reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

reklama
Narazie nie jest latwo, nie chce ssac cycka- bardzo sie denerwuje i strasznie gryzie, a ja umieram wtedy z bolu, dlatego postanowilismy dawac jej odciagniete mleko przez butelke, ale tez ma problem ze ssaniem narazie. Sonde bedzie sciagnieta jak zacznie samodzielnie jesc tyle ile potrzebuje... - ale narazie jest bardzo leniwa... :)
 
Oj wspólczuję poranionych sutków ale i tak nic nie przebije ugryzienia przez pełna paszcze zebów,karmiłam moją Martychę 14 miesięcy i tak pod koniec dała czadu ze miałam dość:szok::szok::szok:u was ewidentnie problem ssania skoro i z butelka jest problem,kurcze szkoda ze tak bo jak będziesz podawac cały czas butlę to mała juz piersi nie zechce pewnie a trudno jest utrzymac laktacje tak bez karmienia.Na bolące i poranione brodawki najlepszy bephanten i własne mleczko.

Iwi co tam u was??????????
 
Nakladki nie sprawdzaja sie w naszym przypadku, mala za slabo ssie i max. potrafi wyciagnac 5 ml... i zasypia.
Ja mam zamiar odciagac laktatorem (mam elektryczny- fajnie ciagnie) i podawac moje mleko z butelki, mam nadzieje ze sobie poradze, mala juz lepiej ssie z butelki (25ml) tym razem :) , zero placzu, bez nerwow.
 
kasiar, u nas na sutki pomagala taka masc purelan....nie trzeba bylo tego zmywac nawet do karmienia, bo to w 100% naturalna lanolina i nie szkodliwe dla dzidzi....do tej pory uzywam tego czasem jako balsamu do ust :-D

ale tak jak maniulka mowi,ponos jak dziecko zalapie butle,to pozniej nie chce ciagnac cyca wcale,bo sie rozleniwia (z butli latwiej i szybciej idzie a z cycem musi sie pomeczyc)...ponoc butle tomee tippe pomagaja przy karmieniu na przemian,bo ksztalt maja podobny do sutka i taki sam mechanizm ssania jest,ale moj mimo ze cyca ssal perfekcyjnie,toz butli nie chcial i tak..wiec pewnie wszystko zalezy od dzidzi....

ale najwazniejsze,ze je sama,juz tam pal licho czy z butli czy cyca :-)
 
u nas bepanthen dzialal super , no fajnie ,ze zalapala cyca...wczesniakom ciexko zalapac bo nie maja odruchu ssania ..ale jak skumala bedzie ciagna cjak dzika:-D
 
reklama
he he ale mamy godziny do wstawania ...mój od 5 jęczy to sie podniosłam ...
a nie stresuj sie niczym nie załapała to trudno , fajnie , że w domku , a jak wszystko ok , z jaka wagą was wypuścili_-?
 
Do góry