reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Manchesteru

Cześć dziewczyny,
mam na imię Sylwia i tez mieszkam w Manchesterze:-) już ponad miesiąc temu bo 4 sierpnia urodziłam tutaj córeczkę i wspominam bardzo miło poród, opiekę i szpital. Rodziłam w Tameside Hospital na Ashton Under Line, naprawdę położne tam są rewelacyjne pod każdym względem. Mój poród był wyjątkowy nie tylko dla mnie bo rodziłam w wodzie i położne były również zaaferowane bo to był pierwszy poród w wodzie w tym szpitalu:-D było szybko i nie tak strasznie jak za pierwszym razem...(mam już 10 letniego synka Sebastiana). Teraz moja Natalie jest już duża tzn w porównaniu do dnia narodzin.
Mam nadzieje, że przyjmiecie nas do swojego grona i będziemy mogły wymieniać się doświadczeniami a może i spotkać.
Ktoś pytał o konsulat i paszport dla dzidzi, my właśnie w czwartek byliśmy w konsulacie ...koszmar burdel jak to w polskich urzędach, ale mam radę bo my mielismy spotkanie na 11 grudnia napisałam meila do pani konsul z prośbą o przyspieszenie spotkania i nam sie udało.
Pozdrawiam wszystkich.
 
reklama
hej
neeta - no to rzeczywiscie w kazdej przychodni inaczej , tak samo jak z tym szczepieniem na gruzlice

sylciak - witaj, fajnie ze jestes zadowolona z porodu tutaj , ja mam mieszane uczucia, ale ja rodzilam w Nottingham, ja tez mam coreczke Natalke - no to nasze coreczki sa imienniczkami:tak::-), super ze udalo wam sie przyspieszyc paszporcik, my tez wlasnie chcemy cos wykombinowac zeby bylo wczesniej , bo my mamy spotkanie na 7 listopada, ale chcialabym wczesniej pojechac do Polski. Czy wy byliscie w Londynie w konsulacie?, i jak umotywowaliscie to ze chcecie przyspieszyc spotkanie?
Dzidzia wyglada slodziutko:-D

pozdrawiamy wszystkich
 
cześć
nafnia - jeżeli chodzi o paszport dla Twojej córci, to ja pisałam, że mój teść miał poważną operację niedawno, nie chcieli żadnych zaświadczeń, więc możesz coś wymyślić. Nam odpowiedzieli na meila w ciągu dwóch dni i termin wyznaczyli na przyszły tydzień po odpowiedzi, więc zadziałali szybko ;-) A byliśmy w Londynie narazie nie mamy innego konsulatu, musimy poczekać na konsulat bliżej do nowego roku (tak przynajmniej mówią).

Moja Natalka jest słodka to fakt jak każdy dzidziuś ;-), Twoja córcia to już chyba troszkę jest starsza od mojej... Mam teraz straszny problem z moją malutką, bo płacze nam popołudniami i wieczorami, właściwie to nie jest płacz ale wrzask, którego nie można w żaden sposób uspokoić. Myślę, że to mogą być kolki (tak wyczytałam), daje jej infacol, ale nadal płacze. Dziewczyny znacie jakieś sposoby na kolkę, żeby pomóc ulżyć mojej córeczce????? Karmię ja piersią, ale dojada jeszcze z butelki sztuczne mleko bo nie wystarcza jej to co mam. A tak przy okazji w którym polskim sklepie można dostać ta herbatkę na zwiększenie laktacji?!

Pozdrawiam

Pozdrawiam wszytskich
 
hej

herbatka jest na pewno w tym sklepie blisko polskiego kosciola w rasholm - ja tam kupuje.
A te krzyki nie zaczely sie czasem jak zaczelas corcie dokarmiac formula? Moze po prostu jej nie pasuje i ma po niej wzdecia. Ja dokarmiam moja Julcie aptamilem i jestem z niego zadowolona.

pozdrawiam
 
Sylciak - dzieki za informacje, a na kolki my stosowalismy infakol i pomagal, na szczecie Natalka miala kolki tylko krotki czas, trzeba tez dzidzie klasc czesto na brzuszek i masowac brzuszek, oraz robic cwiczenia nozkami - zginac i lekko dociskac do brzuszka, slyszalam tez o grape water ale my nie stosowalismy. A herbatke Hippa my kupowalismy w polskim sklepie w Nottingham;-)

pozdrawiamy wszystkich i caluski dla dzidziusiow
 
Witaj Sylciak:-)w gronie mam kolejna dziewczynka do kolekcji:-)hehe, gratuluje serdecznie dzidzi ja mam coreczke Zuzanke urodzila sie 23.07,07 w Manchesterze takze milo wspominam porod;-). Twoja corcia ma kolki na to wyglada moja tez ma ale nie placze strasznie tylko bardzo jeczy dziwne ale tak jest, ja podaje malej Espumisan ale czy pomaga juz sama nie wiem. Modle sie zeby juz to szybko minelo podobno przechodzi po 3 miesiacach zobaczymy. Czesto klac mala na brzuszku i masuj, pomaga tez kladzienie na swoim brzuszku:-). Bedzie dobrze musze juz konczyc bo jestem padnieta cwiczylam troche w domu brzuszki i na stepperze:-) oj tak fajnie sie jadlo w tej ciazy a teraz trzeba sie meczyc:no: buziaczki kochane kobitki
 
Cześć dziewczyny,
dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie mnie do Waszego grona ;-)!!!
Co do płaczu mojej Natalki to napewno kolki już teraz wiem, ale infacol nam nie pomaga pije herbatkę koperkową i myślę, że to jest lepsze. Mieszankę też zmieniłam na aptamil i myślę, że jest poprawa... obym nie zapeszyła.

Mam krem z łożyska z Polski od położnych ze szpitala jest rewelacyjny na odparzenia i na różne wysypki skórne dla dziecka, jeżeli któraś z Was chciałaby dajcie znać bo tata przywiózł mi 1 kg a tego nie dam rady zużyć, można go przechowywać w lodówce do pół roku więc dajcie znać jeżeli którejś sie przyda.

Pozdrawiam
 
hej

Witaj Sylciak :-). Fajniusią masz córeczkę!!!!!!!!!!!!!!! Sylwia napisz prosze jakie dokumenty są potrzebne na spotkanie w konsulacie w sprawie paszportu:confused:. Akt urodzenia moze być angielski czy musi byc tlumaczony czy moze międzynarodowy:confused:.
 
Sylciak, corcia przesliczna.

Co do wlosow to mnie tez leca okrutnie. No a to badanie mam w poniedzialek - ma byc wymaz i badania ogolne.

Dorin wszystkie informacje na temat wyrabiania paszportu sa na stronie konsulatu. Z tego co pamietam jak to czytalam to moze byc angielski akt urodzenia.

pozdrawiam
 
reklama
Witam,
Dorin - akt urodzenia brytyjski może być do ukończenia roku przez dziecko, poza tym paszporty rodziców, trzy zdjęcia i właściwie to wszystko.

Moja Natalka wydaje z siebie pierwsze dźwięki, ale to cudowne:-)
 
Do góry