza dobra ta Twoja cora :) a moze dalabys rade troche mleka oddciagac i najpierw mieszac z mod zeby do smaku sie przyzwyczaila? albo mozesz do mleka dosypac np troche kaszki, wtedy smak sie polepszy.
ja za Nan 600 g w duzym carefourze place 20 zl i to bez promocji
 
reklama
CSC_2009a.jpgCSC_2012a.jpgCSC_2019a.jpgCSC_2013a.jpg
Dziubasku mowilam o tej zielonkawej tunice - ona jest taka cudowna leciutka, zakladalam ja na bialy t-shert. Z Promod. Niby nie ciazowa ;-) ale ja ją na wesele zalozylam. Sa tez spodnie z h&m i pas z tego sklepu w GM dla mam i czarną zwyklą bluzke z be-mama. Ciuszki generalnie pasowaly do siebie.
Ale nie naciskam :-)
I jesli pogoda bedzie piekna - zoo bardzo chetnie :tak:Moze ktos dolaczy? :-D

Iza - madrala z tej twojej córci.
Julci od skonczenia roczku daje mleko Enfamil 3 - kupuje w aptece. Ale jakies bardzo drogie w porownaniu z tymi waszymi :szok: Ale nie zmieniam, bo slyszalam ze przy zmianie dzieci roznie reaguja. Zmienimy dopiero po 3 latkach na zwykle kartonikowe :-D

J@goda - to zwolnij tempo ;-) No i wychorujcie sie wreszcie ;-)

Milego weekendu babeczki.
 
IzaBK czwórki to mu na 100% idą. Na dole to ma dwie białe gule.

Co do mleka, to tak sobie myślę, że jak pediatra poleciła Ci zwiększyć kaloryczność posiłków to może dwa razy dziennie wprowadź kaszkę na mleku modyfikowanym (niecałe 7zł za paczkę, choć pewnie mleka wychodzi więcej porcji z paczki).
Dziecię w tym wieku powinno 3 posiłki niemleczne +2 mleczne jeść.
Ja się chcę pediatry spytać, czy mogłabym dawać kaszkę mleczną na śniadanie i na kolację.

W środę organizuję pokaz "warsztaty naukowe dla przedszkolaków" dla dzieci z grupy Krystiana nie dam rady dotrzeć do zoo.
 
Ostatnia edycja:
jagoda - no właśnie kazała te kaszki co robię dwa razy dziennie, robić na modi. Bo ja je do tej pory na wodzie.. ale zawsze z owocami i zawsze zapijała cycem. No ale tak czy siak cyca zaraz nie będzie..
ale łatwo nie bedzie. mocno cyca ograniczam, ale w nocy nie umiem na razie byc twarda :/
 
iza to jak dasz 2 razy dziennie kaszki na mleku modyfikowanym
raz dziennie zupka warzywna (danie warzywne)
raz dziennie danie z mięskiem
raz dziennie owocki
to teoretycznie nie trzeba więcej i nie trzeba więcej mleka.

Ja Cię z tą nocą rozumiem, choć ja i w dzień mam problemy, bo w sumie wg schematu to Igi mleko powinien tylko wieczorem.
Rano daję mu kaszkę, potem owocki, zupka, drugie danie i na noc by była pierś.
Ale w praktyce to on ssie kilka razy dziennie, czasami tylko napić się przychodzi ale nie zawsze podanie wody załatwia sprawę. Napije się wody i domaga się cyca mimo to.

A kaszki od razu na modi kupuję, szybciej jest.
 
no właśnie - mnie się wydaje, że Gaja nie z głodu ssie w nocy. No ale jednak się budzi. W ciągu dnia je w sumie 7 posiłków
pierś,
kaszka z owocami,
kanapka z serem lub szynką i pomidorem+pierś,
obiad,
owoc + jogurt,
kaszka z owocami,
pierś.
zamierzam rozciągnąć trochę czas między posiłkami i wtedy znkną mi posiłki piersiowe, a mleko będzie w kaszkach. Taką mam koncepcję ;-)
Kaszek gotowych nie używam, ja gotuję mannę na gęsto albo jaglaną albo płatki owsiane. Jakoś nie jestem przekonana do tych gotowych..

od dwóch tygodni mam taki wilczy apetyt, że zaczęłam tyć :-( okropnie, potrafię kilka bułek z majonezem wciągnąć i zaprawić czekoladą :-( zrzucam wszystko na karb karmienia, ciekawe czy mi przejdzie, gdy przestanę karmić..
 
Patewka, Iza to w środę spotkanie? Przy łądnej pogodzie ZOO a przy gorszej knajpa na Ursynowie? Może ktoś jeszcze dołączy?
Patewka podoba mi sie bluzka czarna i pas, reszta chyba bardziej pasuje na sezon letni i się chyba nie zdecyduję, a jaki rozmiar tej bluzki czarnej bo Ty chyba drobniutka jesteś? :)
Iza, i jak GAja nowe menu smakuje? JAk robisz tą mannę na mleczku mod i płatki owsiane?
A to jedzenie to może właśnie przez karmienie albo sezon zimowy się zbliża i ja też mam zwiększony apetyt...
 
od dwóch tygodni mam taki wilczy apetyt, że zaczęłam tyć :-( okropnie, potrafię kilka bułek z majonezem wciągnąć ...

Moze dlatego ze zimno sie zrobilo, dawniej jesienia i zimą ludzie naszej szer. geogr. zaczynali bardzo tlusto jadac (smalec i takie tam) wiec moze masz to IZA po prostu w genach? ;-)
A bułke z masłem i majonezem uwielbiam :-D

Dziubasku - jak napisalam nie naciskam, zobaczysz na zywo moze sie na cos zdecydujesz... W ciazy bylo mi zawsze bardzo goraco i niezaleznie od pory roku ubieralam sie lekko. Tylko wazne bylo, aby mi nic brzucha nie uciskalo :-). A bluzka chyba m-ka ale ona z lycrą jest i dowolenie sie rozciągnie

U nas w nocy katar u Julci sie zaczął i nie wiem co ze srodą, czy to na zeby (gorne 3) czy przeziebienie na razie daje wit c i kropelki do noska.

a u was już lepiej i jak minely weekendowe imprezki?

peperka no bardzo drogie . Ale ja sie ciesze ze JulA dobrze je TOLERUJE, BO MAM JUZ 1 CALKOWICIE BEZMLECZNE DZIECKO :tak:

J@goda a co u was?
 
reklama
U nas nic się nie rozwinęło z tego kaszlu, jutro idę na dzieci zdrowe (akurat mamy termin), przy okazji pediatra jeszcze raz osłucha Ignasia.
Po za tym wsio ok.
Muszę trochę zadań przygotować. Do pokazu środowego mam już wszystko przygotowane.
Tylko muszę znaleźć sposób na zaangażowanie Krystiana, żeby mi nie rozwalił eksperymentów, bo on je wszystkie zna i boję się, że jak będę o coś pytać dzieci to on wszystko odpowie. Więc lepiej mieć go po swojej stronie jako współprowadzącego ;-).
 
Do góry