reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Gosia piekny brzuszek :tak:, a boli takich nie mialam, wspolczuje...i tak samo mysle, co napisalas o tym nawale pokarmu...

Pinka sliczna fotka :) i zdrowka!!!! Oby na synka nie przeszlo...

maddusia i jak sie czujesz?

minisia oby plany sie spelnily!
 
reklama
pinka wspolczuje choroby corci. Byle by szybciutko wyzdrowiala i Erys nic nie zlapal Bo to jeszcze kurczaczek
minisia 3mam kciuki za spelnienie planow:)
malgorzatka ja tez mialam takie dziwne bole jakby mi glowka cala miednice rozpychala. chodzilam jak kaczka cala rodzina sie smiala, zaczelo sie juz od 4-5 miesiaca. Zreszta mi toska tez a jakis nerw uciskala bo lewa noga mi czasami dretwiala i taki byl bol ze isc nie moglam. A takie skurcze tez mialam dosc wczesnie i bralam nospe no i przechodzilo. A brzuszek masz slodziutki:)Ja to dopiero mialam brzuszysko ogromne:)

A ja dziewczyny juz coraz lepiej, najbardziej teraz boli jak ona przybiera to az tak mi dretwieje, ale tak to antybiotyk dziala i tez zastoje sie wchlonely no i roba juz nie leci. bo w sobote to jak sciaglama w szpitalu to normalnie taka gesta wydzielina leciala i zolta. Karmie nadal bo kazali karmic zreszta ja nie chcialam rezygnowac. Wprawdzie sie troszke balam o ten antybiotyk ale lekarz powiedzial ze nic nie bedzie i moja ciocia polozna z PL tez mi kazala karmic mimo antybiotyku bo dla karmiacych mam daja te najmniej grozne. Takze Tosia ssie jak zwykle, marwi mnie troszke bo tak jakbym miala mnijue pokarmu, wczesniej to az sie wylewalo. No ale narazie chyba mala sie najada bo nie placze takze przystawiam jak jak tylko moge zeby wypracowala mleczko w cycusiach:) mam nadzieje ze nie bedzie nawrotow bo nie chce juz tego przezywac na nowo. W srode maja przyjsc wyniki z krwi czy to nie zaleglo sie we krwi jakies straszydlo takze czekam.
 
Erys przystojniacha:):)

a tu moja kluska:)
DSC01957.jpgDSC01944.jpg
 
Mi tez nie kazali sciagac jak chciałam zatrzymac laktacje, bo to tylko pobudza cycki do zwiekszonej produkcji mleka-tak mi połozna powiedziała. Poszłam do GP i poprosiłam o przepisanie bromocriptine- odpowiednik bromegonu i ku mojemu zdziwieniu dostałam receptę bez problemu. Brałam przez 6 dni i ulżyło cyckom.

Pinka, maddusia- fotki cudne
 
Poszperajcie po necie troszke. Sok z pomaranczy ma pobudzic prace jelit. Poza tym mowie o kilku kropelkach zaledwie, a nie o calej butli. Zapytajcie o to HV lub GP.

Pandorka ja wiem ze to kilka kropel ale to malutkie dziecko to wiadomo ze jemu wystrczy odrobina ale cytrusow nie powinno sie dawac dzieciom zbyt wczesnie bo uczulaja.w naszym przypadku tak bylo,teraz juyz nie:tak:mozliwe ze pomaga na jelita ale wczesniej o tym nie slyszalam.Nam pani alergolog mowila zeby nie dawac zbyt wczesnie bo z regoly uczulaja no ale nie wszystkie dzieci sa alergiczne.W kazdym razie balabym sie dac takiemu niemowlakowi:sorry:lepszy chyba sok z jabluszka lub woda do przepojenia.

kwiateczek - ja ogolnie jestem w szoku jak slysze zeby nie odciagac. Ja pamietam ze jak mialam zator w jednej piersi to tez myslalam ze oszaleje i dla mnie to bylo gorsze niz porod... rada mojej juz niezyjacej babci byla taka ze nawet dy kobieta przestaje karmic powinna sobie sciagac pokarm, za kazdym razem mniej i mniej zeby on pomalu zanikal (podobnie jest jak dziecko pomalu odstawiamy od piersi i chcemy go przezucic na butle)... mowila ze wtedy piersi nie sa bolesne i nie zostawia sie "zaleglego" pokarmu w piersi... piers naturalnie mniej produkuje, piersi nie sa bolesne ani nabrzmiale... ja tak zrobilam.

Chodzi o to ze jak sciagasz to sie produkuje nowea przy odstawianiu lepiej nie.ja tez juz bylam u krsu i chcialam odciagnac ale po dwoch dniach juz czulam ze jedna piers zelzala a po kilku godzinach druga.Jest roznica jak odtawiasz jak masz duzo pokarmu(jak ja po 4 tyg)a po kilku miesiacach.POtem dziecko coraz zadziej je i sie mleko nie produkuje jak na pozcatku.Moja kolezanka po 6 mies odstawila,w sumie maly juz nie chcial.nie miala takich zatorow jak ja.ani razu kamien jej sie nie zrobil.ale maly juz pod koniec jadl tylko 2 razy dziennie wiec nie bylo mlek az tyle.

Pinka,Madduisa sliczne macie kruszynki:-)podzuccie troche,pobawie:-)boshhh slodziaki:-p

Maddusia to dobrze jak mozesz karmic:tak:sa antybiotyki przy ktorych mozna wiec luzik:tak:ja teraz bym byla madrzejsza,wtedy nie mial mi kto doradzic,pomoc:no:szkoda mi bylo mleka bo mialam duzo ,samo sie lalo ale te krzyki,nerwy,klotnie z G az sie poddalam bo ile mozna miec koli.u nas byly caly bozy dzien:no:ja jadlam mleko z platakmi na sniadanie co potem dopiero znalazlam na necie(jak sie Kondzio uspokoil)ze mleko krowie powoduje rowniez kolki,nie kazde dizecko toleruje no ale coz,po ptokach jak sie mowi:sorry:
 
reklama
U nas na szczescie jak narazie ominely ja kolki. Ale wydawalo mi sie,ze po mleku krowim miala dziwne kupy nawet przeszlam troche na diete bezmleczna. I w sumie caly czas robi takie dziwne te kupki ale tu gp powiedzial ze to wszystko normalne. Takze dopoki przybiera ladnie na wadze i jej nie obsypuje no i nie robi sie jakas marudna nie kazal nic odstawiac. I ja powiem wam ze karmiac piersia jem wszystko:)
Pandorko napewno nikt nie bierze tego za zle, po to tu jestesmy zeby wymieniac sie wiedza a co kazdy zadecyduje tak jak mowisz to juz indywidualny wybor:) pozatym co szkodzi jednemu to drugiemu moze pomoc:) a co do fotek to przylaczam sie do prosby pinki, wrzuc cos ze swoimi skarbami:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry