reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Martuchaa wielkie dzieki jutro pojde do jobcenter i wezme aplikacje(przynajmniej sie postaram bo moj tlumacz do pracy uciekl i zostalam sama a ja zielona z angielskiego).
Jejku ledwo zyje jeszcze:-):-):-):-)
 
reklama
Słyszeliśmy że mieszkania w Anglii są małe...ale nie myśleliśmy że az tak...:confused:
Hmm...a może ma takie wrazenia dlatego ze nasze mieszkanko tu w PL ma 90 metrów...
Mam nadzieję ze znajdzie dla nas jakieś fajne i torszke większe mieszkanie niż to znajomych choć oni mają już 2 pokojowe....:sorry2:
....


Madzia8310, rozmiar mieszkan i domow w Anglii zalezy, tak jak zreszta wszedzie, od budzetu i grubosci portfela i napewno nie jest regula. Mieszkam tutaj juz od 10ciu lat i jeszcze w malym miejscu nie mieszkalam (no chyba ze wlaczyc w to moj pokoik w akademiku uniwersyteckim w ktorym mieszkalam przez rok zanim wprowadzilam sie do mezusia :-);-)).

Niedawno sprzedalismy 3-pokojowe mieszkanie w centrum Londynu (przy Oxford Street) i obie sypialnie byly tzw 'podwojne', wysokie sufity, drewniane podlogi, duze okna etc (bardzo podobne do tego ktore mam w Warszawie srodmiescie). Teraz mieszkamy w duzym domu w Richmond przy parku i kazda z 4-rech sypialni jest podwojna, nawet ta gdzie bedzie pokoik dzieciecy.

Wynajmojemy tez 2-pokojowe mieszkanie polskiej parze "profesjonalnej" (oboje dentysci) w South Kensington (przy Hyde Park) ktore ma ponad 90 metrow. Wiec na 100% mozecie tu znalezc ladne, sloneczne, duze mieszkanie; zalezy to tylko od wysokosci czynszu jaki jestescie w stanie placic. Np w centralnym Londynie (strefa 1 i 2) ladnego 'rodzinnego' mieszkania raczej sie nie znajdzie za mniej niz £1,200 p/m. Najlepiej szukac w tzw 'dobrych dzielnicach albo dobrych 'przedmiesciach' gdzie sa ladne duze domy a nie tam gdzie blokowiska malych 'tymczasowych' klitek a w szczegolnosci council houses (brrrr :baffled:).

Powodzenia! :-)
 
ja mieszkam wprawdzie w Szkocji ale moje mieszkanie(a jest to pierwsze jakie wynajmujemy)tez do malych nie nalezy 4 pokoje a duzo nie placimy bo 425F takze mozna znalezc tylko trzeba poszukac:-):-):-):-)
 
ZQo CHB przyznaje IR wiec Job Centre nie da Tobie takich formularzy.Najlepiej jest zadzwonic do IR z prosba o przeslanie wnioskow.Przesylaja bardzo szybko.Ale jak nie macie HO to moga robic problemy z przyznaniem,ale moja rada jest taka rzeby wyslac papiery na CHB nak najszybciej.
 
ZQo Ireland Revenue to brytyjski urzad podatkowy, skarbowy i cos jak nasz zus w jednym i to wlasnie oni przyznaja te CHB,Czy working tax credit.Telefonu nie posiadam,ale mozesz poszukac w necie ich infolinie.
 
ja mieszkam wprawdzie w Szkocji ale moje mieszkanie(a jest to pierwsze jakie wynajmujemy)tez do malych nie nalezy 4 pokoje a duzo nie placimy bo 425F takze mozna znalezc tylko trzeba poszukac:-):-):-):-)

Witajcie Dziewuszki.
ZQo - Masz szczescie, ze tak malo placicie za tak wiele :-)!A dodatkowo te uroki i widoki szkockie...mmm!:-) Ale ja Ci zazdroszcze tej Szkocji...;-)!
A tak na marginesie...nie jest wazne jak drogie jest mieszkanie czy dom lub w jakiej dzielnicy sie mieszka tylko to by miec kochane osoby blisko i byc w nim szczesliwym... !!!!:tak:

ZQo, Tak naprawde to nie musisz nigdzie isc... podaje link z ktorego mozesz sciagnac sobie formularz na CHB, wypelnic i wyslac. To tak jak ja to zrobilam. Tam jest tabelka. Pozycja do sciagniecia: Child Benefit Claim Form (PDF 103K) i Child Benefit Claim Form Notes (PDF 94K) .To drugie to notatki wyjasniajace jak wypelnic ten papierek...
Nie jest takie straszne ale jesli bedziesz miec problemy to wal jak w dym...pomozemy!!!!!:tak:buziaki
 
Michaga wielkie dzieki tzn ze moge to wyslac elektronicznie czy musze wydrukowac i wyslac ?

co do warunkow mieszkaniowych to 100% sie zgadzam ze najwazniejsze sa osoby ktore sie kocha i to jest dom:tak::tak::tak:
 
reklama
Do góry