reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Katarzynko jestem pewna,ze po porodzie patrzac na swoja kruszynke powiesz-najwazniejsze ze jestes-i juz nie bedziesz o niczym innym myslala-nie jest tak?;-)
A wiec jesli masz takiego strach myslec o dzidzi,a nie o "nim"??????
Wiem,ze latwo sie mowi,ale jednak,mysle,ze mysl o nowym bobasie powinna pomoc.(pomysl,jak przyniesiesz dzidzie,jak wszyscy beda reagowac i ile szczescia Ci to da!
A co do mnie,spedzilam cala nd na pogotowiu,test ktory mi zrobili z moczu wyszedl neg ale z krwi pozytywny:-):-D;-),a wiec JESTEM W CIAZY!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
Czesc dziewczyny mam pytanko! Jestem mocno przeziebiona juz mecze sie tydzien jutro mam wizyte do lekarza i nie poszlam do pracy. Strasznie kaszle mam katar z krwia i wymiotuje rano zaczal mi sie 11 tydzien i martwie sie strasznie o malenstwo raz tylko wzielam paracetamol a ze nic mi nie pomogl to przestalam brac pije herbatki z cytryna i malinami mleko z miodem biore witamine c, boje sie ze ten kaszel zaszkodzi dzidzi. Czy tez przechodzilyscie przeziebienie w ciazy? Mam sie czego obawiac czy powinnam wyluzowac strasznie sie boje:-( prosze odpowiedzcie
 
Lola- wiec GRATULACJE !

Weri - jak masz tylko katar i kaszel jabym na Twoim miejscu nie brala paracetamolu. Jesli dojdzie goraczka to pewnie nie bedziesz miala wyjscia, ale ograniczaj go jak najwiecej gdyz mowi sie ze paracetamol jest bezpieczny dla ciezarnych, ale coroz dowiedujemy sie o nim czegos nowego jak to ze wywoluje astme u dzeci, wiec jesli bedziesz go brala tzn dziecko tez go dostanie.... pij specyfiki jak pijesz. Ogolnie przeziebienia nie sa wskazane we wczesnej ciazy ale jeszcze sproboj lykac czosnek...jak go nie lubisz to lykaj w malych plasterkach. Bedzie dobrze.

Kasia- napisz jak badania i jak sie czujesz

Paula - ty tez sie zameldujtylka ruszyc...no ale ruszam, bo trudno przy dziecku go nie ruszac.... teraz mala spi, ale po drzemce wyruszamy do biblioteki i na plac zabaw.....


Pogoda a mi sie nie chce
 
Dziekuje za szybka porade i chyba troche bralam za duzo tej wit c teraz ja ogranicze. Wieelkie dzieki ! Byle do jutra mam wizyte rano moze lekarz cos pomoze chociaz nie wiem czego sie spodziewac zebym chociaz dostala zwolnienie z pracy to jakos dojde do siebie a jak nie to ja nie wiem co bedzie (ide do lekarki ktora zalatwia wizyty w minute mojego lekarza niestey nie ma a ta lekarka niechetnie daje zwolnienia z pracy) 3 majcie kciuki mam nadzieje ze juz nie pojde do pracy w tym tygodniu pozdrawiamy ja i moja wytrzesiona dzidzia :)
 
hej hej
my po badaniach-wszystko super i tylko teraz wlasnie co tydzien badania,zamiast co dwa,ale da sie przezyc bo gp mam po drugiej stronie ulicy;-)
wlasnie dostalam sms,ze moja bratowka tez juz urodzila,zajelo Jej to cala godzine:szok::-D:-)
malagorztako - oj,gdybym tak miala wyliczyc dni kiedy mi sie nic nie chce a pogoda super to az wstyd:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
weri - tez uwazam,ze dopoki nie masz temperatury to lepiej nic nie lykaj,raczej domowe sposoby na przeziebienia:tak:i trzymam kciuki,zebys dostala wolne z pracy to wypoczniesz sobie i na pewno szybciej wyzdrowiejesz:tak:
lola - kochana,dziekuje za wsparcie....kazdego dnia jakos podejscie i nastroj sie zmienia u ciezarnej:-Ddzis snila mi sie dzidzia i wiem jedno:nie moge sie doczekac kiedy juz bedzie z Nami wiec niech sie dzieje wola nieba....:tak:;-)
 
