reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

karis nie wiem jak u was ale u nas jest tak ze albo jesz cały tydzien albo wcale nie mozna wykupic obiadów na 1 dzien a długopisy i kredki nie sa mu potrzebne bo w szkole mają a jak zabierze swoje to duze prawdopodobienstwo ze juz ich nie odzyska wiec mozesz mu kupic ale nie sobie tym w domu maleje.........w szkole maja wszystko....
 
reklama
co prawda moje dziecie jeszcze do szkoly nie chodzi,ale zaprowadzam kolezanki synka do szkoly i on ma tylko plecaczek,w ktorym ma tylko picie i jakas kanapeczke. Sama znajoma mi mowila,ze zadnych zeszytow,dlugopisow itp nie kupuje bo wszystko szkola zapewnia. Oczywiscie rodzic moze zaopatrzyc dziecko w swoje przybory,ale wlasnie jak ktoras z mam juz pisala,dziecko moze tego nie odzyskac.
U nas pochmurno,mialam isc dzisiaj z Nadia na zakupy ( za tydzien ma pierwsze urodziny) ale caly czas leje;/ chcialam kupic papierowe talerzyki,kubeczki itp z napisem first birdhday,czy cos w tym stylu i ogolnie jakis fajne ozdobki. Macie jakies pomysly gdzie takie *******y moge dostac? bylam w climton card,ale tam nic z takich rzeczy nie bylo,tylko swieczki na tort i zwykle balony,a ja chcialam taka czapeczke ( z papieru) na glowke Naduski i balon tez z jakims fajnym napisem. Moze jutro bedzie ladniejsza pogoda to pochodzimy po sklepach.
 
pinka dziekuje,na ebay jest troszke juz za pozno,zostal tydzien i boje sie,ze nie dojdzie na czas. Zaluej,ze wczesniej nie pomyslalam. Sklep Range nigdy nie widzialam,ale miasto jest dosc duze,wiec moze gdzies jest. Modle sie tylko,zeby w sobote bylo ladnie bo nastawilam sie na grila na roczek.
 
ja juz tez kupilam w wilkinsonie;) teraz tylko szukam czegos na glowke Nadii. Widzialam dzisiaj taki kapelusik w ksztalcie tortu z napisem 1 year i chyba go kupie:)az nie moge uwierzyc,ze juz rok czassu nasza mala jest z nami:)szkoda tylko,ze rodzina z Polski nie mogla dojechac;/
 
Czesc

Ja tam troche z innej beczki.
Czy ktoras z was starala sie o mortgages? Kredyt na dom, i wie moze jakie sa z tym jeszcze zwiazane koszty??
My wlasnie znalezlismy dom, i jakiegos kolesia co nam ma niby pomoc. Znalazl nam kredyt ale taki ze podwyzszyl wartosc domu. I wogole za wszystko sobie policzyl dodatkowo jeszcze 1500f ze niby sprawdzenie grunty, za pomoc prawnicza za znalezienie kredytu itd.
No i nie wiemy czy zrezygnowac z niego czy to normalne ze tyle sobie policzyl???
Ja wczoraj na wlasna reke poszlam pytac po bankach o kredyt. I wlasnie w wiekszosci prosza tylko o 10% wkladu.
A ten facet nam policzyl niby 15%...Bez sensu.... Mowil ze nigdzie nie dostaniemy. a nie przesadzajmy mamy dosc duze dochody...
Dziewczyny jak orientujecie sie to prosze o rade, bo 1500f to troche kasy a dawac jakiemus oszuscie tez zaboli...
 
Czesc

Ja tam troche z innej beczki.
Czy ktoras z was starala sie o mortgages? Kredyt na dom, i wie moze jakie sa z tym jeszcze zwiazane koszty??
My wlasnie znalezlismy dom, i jakiegos kolesia co nam ma niby pomoc. Znalazl nam kredyt ale taki ze podwyzszyl wartosc domu. I wogole za wszystko sobie policzyl dodatkowo jeszcze 1500f ze niby sprawdzenie grunty, za pomoc prawnicza za znalezienie kredytu itd.
No i nie wiemy czy zrezygnowac z niego czy to normalne ze tyle sobie policzyl???
Ja wczoraj na wlasna reke poszlam pytac po bankach o kredyt. I wlasnie w wiekszosci prosza tylko o 10% wkladu.
A ten facet nam policzyl niby 15%...Bez sensu.... Mowil ze nigdzie nie dostaniemy. a nie przesadzajmy mamy dosc duze dochody...
Dziewczyny jak orientujecie sie to prosze o rade, bo 1500f to troche kasy a dawac jakiemus oszuscie tez zaboli...

Mi to smierdzi naciaganiem, mam kilku znajomych rodzin ktore wziely kredyt i kazdy wplacal 10 % wartosci. Do tego cos dziwnie ci naliczyl, najlepiej idz do swojego banku i tam sie staraj, obsluga pawna u jednego kolegi to bylo ok 2 tys,f
 
jakiekolwiek sprawdzenie robi bank to się nazywa survey i za to się pobiera opłatę, najlepiej skorzystać z usług np mann, your move itd oni tam mają swoich doradców, poza tym taki doradca dostaje prowizje z banku a nie od ciebie.Pamiętaj że jak robią survey na dom który chcecie a go np. nie kupicie to te pieniądze są nie do odzyskania. Największą kase płaci się przy podatku i za "exchange contract" dla solicitors od ok 2000 funtów wzwyż, i tych kosztów nie da się ominąć
 
reklama
Do góry