reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

gratulacje ! to zawsze wspaniala nowina jak maluszek sie rodzi !

Iza, slyszalam wlasnie troche zlego po polskiej panstwowej sluzbie zdrowia ...
ale w zasadzie o ubezpieczeniu myslalam glownie w zwiazku z planowana ciaza i pozniej porodem ... tyle ze moze sie za duzo ostatnio roznych forow naczytalam, ale niektore relacje z porodow w polskich szpitalach to tez jakas katastrofa :eek:
Twoje porody przebiegly dobrze ? tzn mam na mysli to, jaki byl personel, jak cie traktowano i w ogole warunki...
Zreszta pewnie bedzie relacja na swiezo juz niedlugo;-):-)
Dwa razy rodziłam w Św Zofii na żelaznej. Porody były ok, oczywiscie nie byly całkiem za darmo ;-) jak to w naszej darmowej służbie zdrowia.. Podczas porodu było super, podobało mi się, że nawet lekarz pukał do pokoju w którym rodziłam zanim wszedł. Czułam się szanowana. Ale opieka poporodowa juz była mniej fajna, na sali 5-osobowej, jedzenie głodowe, położne nie bardzo pomocne..
Teraz będę rodziła w szpitalu Dzieciątka Jezus na pl. Starynkiewicza, bo mam cukrzycę ciążową i musze w klinicznym... Dziwnie będzie rodzić gdzie indziej :cool2:
W państwowych szpitalach i w prywatnych klinikach pracują Ci sami lekarze, a... jakby nie ci sami :eek: a w zwykłych przychodniach pracują lekarze, którzy nie byli na tyle dobrzy, żeby się załapać do szpitala lub do kliniki. No i taki jest efekt :-( Do tego jeszcze dochodzą limity... Dlatego w szpitalu nie chcą czasem robić CC, bo im się limit miże skońćzyć. Zresztą na porody tez NFZ wyznacza szpitalom limity i powyżej ilości przewidzianej w kontrakcie nie finansuje :szok:
W państwowej służbie zdrowia nie może byc dobrze, system jest zbyt chory niestety. Gdybym miała więcej kasy, rodziłabym chętnie w prywatnej klinice np. Damiana. No ale nie mam..
 
reklama
Iza, mam nadzieje ze bedzie tym razem lepiej tez i po porodzie, trzymam za to kciuki ;-)
Wlasnie slyszalam juz o tej klinice Damiana, ale slyszalam tez ze nie jest tanio.
Nie wiem czy moze mam zle informacje, ale np jesli sie ubezpieczysz w Allianz to mozna rodzic w tym Damianie ... ?
A koszt ubezpieczenia jest zdecydowanie mniejszy niz porodu ...
Wiesz cos o tym ?
 
Iza, mam nadzieje ze bedzie tym razem lepiej tez i po porodzie, trzymam za to kciuki ;-)
Wlasnie slyszalam juz o tej klinice Damiana, ale slyszalam tez ze nie jest tanio.
Nie wiem czy moze mam zle informacje, ale np jesli sie ubezpieczysz w Allianz to mozna rodzic w tym Damianie ... ?
A koszt ubezpieczenia jest zdecydowanie mniejszy niz porodu ...
Wiesz cos o tym ?

niestety, tu Ci nie pomogę.. Najlepiej zadzwoń do Damiana i do Allianza i wypytaj :tak: A moze zaaraz odezwie się jakaś lepie zorientowana mama :-)
raczej nie będzie lepiej... chyba że personel mile mnie zaskoczy.., ale sam szpital biedny okropnie... w Zofii trzeba było mieć wszystko swoje, ale tu.. nawet spirytus do pępka trzeba mieć!!!:szok: no w każdym razie nie mam wysokich oczekiwań, toteż się nie rozczaruję, a być może będę mile zaskoczona:cool2:
 
jakby ktoras mama wiedziala to ja chetnie poslucham, a zadzwonie tez moze i sie dowiem jak to wyglada
zreszta ... zanim bede myslec o porodzie i w ogole ciazy najpierw sie musimy o nia dostarac :-):-)

na kiedy dokladnie masz termin, Iza ?
i jaka plec (o ile chcialas znac) ?
bo widze ze i chlopiec i dziewczynka juz jest takze teraz chyba juz bez preferencji ? :-)
 
jakby ktoras mama wiedziala to ja chetnie poslucham, a zadzwonie tez moze i sie dowiem jak to wyglada
zreszta ... zanim bede myslec o porodzie i w ogole ciazy najpierw sie musimy o nia dostarac :-):-)

na kiedy dokladnie masz termin, Iza ?
i jaka plec (o ile chcialas znac) ?
bo widze ze i chlopiec i dziewczynka juz jest takze teraz chyba juz bez preferencji ? :-)

termin z OM mam na 4.11, ale raczej będę rodzić wcześniej, bo zawsze rodziłąm w 38 tc, poza tym teraz mam wskazania z powodu cukrzycy, no i srasznie chcę urodzić szybko, bo niestety biorę insulinę, i tylko poród może mnie uwolnić od ciągłego kłucia się :eek: a płęć strasznei chciałam znać (zakupy!!!) , ale moje dziecko, mimo tego, że mamusia płąciła za usg 4d, zawsze pokazywało wylacznie plecy :cool2: obstawiam, że to mały facecik, bo charakterny po dziadku góralu, hehe.

A Ty kiedy byś chciała się dostarać?
 
no to ladnie, wstydliwe dziecie, nie chce pupy nie wiadomo komu pokazywac :-):-)
ale w sumie fajnie, jeszcze wieksze emocje przy narodzinach, bo to niespodzianka !

a ja sie chce dostarac jak najszybciej, nie mielismy problemow ze staraniami przy obu poprzednich pannach, mam nadzieje ze i tym razem szybko pojdzie :cool2: :-)
 
a z ta cukrzyca rzeczywiscie nieciekawie ... i przy obu poprzednich ciazach nie mialas, dopiero teraz ?
wiesz czemu sie tak moze dziac ?

wcześniej nie miałam... no właśnie nie wiadomo czemu teraz się przyplątała.. w rodzinie nie mam cukrzyków, otyła też nie jestem.. po prostu hormony ciażowe czasem upośledzają funkcje trzustki. jak tak patrzę po dziewczynach na form o ukrzycy, to każda inna, nie ma zasady... na szczęście lekarze zlecają badania przesiewowe :-)
 
NEWS DNIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JAGODA URODZIŁA!!!!!!!!!!!:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Igi urodził się o 16.55 waży 3280g, 56 cm długości. Dostał 10 taka

Jagoda przesłała mi zdjęcie swojego Cudeńka, ale nie umiem go zrzucić z telefonu... jeśli nauczę się tego zanim Jagoda wyjdzie ze szpitala i sama wrzuci fotki, to wrzucę tutaj :-D

GRATULACJE!!! :-D

Iza! Edukuj się bo chętnie bym na malutka popatrzyła :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak się cieszę z tego newsa o J@gódce :-D. Maluch duży i zdrowy i to najważniejsze :tak:. Iza przekazuj czym predzej gratulacje naszej szcześliwej październikowej mamuśce :-) Wow!!!!!

Aha - jakby miala pytania o laktacje - sluże radą.
 
Do góry