reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

malina a jak z językiem, suchy? Jak mi się kiedyś Krystian odwodnił od rota to mu na język patrzyli najbardziej, ciemiączka w ogóle nie oglądali, jak nie chce nic po za mlekiem to Ty pij za trzech i przystawiaj ile się da. Krystian też nie chciał długo pić, ja go po prostu często przystawiałam.
Ignacy za to ciągnie wodę w dużych ilościach i jeszcze się cyca do tego domaga.
 
reklama
Na język nie spojrzałam, ale po wieczornej dawce mleka ciemiączko do normy wróciło (wypił 260 ml:-D).
Z cycem u mnie już cieniutko, właśnie do popicia tylko, ale Jeremi nie zawsze chce cyca.
 
stopi tak zapytam gina i tak planuję już odstawkę od piersi, w dzień je tylko 4 razy, reszta obiadki, kaszki, owoce, w nocy jedynie dopaja. Właśnie się szkolę w temacie odstawiania.
peperka Olaf też ma potówki na pleckach, dziś zauważyłam. Jak to zwalczacie?
Iza, Jagoda fajnie byłoby jakby Wam się udało dojechać na spacer :)
patewka, ja się piszę :)
malina, dobrze, ze zauważyłaś, aż ja się przestraszyłam. Olaf też mało pije. Wczoraj tylko musiało mu być mega gorąco bo na spacerze wypił ok. 150 ml wody, szok! Sama gotujesz synkowi, czy gotowe mu dajesz?
 
malina to jeśli on jest głównie na modyfikowanym to hmm. chyba trzeba zapytać pediatrę czy można mu więcej mleka dawać jak on tylko mleko chce, żeby nie przekarmić. Ja wiem, że mleka modyfikowanego się nie rozcieńcza ale może mu mieszać z piciem, żeby polubił smak innego picia i potem zmniejszać porcje mleka?
 
dziubasek: posypalam mu te potowki maka ziemniaczana, doslownie 4 razy i juz zniknely. mozna tez krochaml dodac do kapieli, ale duzo z tym roboty. na wszeli wypadek kupilam tez nadmanganian potasu do kapieli, ale skoro zeszly to nie bede probowac.

z tego upalu maly juz drugi raz mi sie o polnocy obudzil i strasznie mu sie pic chcialo. niestety po tym jego piciu 40 min usypiania prawie, bo mu goraco i sie poci i zasnac biedak nie moze. na szczescie maja juz mijac te upaly.

po 2 dniach zachecania malego do odwracania glowy w prawo zaczal prawie non stop to robic i bez zadnego problemu. tak wiec wszystko idzie w dobrym kierunku. duzo mniej tez sie wygina do tylu. a mielismy dopiero 1 raz cwiczenia :) teraz grunt to wzmocnic mu miesnie brzucha by glowe dobrze trzymal, bo umie tylko podnosic z brzucha.
 
hej dziewczyny :)

strasznie dlugo mnie nie bylo :)
no ale coz... dziecko strasznie mnie absorbuje.

pozdrawiam Was wszystkie goraco.

I przy okazji chcialoam zapytac dziewczyny z Pruszkowa. Powiedzcie prosze czy basen Kapry nadaje sie by isc tam z dzieckiem 3 miesiecznym?
 
MoniSkaBe niby od 3 miesięcy są te zajęcia dla maluszków w niedziele, tylko trzeba przynieść zaświadczenie od pediatry. Ja starszego zaczęłam zabierać jak skończył rok i dość szybko go zsypało, ale on jest alergik i długo reagował na różne rzeczy.
Dlatego jeszcze nie byłam z Ignaśkiem, boję się, że też będzie go zsypywało, bo też reaguje na niektóre rzeczy.

Jeśli chodzi o sam basen, to jest tam malutki basenik z cieplejszą wodą, wg mnie w Grodzisku jest ten brodzik lepszy dla niemowlaków i jest cieplej na basenie i mniej głośno.
 
Jagoda dzieki za odpowiedz. Do Grodziska byloby nam lepiej i blizej, ale na stronie basenu jest informacje, ze do 2 lipca basen nieczynny.
Zobaczymy jak Maly zareaguje na wode w basenie, bo tez mamy drobne problemy z alergia. Skaza bialkowa. No, mam nadzieje ze bedzie dobrze :-)

jak dzwonilam do Pruszkowa, to mi powiedziala ze nie musze sie zapisywac na zajecia tylko tak sobie moge przyjsc z dzieckiem :-)
 
MoniSkaBe oczywiście, że tak możesz przyjść, te zajęcia jak dla mnie są strasznie drogie, my od początku chodzimy z Krystianem tak po za zorganizowanymi zajęciami. Na te zajęcia trzeba wydać 280zł + normalnie trzeba zapłacić za wejściówkę na basen to jest za 10 albo 12 spotkań po 0,5 godziny, pieniądze płaci się z góry, jeszcze od razu trzeba rezerwację zapłacić 50zł, a jak dziecko się rozchoruje to nie zwracają za nie wykorzystane zajęcia.

A tak naprawdę dokładnie tak samo można się popluskać z dzieckiem samemu. Te zajęcia dla niemowlaków to takie zapoznawanie z wodą w sumie. Mój mąż jeździ z synkiem w niedzielę rano i często na końcówkę ich pobytu pierwsza grupa maluchów ma zajęcia.
 
reklama
MALINA jak ciemiaczko jest zapadniete to pierwsza oznaka odwodnienia. I to najprostszy sposob sprawdzenia czy dziecko odpowiednia ilosc pije , Ja juz dwa razy oberwalam od lekarza, ze mala za malo pije , bo ciemiaczko miala zapadniete. Jak ja odpowiednio nawodniłam , ciemiaczko powracało do prawidlowego wygladu.Pozniej sprawdza sie napiecie i elastycznosc skory - lapie sie za fałdki na brzuchu o ile dziecko je ma :-) Mleko modyfikowane to jedno,ale musi jescze pic wode , herbatke itp. zwlaszcza jak jest tak goraco jak teraz.

PEPERKA
na razie nim jezdze i jest ok.... tzn. moze sama przetestujesz ja po weekendzie, bo chyba NIE polecimy!!!! jetsem wscieklaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Do góry