reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Hej moja mała piła pół na pół, z czego ja ściągalam. Od początku do końca aptamil - o ile dobrze mi wiadomo jest to odpowiednik polskiego bebilonu ;)
 
reklama
Witam, mamusia 9cio latki ( I miejmy nadziej przyszła mamusia) z Morecambe się kłania :) Po długiej nieobecności postanowiłam wrócić na bb.
 
Aniay witaj. Z kiedy masz córkę? Ja maj 2006 :-)
Dziewczyny gratki wielkie! Slac fluidki jakieś bo unas juz 10 cykl i klapa, tym bardziej ze ten na antybiotyku to stracony.. Chyba znowu czeka nas dłuższe czekanie..
Sol, miałaś posłać adres i cisza :-) chyba wyślę swój, będzie szybciej. Dziewczyny z owsikami do szkoly chodzą? Moja Judyta od 3 lat ma 100% obecnosc za calutki rok, chodzi chora zawsze ale na własne życzenie.
 
@LILITH styczen 2007 moja mloda. Trzymam kciuki za staranie, ja tez niedlugo zaczynam :)
Ja z PL przywoze leki na robale i co jakis czas odrobaczam moja, na zas ale nawet jak wiedzielismy ze jakies robale sie zalegly to do szoly chodzila.
Tylko musze sprawdzic co za lek bo nie pamietam. Wiem ze bierze sie jedna tabletke a po 10 dnia druga.
 
Lilith - od początku grudnia miałąm w domu same atrakcje: owsiki, grypa, przeziębienia, zapalenie migdałków, wyrywanie mlecznej czwórki bo podeszła ogromnym ropniem, naciągnięcie mięśnia w karku do granic bólu ostatecznego, grypa żołądkowa, okres mam już 11 dni i nie widać końca -> anemia, odmrożenie łapek bo zabawa na dworze z lodem, kolejne zapalenie migdałka i złamany ząb małża... o adresie mogłam zapomnieć - wybacz :( Na dodatek wyszło że najmniejsza ilość jakiegokolwiek alkoholu powoduje u mnie totalne rozkrzepienie i stąd ten przedłużający się okres... małż chciał dobrze dając mi co wieczór odrobinę Irish meallow czy jak to tam się nazywa. Wyszło ciut gorzej niż wyjść mogło :p Tak - dziewczynki chodziły normalnie do szkoły... pytałam w szkole ile ma ich nie być i usłyszałam że mają normalnie chodzić - wytyczne NHS :? Skomentowałam to ale jakoś bez siły przebicia przez brytyjskie upierdzielenia :p

aniay - tu dostaniesz leki za free jeśli złapią owsiki a po za tym są normalnie do kupienia w aptece bez recepty. Działają - potwierdziłam na skórze moich dzieci :/


Znieram się do GP... zebrać się nie mogę... muszę sobie zrobić badania na tarczycę bo mam guza w tarczycy, zobaczyć jak się Mirena trzyma i wreszcie zabrać się za astmę bo niestety w tym kraju przy tej wilgotności i iliści pleśni ciężko mi oddychać :/ Niby nie mam problemów z angielskim, a jakoś nie mam pewności siebie jeśli chodzi o specjalistyczne medyczne pojęcia :( Translator również poległ na tym gruncie :(
 
ZwariowanaSol mogłabyś napisać jak działają tutaj te tabletki na owsiki? Mam ten problem z córką i jak na razie próbuje soku z kapusty kiszonej...
 
@ZwariowanaSol Tak naprawde to nawet nie wiem czym sie owsiki objawiają.
Wiem że mam dawać tabletki na robale jak młoda zgrzyta zębami w nocy i ją stawy bolą ale to wszystko.

Współczuje przejść ze zdrowiem, Mam nadzieję że szybko wszystko zwalczysz (albo przynajmniej opanujesz).

Mnie czeka wizyta u fizjoterapeuty 3.02 bo mi kolana wysiadły i GP w związku z tym że jestem nadciśnieniowcem i nie wiem jak tabletki dalej pociągnąć jak się o dziecko będę starała. :sorry2:
 
reklama
Wszystkie leki przeciwko robalom działają tak samo - zabijają je w przewodzie pokarmowym. Ale zabijają tylko rozwinięte osobniki, nie zabijają jaj. Dlatego ważna jest higiena w trakcie leczenia i co najmniej dwie dawki leku (zależy od leku).
- Jakie są objawy owsików które najłatwiej zauważyć: niepokój dziecka, problemy z zasypianiem, bolący brzuszek, problemy z jedzeniem, uczucie łamania w stawach jak przy grypie, zgrzytanie zębami i grzebanie sobie przy pupie.
- Jak sprawdzić czy to to? Albo testem kupki dziecka albo w nocy próbować "przyłapać" intruza - co 10-15 min sprawdzamy czy przy sromie nie spacerują takie 5-10 mm cienkie jak nitka białe robaczki - wtedy składają jaja... najlepiej sprawdzać jak dziecko już konkretnie uśnie i za bardzo się nie wierci. Ja musiałam 5 razy sprawdzić zanim dorwałam dziada na gorącym uczynku! Są też podobno paski które w nocy się przykłada do pupy i jeśli owsiki złożyły jaja w okolicy sromu to te jaja są na takim pasku widoczne, ale nie mam pojęcia gdzie i jak je kupić więc zostaje czatować. My dostaliśmy lek od GP - leczenie całej rodziny na raz. Dawka powtórzona po dwóch tygodniach.
- Przez te dwa tygodnie: pranie bielizny w 90 stopniach i wszystkich innych ciuchów i pościeli dzieci. Pilnowanie żeby dziecko nie włożyło sobie łapki za majteczki bo wtedy roznosi to dziadostwo na inne rzeczy. Przemycie dezynfekującymi chusteczkami wszystkich zabawek których nie udało się utopić w wannie z detergentem. Pluszaki wyprane z Detolem. I mały bonus od naszej pielęgniarki: na noc przez te dwa tygodnie między dawkami smarować srom i okolicę taką konkretną ilością wazeliny - robal wyjdzie ale nie wróci ani robal który wylazł ani te ze złożonych jaj - a rano prysznic z dużą ilością mydła i myjemy tyłek ze wszystimi intruzami. Koszmar trwa min 3 tygodnie od wykrycia ale jak się szybko wykryje to można ten koszmar mocno ograniczyć.
- A po 4 tygodniach można zacząć podawać coś na odbudowanie flory bakteryjnej w brzuchu - chciał nie chciał te leki niszczą wszystko w jelitach, nie tylko robaki. Dlatego w mojej ocenie nie powinno się ich podawać "profilaktycznie odrobaczę" ale z rozwagą. Jakby nie było 80% naszego układu immunologicznego znajduje się właśnie w jelitach - niszcząc to wszystko narażamy dziecko na infekcje wirusowe i bakteryjne.

Sok z ogórków kiszonych i kapusty kiszonej jest dobry jako profilaktyka (któreś dziecko ma w szkole/przedszkolu) + mycie rąk, jak i w trakcie leczenia (byle nie tego samego dnia co podanie leków bo możesz wywołać biegunkę u dziecka.

Aaaa ale się rozpisałam :p
 
Do góry