reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

mamy z norwegii

ana duzo zdrowka dla czarusia, mam nadzieje ze na razie koniec u was z chorubskami. moze sie spotkamy w okresie swiatecznym?
jaga pewnie tez bym byla przestraszona, jakby kolo mnie ten osrodek mial powstac, ale moze nie bedzie tak zle. ja mieszkam na terenie osrodka dla uchodzcow i nie narzekam, a tez wiele roznych obcokrajowcow
istra moze tego 17 sie spotkamy, ja jade 31 i powrot 17. jestem strasznie zezlona na ten kurs, zalezalo mi jak cholercia ale nic nie zrobie.
bylismy dzis zwazyc mala i jest 7460, czyli znowu 200g w tydzien:-)
 
reklama
Karolinka dziękuję za życzenia:-)
tampeza o to super, czyli 17.04 w GDA na lotnisku powinniśmy się spotkać. Rozpoznamy się po dzieciach prawda:tak:?
Byłam dziś w pracy pokazać się pierwszy raz z dzieckiem. No cóż, super, K.była rozchwytywana:-D I obcych wcale się nie boi, a jak się tuliła do obcych dziadów:-p:nerd::-D no szok jaka odważna.
Ana - a fotek mam full w swojej galerii na voila, tam w A.powinien być link...a jak nie to potem wrzucę.

Już mam reise fiber przed tą wyprawę do Oslo.
5 h w aucie w 1 str, pierwszy raz z młodą tak daleko.
No i nie wiemy czy uda się tam wszystko załatwić ( czas i fotki czy przyjmą) bo czynne tylko 10-13.

Rano byłam też u Ewelinki po fotki do paszportu(mają super drukarkę i papier foto), jak Nicola rośnie i się smieje:-) dziś miala mieć szczepienie. Jest u niej siostra,więc może dlatego nie zagląda tu, ale nie rozmawiałyśmy o BB więc nie wiem..
Jaga wiadomo nieciekawie że akurat w Waszej spokojnej osadzie ma być farma "z odmieńcami" ale pomyśl , że oni są poszkodowani przez los, i pewnie niekoniecznie wszyscy tacy źli i niebezpieczni. A prawo do życia też mają. Jak będzie się coś działo nie tak, to na pewno będziecie prosić o większe środki ostrożności, więcej opiekunów itp. Ale mam nadzieję że tak jak Ana pisze ...zaczniecie żyć w symbiozie:happy:
 
Cześć Mamuśki

Przepraszam, że mnie tak długo tu nie bylo. Niestety od samego powrotu do Norge miałam pełno roboty na głowie... Dom już zaczął przypominac to samo mieszkano, które zostawiłam przed wyjazdem w grudniu do Polski :crazy: Boże co Ci faceci potrafią zrobić z domem :szok:... Myślała, że się przewrócę,jak weszłam... Ale już jest ok. Pralka i suszarka to chodziły 3 dnie na okrągło, bo wszystkie ubranka, ktore przywiozłam z Pl stały w siatach 2 m-ce, tak ja mąż je przywiózł...

Nocki u nas są świetne!!! Maleńka śpi jak Aniołek , czasami nawet nie muszę Jej dokarmiać w nocy (zaczyna się wiercić ok 3) i przesypia ciągiem nawet 11 godz !!! :szok:
W sobotę wprowadziłam małej marchewkę i zupkę marchewkową z jarzynkami. Pierwsze 2 dni były nieciekawe, bo Niki protestowała i płakała, ale teraz mam na Nią sposób : karmię Ją na pół leżąco i ślicznie wcina marchewkę (czasami ma odruch wymiotn :-D, ale ogólnie otwiera dzióbek). W poniedziałek wprowadziła też kaszke jabłkową z bobo vity. Dostaje ją raz dziennie przed południem (wypija 150ml). Widać, że Jej smakuje. Z nowości to tez wprowadziłam herbatkę jabłkowa z melisą i jest ok. Na macie fajnie bryka. Przewraca się z boczku na brzuszek (nie zawsze, ale juz się Jej udaje).
Dziś byliśmy na szczepieniu. Dostała 2 dawkę hepatit, następne szczepienie 9.03.
A teraz uwaga podaję wagę :
na dzien dzisiejszy Nicolka waży 7630 , ma 64 cm, a obwód główki to 43,5.
Rośnie nam panna no nie??
Pielęgniara była w szoku, że Niki jest taka silna, nie mogła uwieżyć, że ma tak silny kręgosłup i podnosi się sma i jak bierze się Ją za rączki to twardo siedzi :-)...
A nas duma rozpierała...

Sorki babeczki, że nie odpiszę Wam. Postaram się doczytać resztę w późniejszym terminie. Ostatnio mam urwanie głowy i jakiegoś doła lapię co jakiś czas...

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i ściskam wszystkie maluszki.
 
Witam wieczorowo:)
my już meżusia pożegnalismy , muszę przyznac , że po ostatnim wyskoku sie naprawił , no nie wiem co mu sie stało , może rozłąka dała mu do myślenia:happy:,
hej mamuski dziciaki macie cudne , rosna jak na drożdżach , waga niesamowita ,
Tampeza a jak twoje zdrówko? mam nadzieję , że to tylko taki kaszel , musisz go wyleczyc :tak:.Ewelina , ale idziesz jak burza:-D już marchewka:confused:?pokaż nam tą siłaczkę:tak:.
pa":)
 
