reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

a my juz po roczku. Pogoda byla super,wiec wszystko sie udalo. Tylko mialam ogromny problem z dostaniem patyczkow do saszlykow...zjezdzilam cale miasto i nic w zadnym sklepie. Dopiero w innym miescie kupilismy i to tez z ogromnym szczesciem bo ostatnia paczka byla. Wszedzie mowili,ze juz po sezonie i ludzie nie griluja...Zaprosilismy tez sasiadow i byli zachwycani polska kuchnia i tradycyjnoscia.
 
reklama
Czesc dziewczny jestem nowa na forum , mam 3 cudownych synkow :-) i mieszkamy w irlandii polnocnej ale planujemy przeprowadzke do Anglii . Mieszkamy tutaj juz ponad 6 lat i czas cos zmienic hi hi ;-).
 
Ostatnia edycja:
Kopka widze ze jestes z Plymouth my wlasnie myslelismy nad przeprowadzka tam :-) ale jeszcze nie wiemy gdzie wiemy tylko ze na poludnie . Mogla bys cos wiecej napisac jak Wam sie tam zyje ? :rolleyes2:
 
mumof3,Plymouth jest bardzo ladnym,fajnym miastem,dosc dymanicznym. Sa 4 polskie sklepy,polski fryzjer i kosmetyczka,a takze polska szkola na weekend w soboty. Co miesiac sa odprawiane polskie msze. Co do pracy to duzo latwiej ja znalezc w okresie letnim,gdyz wtedy w takich miejscach jak hotele,reustauracje,prlanie potrzebuja do pracy,po sezonie jest znacznie trudniej. Duzo polakow pracuje w fabrykach miesnych,ktore niestety sa dosc daleko od Plymouth ok 50 mil,no ale praca to praca;) ceny mieszkan sa rozne,w zaleznosci od dzielnicy i standardu. Mniej wiecej 1 bedroom flat kosztuje od 400 funtow wzwyz,a 2 bedroom ok 500 wzwyz,ale jak pisalam duzo zalezy,gdzie,czy umeblowane itp. w urzedach czy u lekarza,mozna liczyc na polskiego tlumacza,wiec nawet jak ktos nie zna jezyka to smialo moze poprosic i transletera:) hmm nie wiem co jeszcze bys chciala wiedziec?
 
Kopka dzieki wielkie za odpowiedz :-)
co jeszcze chiala bym wiedziec hymmm jesli chodzi o mieszkana to my bedziemy szukac takiego 4 bed to najmniejsze , i napewno w dobrej dzielnicy fajnie gdyby bylo na nowym osiedlu gdybys mogla napiasac jakie sa ceny wynajmu takiego domu bylo by super :tak: Pisalas ze sa 4 polskie sklepy ale ile Polakow mieszka w Plymouth? i jeszcze powiedz jak z pogoda czesto pada jakie sa temperatury? bo u nas to jest maskra leje calymi dniami a maxymalna tem to bylo w tym roku 20st :-( i to tylko kilka dni :baffled: teraz to jest zimno jak cholera i leje mam nadzieje ze u was jest chodz troszke lepiej ;-) jak jest z Parkami macie tam duzo fajnych miejsc gdzie mozna zabrac dzieci ? no to chyba wszystko hi hi ;-)
Widze ze mamy dzieci w podobnym wieku :-)
 
Witajcie

Dziewczyny mieszkam w Uk i chciałabym kupić kanapę (narożnik) i poszukuję namiarów na firmy mogą być polskie które sprzedają właśnie takie meble w dobrej cenie z dostawą do UK.Bardzo proszę o namiary.Z góry wielkie dzięki :-)
 
reklama
mumof3 taki 4 bed to juz ok 700 wzwyz. Parkow czy placow zabaw jest mnostwo,takze na spacery jest gdzie chodzic. Jest tez ocean,ale niestety plaz piaszczystych w samym Plymouth nie ma,tylko sa za miastem:)pogoda no jak to w Uk rozna,ale wczesniej mieszkalam w Walii i tutaj jest o niebo lepiej,znacznie mniej pada. Obecnie temperatura utrzymyje sie tak ok 18 stopni i nie pada wiec nie jest zle:)kiedys czytalam,ze polakow jest ok 10 tys w samym Plymouth,ale to sa wiesz takie dane przypuszczalne:)jak byscie sie zdecydowali na przeprowadzke to moze wspolny spacerek z dziecmi?
agnieszka kk,ja zamawialam mebloscianke z spelendo tu masz ich strone internetowa SPLENDO - POLSKIE MEBLE W UK
 
Do góry