Czesc dziewczyny mam pytanko! Jestem mocno przeziebiona juz mecze sie tydzien jutro mam wizyte do lekarza i nie poszlam do pracy. Strasznie kaszle mam katar z krwia i wymiotuje rano zaczal mi sie 11 tydzien i martwie sie strasznie o malenstwo raz tylko wzielam paracetamol a ze nic mi nie pomogl to przestalam brac pije herbatki z cytryna i malinami mleko z miodem biore witamine c, boje sie ze ten kaszel zaszkodzi dzidzi. Czy tez przechodzilyscie przeziebienie w ciazy? Mam sie czego obawiac czy powinnam wyluzowac strasznie sie boje:-( prosze odpowiedzcie
ja jak bylam przeziebiona to pilam herbate z miodem, imbirem i cytryna, bralam rutinoscorbin, pilam wapno, lykalam zabki czosnku( ok. glowki dziennie bo to naturalny antybiotyk) , a na noc mleko z maslem i miodem! robilam rowniez inhalacje z rumianku! a i jak kaszlesz to pochylaj sie do przodu...
 
Weri zawsze lepiej nie brac nic,chyba ze juz musisz ale najlepiej zeby dal Ci lekarz:tak:ja bralam antybiotyk w ciazy bo tez sie tak zapapralam ale z kazdego dnia bylo godzej:no:bedzie dobrze.

witam sie wogole.Dzis czuje sie juz dobrze ale wczoraj.....:no:w sobote bylam na pozegnaniu kolezanki-odeszla z pracy wiec bylo... nie podnioslam glowy:baffled;
lece bo synus wstal lewa noga,nie da napisac:sorry:
 
dzien dobry!!!!
ja tez jestem mama dwulatka i mieszkam w uk...

pozdrawiam wszyyyystkich!!!:-D

p/s dziewczyny szukam na forum tematow o problemach brzusznych dziecka i jakos nie moge znalesc niz na temat zielonych rzadkich kupkach..... mecza juz mojego szkraba od 2 tyg... do tego nie jje za wiele...pije czasami tylko wode...widze ze schudl... bylam u GP i uslyszalam ze samo mu przejdzie i ze jak schudnie to i przytuje.....
tez macie takie doswiadczenia kiepskie tu z lekarzami?
 
Ostatnia edycja:
reklama
cześć dziewczyny ::tak:
sorki, że się ostatnio rzadko odzywam :zawstydzona/y:
postanowiłam w czwartek, że oduczymy naszą córeczkę spania z nami w łóżku. zaczęliśmy w piątek :sorry: nie jest łatwo, ani nam, ani jej:-( chodzę spać o 21, najpóźniej 22, żeby mieć siły w nocy...

mooon według mnie mały ma wirusa :sorry: ja przechodziłam coś podobnego z moją córcią, 3 tygodnie ją męczyło (tydzień biegunki, tydzień spokoju, potem znowu tydzień biegunki plus wymioty), przez cały czas nie chciała jeść, też schudła, oczka miała podkrążone, na szczęście ona zawsze dużo pije. miała robione badanie kupki i wyszedł rotawirus. na wirusy nie ma lekarstwa, najważniejsze żeby dzieciątko dużo piło, bo dzieci się szybko odwadniają. dobrze jest też unikać potraw mlecznych, bo to wzmaga biegunkę. za to dobre są podobno banany, takie już bardzo dojrzałe, jagody, poza tym dawaj mu do jedzenia chrupki kukurydziane, biszkopciki i tego typy rzeczy. jeśli masz, to może podaj smectę. ja pod koniec trzeciego tygodnia dawałam mojej córeczce acidolac (probiotyk). co do lekarzy - to szkoda słów.

paula, kasia dziewczyny trzymajcie się i duuuuużo odpoczywajcie, zdrówka dla Was i Waszych dzidziusiów.
kasia cieszę się, że badania dobre :tak:

weri domowe sposoby na pewno nie zaszkodzą dzieciątku, uważaj z witaminami, najlepiej zawsze pytać lekarza, paracetamol od czasu do czasu nie powinien zaszkodzić, ja na początku ciązy miałam okropne migreny i brałam paracetamol i wszystko było dobrze z dzidzią. staraj się też dużo odpoczywać, wygrzać się i przeziębienie szybko minie. mam nadzieję, że dostałaś zwolnienie z pracy. zdróweczka Ci życzę.

lola GRATULACJE !!! :tak::tak::tak: teraz dbaj o siebie i fasoleczkę, dużo zdrówka życzę.

Miśka i co dojechaliście do Polski? daj znać kochana... mam nadzieję, że zostaniesz z nami na forum i będziesz nam zdawać relacje z życia w Polsce ;-)

u nas dziś pogoda piękna, normalnie lato. ja już się za sandałkami dziś rozgląadałam :tak: och, jak ja uwielbiam wiosnę i lato :-D
pozdrawiam was moje kochane mamunie.
 
Do góry