hej hej :-)
...napisalam posta ale mi sei zgubil w sieci bo chwilke nie mialam neta i nie chch emi sie pisac od nowa tego samego :zawstydzona/y:
ale gratulacje dla Wszystkich maluszkow Yasminki i Nicolki ze tak siwetnie sie rozwijaja i przybieraja prawidlowo :tak:
u nas z nowosci: Natalka byla dzisiaj poerwszy raz u dentysty i wszystko suuuper dostala pochwale ze ma sliczne zabki
Mayi wychodza pierwsza zabki i jets nieco marudna, smarujej jej specjalnymzelem i pomaga , wczoraj spala mi godz na ramieniu az mi szyja bolala, pozniej dalalm je panadol dla dzieci i poszla spac na nocke ,
ogolnie lezy sobie na podlodze na macie i podoba jej sie, zabieram ja tylko na karmienia i spowrotem na dol :-D heh codziennie spi w wozku na dworzu po 3 godz pod oknem i dobrze jej i mi to robi bo mam czas dla siebie :-D
Aniu tak to jest z tymi chlopami :-D
Agata jak tam dentysta? udalo sie zeba uratowac? i jak sie lansujesz w PL? pewnie zal bedzie Ci wyjezdzac....
 
Przesyłam kilka zdjęć mojej Nicoleczki
 

Załączniki

  • DSC_2056.jpg
    DSC_2056.jpg
    18,1 KB · Wyświetleń: 42
  • SDC10224.jpg
    SDC10224.jpg
    35,2 KB · Wyświetleń: 43
  • SDC10230.jpg
    SDC10230.jpg
    25,2 KB · Wyświetleń: 47
  • ss2.jpg
    ss2.jpg
    24,5 KB · Wyświetleń: 56
  • 25022009356.jpg
    25022009356.jpg
    22,5 KB · Wyświetleń: 36
ewelinka malutka sliczna, jakie wlosy i ten usmiech. a w ogole to wyglada na starsza:tak:
ania dzieki, z gardlem lepiej, ale kaszel dalej meczy, a jak czarus. nie wiesz czy w trojmiescie maja taxi z fotelikami? nie fatygowalabym ojca na lotnisko
marta swietnie ze zabki zdrowe, moja byla juz 4 razy ale dlatego ze miala uraz i jej sie zab ruszal
istra tez lece przez oslo, o 13.45
 
Jeżeli chodzi o wprowadzenie nowego jedzonka dla Nicolki to rozmawiałam w Pl z pediatrą i mówiła mi, że mam małej włączyć wcześniej niż zpzo 4 m-cu. Moja siostra zresztą też swoim bliźniakom podawała marchewkę i kaszkę jak mięli jakieś 3,5 m-ca. Ja zaczęłam od zupki marchewkowej z jarzynkami gerbera, teraz mam juz tylo sma marchewkę (też gerbera) - dzis zjadła już 4 łyżeczki od herbaty :-)-, po 3 dniach dodała kaszkę jabłkową (ale podaje ją w butelce) i zamiast herbatki koperkowej zaczęłam podawać jabłuszko z melisą... Jak na razie wszystko jest ok. Od pn spróbuję podawać po troszeczku jabłuszka potartego na tarce... Myślę, że tak powoli małej nic nie będzie. Na chwilę obecną nie ma żadnego bólu brzuszka, czy czegoś innego... Kupeczka, wiadomo troszeczkę się zmieniła, ale jest ok. A mała chyba zadowolona. Cały czas się śmieje, a jak mnie widzi na horyzoncie, to oczu ode mnie nie odrywa :-)... Oj, jak bardzo kocham tą moją córcię!!!

Izunia - dziekuję za altacet - posmarowałam małej nóżkę i jest lepiej... Buziaki
 
reklama
hej mamcie
ja mialam bardzo zabiegany dzien i nie mialam sily wejsc i poczytac

Ewelinko czy Nicola jest butellkowa? bo jesli tak to rozumiem,ze juz zaczelas wprowadzac pokarmy stale,bo butelkowe dzieci wlasnie moga zaczac od 3,5 miesiaca je jesc,ale z kaszkami to ja bym sie wstrzymala,szczegolnie,ze troszke ci wazy mala krolewna,a polskie kaszki sa baaaaardzo slodkie ;-) Nicola wazy o 1kg mniej od Gabiego :rofl2: a mi sie jego 8,5 kg wydaje troche za duzo :blink: po 2 minutach noszenia mojego klocuszka mam dosc :-D

Gabriel od tygodnia butelkowy i dzisiaj podalam mu pol sloiczka deserku dla dzieci od 4 mies.,narazie bede wprowadzac powolutku mu przez tydzien,bo nie chce organizm zawalic za szybko wszystkimi nowosciami po cycu :happy: o dziwo ani sie nie krzywil ani nie plul :-D a pamietam,ze Milenka i Hania wypluwaly wszystko na poczatku :happy:
raz dziennie zaczelam mu podawac herbatke w granulkach,ktora kupilam w pl,melisa z jablkiem,tez mu smakuje i pije,ale jutro podam mu sama wode,by tez polubil ja pic

do mam przedszkolakow! mam pytanie:
zarejestrowalismy internetowa Milenke do przedszkola na poczatku stycznia,przyszedl list,ktory tlumaczylam sobie ze slownikiem i wyszlo,ze do 1 kwietnia mamy potwierdzic zglodzenie internetowe o zapisie dziecka
zas Karol przetlumaczyl,ze Milena jest w bazie danych i do 1 kwietnia mamy czekac na odp. czy dostala sie do przedszkola

mozecie powiedziec jak to bylo u was? bo podejrzewam,ze na cala Norge jest tak samo

przepraszam,ze nie odp. wszystkim,ale jestem padnieta,a jeszcze Hania co jakis czas mi krzyczy z sypialni,chyba znowu bede miala nocke zarwana przez jej jakies fizie mizie :baffled:
 
Do góry