reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

reklama
Ano pusto...tak czesto tu jest w weekendy...jutro znowu dziewczyny rusza z pisaniem:), ja ostatnio sie tak chwalilam ze moj ma;uch spi po 4 godz w nocy a tu dzisiaj jak w zegarku budzil sie co 2..ale zasypial wiec nie bylo najgorzej. Wydaje mi sie ze jakis kryzys laktacyjny wlasnie przechodze ,bo mleka mam jakby mniej :-(,no ale za kilka dni mam nadzieje wszystko wroci do normy;-).
 
Dzien Dobry :( Dzisiaj przede mną smutny dzien,bo zaraz ide mamusie odprowadzic na autobus bo wraca do polski po 2 tygodniowych odwiedzinach :( A moj chlopak jesli nie znajdzie pracy to 15stego pazdiernika wraca do polski wiec zostane juz zupelnie sama. Nie wiem czy wytrzymam... Wszyscy mowia zostan tu jest lepiej i w ogole... lepiej?? bez rodziny?? no nie wiem czy tak lepiej jak najblizsze mi dwie osoby mama i Krzysiek nie beda widzialy jak Alanek rosnie,jak sie smieje,jak stawia pierwsze kroki...nie beda mieli z tego radosci.


Takie to smutneee:-(

pozdrawiam was :*
 
czesc dziewczynki.słonnnkkkkoooo swieeecicicciiii:-)
OLA nie łam sie bedzie dobrze zobaczysz.wysle ci na priv numer do polki ktora pracuje w agencji pracy w limerick moze ona cos pomoze.jak moj maz nie mial pracy to mu znajdywala takie kilkudniowe zajecia ale zawsze cos!!!a moze akurat cos beda mieli...no a swoja droga to wiem co to znaczy odprowadzac mamusie za kazdym razem plakac sie chce...pozdrowienia paapapappa
 
Czesc dziewczynki.Allleluja slonce swieci!! Jednym sie tylko martwie.Zawsze jak jade do Polski to tu zaczyna byc cieplo a w Polsc plucha.A potem ciagne spowrotem te pluche do IRL a slonce wraca do PL.Jekies pytania?
Juz za tydzien jade.Zaczynam myslec powoli o pakowaniu bo tydzien jakos tak szybko leci.Dzis bede miala troche balaganu w domu wiec\ czeka mnie podwojne sprzatanie.Chlopaki bede wiercic sciany bo zakupilismy do kuchni witryne, ktora jest ciezka, wielka i trzeba czec powiesic na scianie.Ale za to jak pieknie bedzie ahhhh!!Poza tym dzis nie chce m sie lazic wiec moje bobo bedzie latac po ogrodzie i znowu jesc piasek...
Ola a moze poszukac pracy niekoniecznie w Limerick? Moze Ennis? Skoro tak ciezko z robota moze niech sie zaczepi gdzie kolwiek za niewielkie pieniadze ale zawsze cos? W Dunnsie zawsze kogos potrzebuja,jakies jadlodajnie cokolwiek.Sama pracowalam w dunnsie 2 lata i to niezla szkola przetrwania heheh.W kazdym razie powodzenia bo w Polsce wcale nie bedzie latwiej a tam napewno nie bedzie zadnej pomocy.A zostawac sama w IRL? Oj niedobry to pomysl...
 
