reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

reklama
Monika ja pracowałam w prywatnym złobko przedszkolu z grupą najmłodszych czyli od 3 do 12 mcy. W sumie to nie wiem co można napisać bo to wszystko zależy od miejsca i opiekunów więc chyba musisz zrobić wywiad w okolicy i sama posprawdzać gdzie ci się spodoba.
 
Mam pytanie czy dostane tutaj dobry środek na ciemieniuche?
Małej sie zaczęła robić na główce i chcialabym czegośś lepszego spróbować niż tylko oliwke.
 
Mam pytanie czy dostane tutaj dobry środek na ciemieniuche?
Małej sie zaczęła robić na główce i chcialabym czegośś lepszego spróbować niż tylko oliwke.

Niestety chyba nie-mi zawsze kazali tylko oliwke uzywac i czesac czesto wloski.Wiem ze jest jakis szampon na ciemienuche co mozna kupic w Boots ale nie mam pojecia czy jest dobry czy nie.
 
Po spotkaniu z mami, mala troszke sie soba zajmuje wiec mam chwilke na bb :)

CIEMIENIUCHA - robi sie od przegrzewania dziecka. Taka jest nowa szkola i cos w tym jest napewno, u nas tak bylo.
Mnie sie wydaje ze oliwka wystarczy na ciemieniuche, nie ma co cudowac i szukac extra srodkow. Najwazniejsze zeby natrzec glowke jakies pol godziny przed myciem , a potem umyc dobrze glowke, splukac, umyc , splukac , zdejmowac w kapieli strupki, przeczesywac...i myc do zmycia oliwki. Nie zmyta oliwka pogorszy tylko sprawe, tak u nas bylo.
 
Po spotkaniu z mami, mala troszke sie soba zajmuje wiec mam chwilke na bb :)

CIEMIENIUCHA - robi sie od przegrzewania dziecka. Taka jest nowa szkola i cos w tym jest napewno, u nas tak bylo.
Mnie sie wydaje ze oliwka wystarczy na ciemieniuche, nie ma co cudowac i szukac extra srodkow. Najwazniejsze zeby natrzec glowke jakies pol godziny przed myciem , a potem umyc dobrze glowke, splukac, umyc , splukac , zdejmowac w kapieli strupki, przeczesywac...i myc do zmycia oliwki. Nie zmyta oliwka pogorszy tylko sprawe, tak u nas bylo.

Zgadzam sie w 100%:tak::tak::tak:wystarczy naoliwic a potem w kapieli dobrze odmoczyc i samo zejdzie:tak::tak:

Witam
Wlasnie zadzwonili z JC ze mam jutro spotkanie 13 weeks check.znowu beda pouczac jak szukc pracy:sorry:
Poza tym odsmoczkujemy Kondzia.w sobote kazalam mu wyrzucic smoczek do kosza i wyrzucil:-)szybko go wyjelam bo sie zaraz po niego wrocil ale w dzien spal juz bez niego:tak:w nocy musialam dac ale wczoraj i w dzien i w nocy spal juz bez.teraz tez spi bez:tak::-)nie pokazuje mu go chco raz dzis sobie przypomnial i chodzil w kolko,kazal sie podnosic(zawsze trzymalam smoka na komodzie)pokazalam a on mowi ze nie ma i w bek:baffled:ale zabawilam go syzbko i zapomnial:-)mam nadzieje ze zapomni,gorzej bedzie jakgdzies zobaczy:sorry:
 
Kwiateczek- to trzymam kciuki za to zeby sie oduczył;-))) bo u nas raz z gorki raz pod górke nic nie dziala:no::no::no: ja juz stwierdzilam ze do 10 lat bedzie smoka brac do buzi i sikac w gacie:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:u was juz niedlugo 2 latka;-)))


ide poprasowac do konca mala zasnela wiec chwila spokoju
 
kwiateczek no to powodzenia z odsmoczkowaniem:happy:moj w ogole smoka nie bierze bo go nie uczylismy:tak: a moglabys powiedziec cos wiecej o tym JA bo wlasnie dzis dzwonilismy zeby to zalatwic ale do konca nie wiem co trzeba robic, tzn wiem tylko tyle ze trzeba aktywne uczestniczyc w jakis spotkaniach, no i szukac pracy w JC ale nie wiem dokladnie jak to sie robi:-pi czy sa jakies wieksze szanse na prace? bede wdzieczna za odp:happy:
 
Po spotkaniu z mami, mala troszke sie soba zajmuje wiec mam chwilke na bb :)

CIEMIENIUCHA - robi sie od przegrzewania dziecka. Taka jest nowa szkola i cos w tym jest napewno, u nas tak bylo.
Mnie sie wydaje ze oliwka wystarczy na ciemieniuche, nie ma co cudowac i szukac extra srodkow. Najwazniejsze zeby natrzec glowke jakies pol godziny przed myciem , a potem umyc dobrze glowke, splukac, umyc , splukac , zdejmowac w kapieli strupki, przeczesywac...i myc do zmycia oliwki. Nie zmyta oliwka pogorszy tylko sprawe, tak u nas bylo.
Dokladnie tak zgadzam sie w 100% ja powiem tak u nas bylo tak ciezko ze miekka szczoteczka do wloskow nie radzila sobie z ciemieniucha wiec kupilam szczoteczke do rak i delikatnie nia czesalam schodzilo wspaniale i nic maluta nie bolalo bo robilam to bardzo delikatnie

co do smoczka my juz miesiac nie mamy:tak:odbylo sie to z dnia na dzien mala ciagle wyrzucala z wozka wiec ktoregos razy jak wyrzucila powiedzialam nie ma skoro nie chcesz to nie bedzie i juz nie dostala wiecej powiemwamze wieczorkiem popiszczala ale usnela bez smoka i od tego czasu nie ma, z nocnikiem teraz walczymy ale po piciu 10 min po drzemce siadamy i robimy siusiu a jak cos sie grubszego szykuje lapiemy sie za tyleczek i lecimy do lazienki po nocnik
:tak:
 
reklama
A u nas nowina!!!!
Barnimek zrobil swoje pierwsze samodzielne kroki:-D:-D:-D:-D sam przeszedl okolo 60-70 cm bylo to wczoraj. Potem jeszcze kilka razy powtozyl wyczyn i to samo dzis:-D:-D:-D

kwiateczek powodzenia z odsmoczaniem, mnie to pewnie bedzie czekalo w przyszlosci:sorry:, , co tej wagi no masz racje, jeszcze 2 tyg i zobacze jak tam jego waga. Do Polski jedziemy pod koniec maja i wtedy zajedziemy do pediatry.
 
Do góry