reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

mam nadzieje ze bedziecie miec lepsza pogode niz dzisiaj :)

czy wasze maluchy zjadaly takie porcje jedzenia jak byly zalecane? np. moj powinien teraz jesc ok 200 ml zupki, ale ja ledwo maly sloiczek w niego moge wmusic. juz nawet gotowalam dodatkowo warzywa i dokladalam, ale niewiele to pomoglo.

czy ktora z was ma moze kanape skorzana i jak ona sie sprawdza przy malym dziecku?
 
reklama
Hej Dziewczyny:)
Wpadam na chwilę żeby Was pozdrowić:)
Gratulacje dla Gai z okazji pierwszych kroczków.
Zdrówka dla Dziubaska i Chłopaków.
Patewka, tęsknię za Jeremim:zawstydzona/y: I zazdrosna jestem:baffled: Za siedzeniem w domu już średnio:-) Całuski dla Juli..
 
peperka - Gaja nigdy nie zjadała zupki tyle ile powinna :baffled: warzywa nie są jej ulubionym pokarmem. Ale manna z owocami to co innego - potrafi wtrząchnąć cały talerz :-D
malina - pozytywnie zazdroszczę zadowolenia z pracy :-)
 
No i dzisiaj odpadliśmy ze spotkania :( Trochę wczoraj przesadziłam ze spacerowaniem w to wiatrzysko i od rana z Olafem kichamy, prychamy - musimy sie podleczyć co by przez weekand nie siedzieć w domu. Patewka mam nadzieje, że wybaczy :)
Jutro mamy przyjęcie, zamówiłam sukienkę przez internet, wczoraj przyszła i czuję się w niej jak w koszuli nocnej :( Teraz muszę wykombinować jakiś strój odpowiedni, co z moim brzuchem to nie lada wyzwanie?!?!
A w niedzielę u zaprzyjaźnionej rodzinki mamy chrzciny bliźniaków i będę Panią kamerzystką na mszy :)
Także musimy być w formie w ten weekand.

Malina ja również zazdroszczę pozytywnie :) Za rok sama ruszę na podbój rynku pracy :) Ciekawa jestem jak sobie wszystko organizujesz, jak Jeremi reaguje i w ogóle?!?!
Peperka Olaf mniej więcej je mi tyle ile w tych wszystkich schematach żywieniowych, ale jak ma gorsze dni i je mniej to wmuszam. Myślę, że każde dziecko jak dorosły człowiek ma swoje tendencje żywieniowe, jedni jedzą mniej a inni więcej i nie można takich rzeczy wsadzać w schematy, które są ułożone pod średnie wartości wzrostu i wagi wg. wieku. Ja sobie nie wyobrażam żeby np. drobna Gaja czy Jeremi zjadł tyle co mój klocuszek 11 kg :)
Iza a co słychać u Ciebie? Mało Cię ostatnio.
Jagoda wyzdrowiałaś?
 
Dziubasku szkoda ze nie wypalilo nam to wyjscie bo pogoda wymarzona: sloneczko i tam gdzie nie wieje - zupelnie cieplo. Kuruj sie i Olafka, bo faktycznie weekend zapowiada sie u was bardzo spotkaniowy.
A z kiecka cos wykombinujesz (a moze chcesz ode mnie sliczna zwiewna leciutka seledynowa tunike ciazowa pozyczyc??? Bo mam nie mialam komu oddac, na all tez nie wystawialam i tak sobie lezy i czeka :)
 
:-)
ja dziś przypadkowo zaszłam do przychodni, i zaszczepiłam w końcu Gaję. Na żółtaczkę tym razem.
Gaja ma 71 cm wzrostu i waży 8,5 kg. Czyli na 3 centylu jest moja drobinka ;-) Koślawym chodzeniem pani doktor kazała się nie przejmować, tylko cieszyć się że w ogóle już chodzi :/ kazała też karmić bardziej kalorycznie. Pochwaliła mowę.
Zaraz wybieram się po mleko mod. W ciągu tygodnia planuję przestać karmić, bo musze wyleczyć sobie kolana. Bardzo żałuję karmienia, ale jeśli nie zrobię tego teraz, to niedługo będę jeździć na wózku :-(

jakie mm dajecie swoim dzieciakom? gdze najtaniej się je kupuje?
 
Iza Gratulacje dla Gai, Ignaś chodzi po meblach ale samodzielnie to najwięcej 5 kroczków zrobił jak dotąd, inna sprawa, że on ostatnio ma jakąś manię i tylko na rękach by siedział. Mleko u nas to chyba w rossmanie najtaniej.

Ja dalej karmię ale we wrześniu mu kaszkę na modyfikowanym wprowadziłam, bo takiej bez mleka jeść nie chciał a okazało się, że mleczną wsuwa aż miło :-). No i kaszka to najtańsza w rossmanie jest. Ta sama cena co w lidlu niby w promocji wybrane rodzaje.
My też byliśmy dziś w przychodni, Ignaś urządził w nocy maraton kaszlowy, nie wiem co to było ale znikło równie szybko jak się pojawiło. Pediatra podejrzewa wirusówkę, nie było gorączki, czekam czy coś się rozwinie.
Ja kilka dni byłam zdrowa a od wczoraj mnie gardło kłuje.
Ostatnio jestem mocno zajęta, nie wystarcza mi czasu na bb.
buziaki
 
Iza: Ja daje NAN, najtaniej wychodzi w duzym carrefourze, chociaz ty juz bedziesz junior dawac, wiec nie jestem pewna jak ono cenowo w sklepach chodzi. W rossmanie przewaznie mleko jest ok 1-2 zl drosze.
A jesli chodzi o kaszki to rossman ma najlepsze ceny, tak samo na sloiki. No chyba ze gdzies jest promocja.
 
Patewka pogoda na ZOO była wyśmienita, ale liczę na spotkanie w przyszłym tygodniu :) Każdy dzień póki co oprócz poniedziałku mi pasuje :)
Pokaż te swoje ciuszki może ja bym coś odkupiła ciążowego od Ciebie?
Iza Ty też wspominałaś, że przyszły tydzień masz wolniejszy :) Olaf pije Bebilon, za 800 g płacę średnio 35 zł. Szkoda, że kończysz karmienie, ale wierzę, że sprawa kolan taka poważna, lepiej zadbaj o nie tak jak powinnaś! Gaja rzeczywiście kruszynka, ale zdrowa więc to najważniejsze :)
 
reklama
jagoda - może Ignasiowi czwórki idą, skoro tak na rękach siedzi? one potrafią dać porządnie w kość :-(

co do mleka - kontrolnie, wierząc w to, że może uda się taniej:baffled: kupiłam mleko babydream - 800g za 12 zł. Gaja pociągnęła, z każdym łykiem robiła coraz dziwniejszą minę, po czym puściła słomkę i prychnęła na pół kuchni :crazy: jutro będę nadal próbować, ciekawe czy nie modoba jej się modi jako modi, czy to konkretnie jej nie podeszło..
w przyszłym tygodniu, to ja w środę bym mogła się spotkać:-)



dzisiejsza rozmowa:
córka: Mama, jak będę miała same szóstki w szkola to kupisz mi laptopa?
ja: być może, ale porozmawiamy o tym, gdy będziesz w czwartej klasie
córka: oj maaaamooooo, nie możemy wcześniej? w 2012 ma być koniec świataaa

:-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry