reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

na wakacjach okazało się, że kolanka Gai boją się trawy: :-D
[video=youtube;goqAArr7XDw]http://www.youtube.com/watch?v=goqAArr7XDw[/video]
 
reklama
Witam wszystkie mamy:-)

Już się kiedyś przedstawiałam, ale wszystkie mamy tutaj są tak zżyte i produkują tyle postów,że ciężko się "wbić";-)
Mam pytanie czy w warszawskich szpitalach trzeba mieć własne ciuszki dla dzidziusia na cały pobyt czy tylko na powrót do domu? Na przykład Pomorzu dzieci ubierane są w ciuszki szpitalne a w swoje tylko na powrót. Intresuje mnie zwłaszcza szpital Orłowskiego ;-) Jeśli któraś z obecnych tu mam tam rodziła to bardzo proszę o kilka słów :-)
 
ja ani razu w Orłowskim..

dziewczyny, jak upiec mięso, żeby nie było wiórowate jako wędlina? Moje dziecię nie jada zupek, zatem mięsko tylko na kanapkach - im mniej wiórowate, tym więcej zje jak sądzę :/
 
Iza dobrym rozwizaniem jest pieczenie w rękwie, a mieso musi byc swieże jak jest stare to zawsze suche i wiorowate sie upiecze.

Dziewczyny co lataly juz samolotemjak to jest z jedzeniem na pokldzie mozna sloiczek wziac , a co z piciem ?/ A no i czy bralyście sloiczki do walizki znaczy sie do nadawanego bagazu?

przepraszam ze tak krotko i nie odpisuje wszytskim ale za 2 dni na wakacje lecimy i panika mnie ogarnia
 
Patewka jak my lecielismy z malym to przez odprawę nie mozna było przenieść rozrobionego mleka dla malego ani wody w jego butelkach, ale bez problemu mozna było juz po odprawie poprosic zeby ci nalali w restauracji na lotnisku wrzątek w butelke i wnieść to do samolotu. Wiki jeszcze wtedy byl mlodszy i jadal glównie sztuczne mleko. Wydaje mi sie ze tobie bedzie duzo prosciej bo możesz dac malej poprostu wode mineralna kupioną na lotnisku zreszta na pewno w samolocie dadza ci wode jeżeli powiesz że to dla dziecka.

Jeżeli chodzi o słoiczki to my większość przewieźliśmy w bagażu podręcznym glównie przez to że mieliśmy problem żeby zmieścić sie w limicie bagażu a one niestety trochę ważą.
 
Witam się z Mamusiami i dzieciaczkami :-) aż wstyd, że od 02.2010 jestem na BB a tu jeszcze nie zaglądałam. Tym bardziej mi głupio, że sie witam i od razu "atakuję" pytaniem ale pilnie potrzebuję pomocy. Jestem mamą 9 miesięcznej Olgi i niestety od października jestem zmuszona wrócić do pracy a tym samym Olgę oddać do żłobka. Także czasu mam niewiele a miejsc w żłobkach jak na lekarstwo. Prosze o radę doświadczone Mamy: jaki żłobek polecacie w okolicach Puławskiej, Piaseczna? Jutro mam jechać do Klubu Przytulanka na Katarynki i chcialam coś wiecej na temat tego miejsca poczytac ale opini niewiele niestety, może coś wiecie więcej? Jeśli nie chcecie pisać na ogólnym proszę o priva.

