reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Doveinred gratki dla Barminka:-)to juz zacznie chodzic.Kondzio tez tak zaczynal.w ciagu 2 tyg sie nauczyl i chodzil jak stary:-)
Minisia to gartuluje odsmoczkowania,u nas dopiero 3 dni:sorry:budzi sie w nocy znowu i dosc czesto,mowi nie ma nie ma a ja nie i przytul sie i jeszcz etroche posteka i usbnie:tak:ale wybudza sie znow.Dzis juz prawie nie wytrzymalam.pomyslalam ze dam mu w srodku nocy a nad ranem zabiore zeby nie widzial ale poki co nie dalam:sorry:obysmy wytrwali:tak:co do nocnika to dzis usiadl na 5 sekund i uciekl,posikal sie na spodnie:sorry:poczekam bo moze za duzo stresow na raz.
Ada jesli chodzi o JA to idziesz do Jc i oni dadza ci nr na ktory musisz zadzwonic i sie umowic na spotkanie,tylko ze rozmowa trwa ok 20-30min bo wszytsko sie pytaja,dane,prace porzednia adresy.....rob to jak maly bedzie spal albo mozesz zadzwonic z JC za free:tak::tak:tylko malego musi ktos wzac bo to za dlugo trwa.Potem oni wyjasnia ci wszytko.kase placa co 2 tyg 128f i co 2 tyg sie odchaczasz.Dostaniesz kartke gdzie musisz pisac kogo sie pytasz itd co robisz w poszukiwaniu pracy.ja tylko pisze kogo pytam i co powiedzieli i tyle a zreszta nie bo powiedzilama ze nie umie pisac po angilsku:-D:-D;-)POWIEDZIELI ZE NIE MUSZE;-)musisz miec min 2 wpisy ze z kims rozmawialas.ja to chodze po hotelach i sie pytam choc wiem ze do wielkanocy i tak mi niekt nie da pracy bo zima.mozesz miesc troche gorzej bo sezon sie zaczyna:baffled:poza tym musisz sparwdzac oferty jakie maja,mozesz robic to przez internet wtedy nie musisz tam isc:tak:na spotkaniu beda sie pytac jakiej pracy szukasz,w jakich godz itd.oni daza zebys znalazla na pelny etat ale to tylko prowizorka dla nich.ja mam luz bo biore od listopada.zima brak tu pracy a kase mam.teraz moze wroce do mojego kasyna:tak:wczoraj mialam spotaknie na 13 tyg i od tego dnia odchaczac sie bede co tydz:baffled:miesiac zostal to jakos sie przemecze.
 
reklama
Kwiateczek my tez na Jobseekerze wlasnie :sorry: ile czekalas na pierwsza wyplate i na pierwsze spotkanie od telefonu?
My czekamy na wyplate pieniedzy juz prawie miesiac! :-(
w poniedzialek ma znow moj podpisac i nie wiem czeg-dopiero nam wyplaca po tym poniedzialku podobo ,a pozniej opiero co dwa tygodnie mamy podpisywac i zrobili nam takiego wala ,bo mamy bilet na 11 do polski i wychodzi na to ze podpis ma 15 ,a dzis mowilismy im,ze musimy ejchac do Polski ,bo zalatwiamy slub ,a oni na to ,ze ich to nie obchodzi!,ze nam wstrzymaja najwzyej i pozniej znow od nowa musimy tam przyjsc wsciekla jestem!:angry:
 
Pandorka wielkie gartulacje:-)Buziaki dla Filipka

Maggusia ja nie pamietam ale chyba ok miesiaca.Teraz mam pieniadze np odchaczam sie w piatek to po piatku w srode dostaje:tak:Niestety z nimi tak jest ze masz szukac pracy za to i nie potzrebnie kupiliscie ten bilet zanim nie zalatwiliscie tego.ja pojechalam do Polski na 10 dni by wrocic i sie odchaczyc a oni nic nie wiedza ze pojechalismy:tak:przyjechalismy jeden dzien wczesniej to sobie pochodzilam jeszcze i popytalam o prace by miec wpisy:tak:rozpisalam byle jak i gotowe:sorry:my tez musielismy jechac wiec trzeba jaks bylo wykombinowac.a moze zobaczcie czy da sie przelozyc bilet zaraz po dniu jka sie odchaczassz!
 
pandorka gratulacje wielkie!!!!!!:-):-)

kwiateczek dzieki za info, wczoraj bylam razem z M na tej rejestracji, zarejestrowalismy sie jako para ale na razie tylko on szuka pracy bo ja do 1 marca jestem zatrudniona. Wszystko wytlumaczyli, do tego zaoferowali nam housing benefit i council tax credit, oni to zalatwiaja, teraz skontaktuja sie z councilem i mozemy dostac tel, np zeby pokazac umowe najmu w councilu:tak:M dostal ten notesik, co dwa tyg ma tam sie stawiac, do tego oferowali dodatkowa pomoc w szukaniu pracy(jak dobrze zrozumialam). Mam nadzieje ze w ten sposob cos szybciej znajdzie a wiadomo ze to zawsze jakis grosz z tego zasilku i jestem spokojniejsza, podobno na pieniazki mamy czekac ok 10 dni roboczych:-p
 
reklama
Kwiateczek my juz kiedys jobseekera pobieralismy bylo clakiem inaczej tzn: nie trzeba bylo czekac miesiac na pieniadze i podpis od telefonu byl zaraz -za pare dni i pozniej co dwa tygodnie i dlatego oblizylismy ze 11 bedziemy mogli jechac na pare dni.
I teraz to nie wiem ile np przebukowanie biletu D kosztuje?
bede musiala popytac ,bo jak ie to bediemy musieli od nowa wszytsko robic :/ z tego co wiem jesli przerwa nie byla okolo 6mc to tylko jakby abdejtuja to a ciul ich wie oni sa rozni:sorry:
 
Do góry