reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

reklama
Hej, pracodawca ma obowiazek udzielic Ci wolnego na czas wizyt w szpitalu oraz wszystkich wizyt u lekarza zwiazanych z ciaza. Nie ma mowy o dniu wolnym, chyba, ze scan lub wizyta u poloznej zajmuje Ci caly dzien!
Ja musze uprzedzic pracodawce, kiedy mam wizyte oraz podac godzine. Wychodze z pracy na tyle wczesniej by zdazyc dojechac do szpitala czy GP a pozniej wracam do pracy.
 
Hej mamusie :-) u nas zawrót głowy. Olek nie chodzi, on biega ale bez zebow jeszcze :p wszędzie go pełni i śmieje się od ucha do ucha, do wszystkich. Kochany mój <3 paula co do wolnego to za każdym razem jak musiałam wyjść z pracy do lekarza albo na usg to musiałam tylko zgłosić szefowi ze wychodzę i żeby mnie nie sztuka po firmie. Miałam normalnie placone
 
Cześć,

mam do Was pytanie. Mój mąż pojechał do pracy do UK i ma nas ściągnąć (mnie i nasze dwie córki) tak w okolicach wakacji. Mam pytanie co poradziłybyście, jak się przygotować, co warto wiedzieć?

Jeszcze jedno pytanie odnośnie mleka na receptę. Nasza Mała je Nutramigen AA (obecnie Puramino), czy są jakieś problemy z uzyskaniem takiego mleka dla dziecka?
 
Cześć,

mam do Was pytanie. Mój mąż pojechał do pracy do UK i ma nas ściągnąć (mnie i nasze dwie córki) tak w okolicach wakacji. Mam pytanie co poradziłybyście, jak się przygotować, co warto wiedzieć?

Jeszcze jedno pytanie odnośnie mleka na receptę. Nasza Mała je Nutramigen AA (obecnie Puramino), czy są jakieś problemy z uzyskaniem takiego mleka dla dziecka?

Witam Karolina.
Powiem Ci, że wszystko zależy od lekarza. Mój syn ma 27 miesięcy ma nietolerancje białka mleka krowiego i jest nadal na mieszance neocate. Jest ona przepisywana niemowlakom do 1 roku życia, później tu pediatrzy/dietetycy (bo do takich też chodziłam) sugerują przejście na mleko sojowe, ryżowe badź otrębowe...
Ja mam to szczęście że lakarz przepisuje mi neocate bez problemu.

Tu leki na recepte dla dziecu (chyba do 16 r.ż) są za darmo. Te mleka nie należą do tanich dlatego GP czasem może mieć obiekcje co do wypisywania recept na te mleka. Zależy też pewnie ile ma dziecko lat.
Jakbyś miała jakieś jeszcze pytania wal jak w dym. Ja przeszłam nie mało z moim synkiem.

Pozdrawiam.
 
Hej, hej. 16/06 w 36tc urodziłam synka. Mamy problemy z kontaktem wzrokowym i "zawieszaniem" się. Czy wie ktoś może czy jest w UK jakiś neurolog dziecięcy? Pediatra na dzisiejszej konsultacji powiedziała, że do okulisty...Ale on widzi, bo czasem normalnie reaguje, patrzy się i uśmiecha. Tym bardziej, że spędził tydzień na intensive care i miał wzrok badany. Moja bratanica urodzona w 31tc "zawieszała się" tak samo i okazało się, że ma padaczkę...
 
reklama
Do góry