Bardzo dziekuję za pomoc :tak::happy:
Pozdrawiam
 
FRAMAMA zupelnie to nie jest Twoja wina !!!!!! Moja przeszla bzobiawowo zapalenie dog moczowych ( miala ropomocz i bakterie coli). Ja podpisalam papiery ,ze nie wyrazam zgody na hospitalizacje, bo nie chcialam isc znow do szpitala i siedziec 10dni z innymi chorymi dziecmi. Leczylismy ja w domu i antybiotyk odstawilismy znacznie szybciej, bo wyniki zaczely dobrze wychodzic. U dziewczynek takie infekcje moga byc czesciej, dlatego polcam czeste zmienianie pieluchy nawet w nocy jak jest tylko wilgotna, nie zmienianie rodzajow pieluch i kremow do pupy. Ja tak mala sama zalatwilam,bo przesypiala mi cale noce, to jej w nocy pieluchy nie zmienialam... a raz obudziala sie z kupa:-( Moze w zlobko za rzadko jej piluche opiekunki zmnielaly???
Koniecznie zrobcie cystografie po takiej infekcji. i glowa do gory !! p.s. swpja doroga niezle Was w sali polozyli z innymi chorymi dziecmi...

KPI pytam sie, bo czasem dziecko moze miec roznego typu wysypke, uczulenie w reakcji na szczepienie. Ona znika po jakims czasie, tylko dosc czesto jest mylona przez lekarzy ze skaza bialkowa , czy a. zapaleniem skory. Tak, wiec wtedy diety wclae nic nie pomagaja itp. Ale jak to bylo 4tyg temu to raczej przed szczepieniem . mam nadzieje,ze szybko sie z nia uporacie :-)

PATEWKA co do mleka modyfikowanego to ja nie wiem jak to jest w samolocie... ale mleka z surowamineralka sie nie robi, wiec chyba mozesz miec soja przegotowana.. chyba,ze upujesz tam butelkowa i w samolocie Ci przegotuja??? W podrecznym nie mozesz miec za duzo sloiczkow, tylko tyle ile na lot... reszte moga wyrzucic, ale to tak jak Ci pialm zalezy wszystko od lini lotniczych i osob na odprawie. Mi wyrzucili 2 jogurty,bo stwierdzili,ze mala nie zje w samolocie 4 :-)
 
reklama
ja robie mleko ze swieza butelkowana, bez gotowania ;) tylko podgrzewam
ale z tego co wiem mozna miec plyny dla dzieci tylko trzeba z kazdej butelki sprobowac tego picia, nawet gdyby to bylo odciagniete mleko
ale mysle ze z otrzymaniem wrzatku nie bedzie nigdzie problemu - lepiej zaopatrz sie w termos i jak ci gdzies podgrzeja to wez od razu wiecej. zimna wode w butelce ostatecznie mozna kupic w sklepie po przejsciu kontroli. aa i zawsze dawaj swoja wode do podgrzania bo dostaniesz kranowe goraca

wydaje mi sie ze duzo tez zalezy od dlugosci lotu, jak lecisz 2 godziny to wiadomo ze malo co mozna wziac
my lecimy do usa niedlugo i zamierzam na 9 godzin lotu (plus 3 godziny na lotnisku) wziac 3 sloiki obiadku i 3 deseru, do tego opakowane mleka mod i kaszki - nigdy nie wiadomo przeciez co dziecko zechce jesc, a do tego wode w termosie chce wziac swoja i w butelkach zimna jedna przynajmniej

kolezanka jak leciala z usa do polski miala 2 termosy duze z woda i najpierw nie chcieli jej puscic, ale ona twarda baba i awanture zrobila ze to dla dziecka i ze przeciez nie bedzie latac po lotnisku i szukac goracej wody. no i puscili ;)

jak sie bedziesz pakowac to radze wziac w calkiem oddzielna torbe te jedzenie, aparat i inne rzeczy ktore mozna miec za darmo, zeby ci tego nie wazyli normalnie z podrecznym (mała torebka damska, płaszcz, peleryna lub koc, parasol lub laska, aparat fotograficzny, lornetka lub kamera; para kul lub w pełni składany wózek inwalidzki (jeśli są niezbędne w czasie podróży)*; pokarm i składany wózek dla niemowlęcia (jeśli są niezbędne w czasie podróży).* )

macie jakis sposob by dziecko rano dluzej spalo? Oliwier wstaje ostatnio o 6 rano..
 
Ostatnia edycja:
Do góry