Hej! Nadal fatalnie się czuję, choć już lepiej niż wczoraj. Katar się zmniejszył, ale kaszlę tak, że prawie do podłogi mnie ściąga :baffled:... Olaaa89, a czemu Ty tu masz sama zostawać? A tak a'propos wyjazdów czy orientujecie się na jakich zasadach wyrabia się irlandzki paszport??? Ja wiem tylko tyle, że nie trzeba aż do Dublina jechać, ale nic poza tym :dry:. Byłabym wdzięczna za jakieś info :tak:. Zmieniliśmy te kropelki, Oliwka jeszcze się wieczorem zmagała z kolką, ale już pół godziny a nie dwie, później była trochę niespokojna, ale do kupy i tak i tak przespałam 6 h, więc nie jest źle :-p! Mam nadzieję, że w końcu zupełnie znikną! Weekend minął jak zwykle szybko już nie mogę doczekać się kolejnego!!! Pogoda rozpieszcza, ale ja nawet nie bardzo mogę wyjść na spacer z Oliwką, muszę się wykurować jak najszybciej. Gastone, zazdroszczę wyjazdu do Polski, też już bym się chętnie tam wybrała, ale póki co nie mogę... Ucałuj w nózię bratanka od nas, dzielny chłopka!!!!! I może nie przywoź ze sobą brzydkiej pogody z Polski, co ;-)? Sylwisko22, jak Wasze Maleństwo? Już spokojniejsza? Pozdrawiam i udanego dnia życzę, pa
 
KRYCHA nasza mala juz dobrze placze troszke przy jedzeniu...nie wiem dlaczego no a w nocy budzi sie co 2h takze nie jest zle.a co do paszportu irlandzkiego to znajomi w styczniu wyrabiali dla synka i podobno trzeba isc na najblizszy adresu zamieszkania posterunek gardy wziasc aplikacje do wypelnienia,wypelnic uiscic oplate(wysokosc w zaleznosci na ile lat chcesz paszport)i odeslac na podany na aplikacji adres wraz z dowodem osobistym matki lub ojcai czeka sie podobno 2 tyg.no i podobno jedno z rodzicow musi byc tu 3 lata (najlepiej przedstawic p60 )ale czy te info to prawda to dowiem sie w przyszlym tygodniu bo pojde to zalatwiac.ale sie rospisalam moze inne dziewczyny cos wiedza tez chetnie sie dowiem czy to co wiem to prawda...pozdr do pozniej
 
KRYCHA nasza mala juz dobrze placze troszke przy jedzeniu...nie wiem dlaczego no a w nocy budzi sie co 2h takze nie jest zle.a co do paszportu irlandzkiego to znajomi w styczniu wyrabiali dla synka i podobno trzeba isc na najblizszy adresu zamieszkania posterunek gardy wziasc aplikacje do wypelnienia,wypelnic uiscic oplate(wysokosc w zaleznosci na ile lat chcesz paszport)i odeslac na podany na aplikacji adres wraz z dowodem osobistym matki lub ojcai czeka sie podobno 2 tyg.no i podobno jedno z rodzicow musi byc tu 3 lata (najlepiej przedstawic p60 )ale czy te info to prawda to dowiem sie w przyszlym tygodniu bo pojde to zalatwiac.ale sie rospisalam moze inne dziewczyny cos wiedza tez chetnie sie dowiem czy to co wiem to prawda...pozdr do pozniej

Tak dokldnie jest z paszportem.Moj Max ma irlandzki i dokladnie tak zalatwialismy.Idziesz na garde, bierzesz wniosek, wypelniesz i ja musialam isc podpisac zdjecie z tylu malucha na gardze razem z nim zeby pan policjant go zobaczyl.A co do okresu bycia rodzicow w irlandii do dokladnie musisz udowodnic ze jestes 3 lata w irlandii (do momentu urodzenie dziecka).:-)aa i trzeba isc do kogos kto podpisze wniosek o paszport.(jest tam rubryczka)To musi byc ktos z public service czyli np. nauczyciel, lekarz, solicitors itp.Taka maja procedure..
 
Ostatnia edycja:
reklama
czyli j sie tez lapie na irlandzki paszport? mojemu mezowi minely 3 lata pobytu w irlandii 3 lipca i od razu nastepnego dnia zaczal prace wiec moze udowodnic pobyt tu.Nico urodzil sie 28 sierpnia, czyli sie lapiemy:) fajnie bo na irlandzki paszport mozna wyrobic szybciej niz polski ni te wyjazdy do dublina...
 
Do góry