reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Limerick

reklama
czesc dziewczynki ciezka noc mala zasypiala tylko na moim brzuszku kiedy ja tylko poruszylam od razu wrzask wiec pol nocy ja i maz na siedzaco spalismy o ile to mozna nazwac spaniem.kurcze zmienilismy mleczko na SMA GOLD bo tak nam doradzila pani doktor narazie zmian nie widze do jedzonka dodaje kropelki ale jakos chyba nie dzialaja...boje sie tylko ze mala przyzwyczai sie do takiej pozycji i juz wogule bedzie kaplica!!!teraz zasnela i spi juz cale 30 min sukces kurcze juz nie wiem co mam robic...serce sie kraja jak widze ze ona tak cierpi!!!!pozdrawiam was i dzieki za dobre slowo pewnie bedzie dobrze ale...kiedy???


No wlasnie moze to kolki:tak:ja na kolki stosowalam infacol rewelacyjny-polecam:tak:


kiedy kolki przeszly twojemu malenstwu???
 
Kolki powiadacie, hm :baffled:... Kurcze, nie wiem, ale wydaje mi się, że raczej nie (choć nie wykluczam!!!). Popijam codziennie herbatkę na laktację (tam jest koper włoski) i oprócz tego rano i wieczorkiem herbatkę z kopru - wszystko dla Małej!!! Ale poobserwuję ją, dzięki za uwagę... W końcu zasnęła na dłużej, śpi już 1,5 h na brzuszku, oby tak dalej!!! Dobrze, że jutro weekend, troszkę odpocznę :-p!

Infacol??? Kupimy, kupimy... A ma jeszcze pytanko - czy po tej szczepionce (BCG) zostaje jakiś ślad na rączce? Powinno się coś tam babrać? Oliwka nie ma żadnego śladu, nie wiem czy to dobrze czy nie... Aha, i jaki możemy kupić syrop na gorączkę dla takiego maluszka? Póki co jest gicior, ale wolę kupić na wszelki wypadek. Z góry wielkie dzięki, pa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jak zaczelam stosowac infacol to w ten sam dzien juz nie mial,najpierw dawalam po kazdym jedzeniu-przez tydzien,po tem zmniejszylam dawke dwa razy dziennie i po 3 tygodniach wcale bo kolek nie bylo:tak:.a co do cherbatki z kopru to wcale nie pomagala na kolki:no:.
Moj ma slad po szczepionce,a na goraczke mam calpol.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Mamy z placzacymi i nie spiacymi dziecmi niech wyprobuja suszarki do wlosow. WIem...brzmi smiesznie i sie ludzie coponiektorzy dziwuja...u mnie dzialala. Zwyczajnie ulozyc malucha i dmuchac mu cieplym powietrzem na brzuszek, na wzelki wypadek trzymac reke nad zeby wiedziec gdzie plynie strumien ciepla i by nie byl za goracy. "Suszylam" malca sporo razy...zyje, ma sie dobrze i suszarka byla blogoslawienstwem, on tez to bardzo lubil...jak juz widzial ze go klade do suszenia to sie uspokajal.

Po szczepionce moze zostac slad, nie musi...moze byc takie babel lub nie. U mnie nie bylo, u kolezanki byl. Tak wiec obydwa wypadki sa w normie. Powinnas dostac taka instrukcje ze moze sie cos pojawic i by sie nie przestraszyc.

Aaaa i przypomnialo mi sie cos jeszcze...sprobojcie zawinac dziecko do spania bardzo scisle w cos jak pieluszke...tak by dziecko nie mialo zbytnio mozliwosci ruchu zwlaszcza nozkami i raczkami, ale jednoczesnie by nie bylo zbytnio za goraco.
Pierwsze 3 miesiace zycia dziecka nalezy troche traktowac jak 4 trymestr ciazy, a poniewaz w ciazy dziecko bylo w brzuchu scisle opatulone to teraz do spania i wyciszenia tez dziecku moze tego opatulenia brakowac...przestrzen w ktorej moze swobodnie machac budzi dziecka niepokoj, stad wlasnie placze bo sie boi i nie moze wyciszyc, dlatego zaleca sie wlasnie zwijanie dzieci. Potem pokolyszcie na boki takim zawiniatkiem i glaskajcie po czole od nosa w kierunku lini wlosow. To bardzo uspokaja dzieci. Moj maluch inaczej wlasnie nie zasypial jak tylko wlasnie w takim zawiniatku. Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Kolki powiadacie, hm :baffled:... Kurcze, nie wiem, ale wydaje mi się, że raczej nie (choć nie wykluczam!!!). Popijam codziennie herbatkę na laktację (tam jest koper włoski) i oprócz tego rano i wieczorkiem herbatkę z kopru - wszystko dla Małej!!! Ale poobserwuję ją, dzięki za uwagę... W końcu zasnęła na dłużej, śpi już 1,5 h na brzuszku, oby tak dalej!!! Dobrze, że jutro weekend, troszkę odpocznę :-p!

Infacol??? Kupimy, kupimy... A ma jeszcze pytanko - czy po tej szczepionce (BCG) zostaje jakiś ślad na rączce? Powinno się coś tam babrać? Oliwka nie ma żadnego śladu, nie wiem czy to dobrze czy nie... Aha, i jaki możemy kupić syrop na gorączkę dla takiego maluszka? Póki co jest gicior, ale wolę kupić na wszelki wypadek. Z góry wielkie dzięki, pa
Oczywiscie calpol tylko nie cala dawka.Mniejsza ilosc.Infacol polecam bardzo, jest rewelacyjny.
Sylwia a moze skoro zmiana mleczkan nie pomag mala ma uczulenie na bialko? Zapyaj Aine skoro dobrze pamietam to jej mala ma alergie.:tak:
 
Mamy z placzacymi i nie spiacymi dziecmi niech wyprobuja suszarki do wlosow. WIem...brzmi smiesznie i sie ludzie coponiektorzy dziwuja...u mnie dzialala.


potwierdzam, suszarka działa:-) a u nas rewelacyjnie działało jeszcze, jak odkręciliśmy kran i mała patrzyła i słuchała strumienia wody, natychmiast przestawała plakac:) wiem, smieszne, ale gdzies to wyczytalam i poskutkowalo.
aaaa, i to co h@nah pisała o zawiniątku-tys prowda;) myśmy małą kładli w takim rożku do spania, widac bylo, ze jej wygodnie:)
 
Ostatnia edycja:
Mamy z placzacymi i nie spiacymi dziecmi niech wyprobuja suszarki do wlosow. WIem...brzmi smiesznie i sie ludzie coponiektorzy dziwuja...u mnie dzialala.
:tak::tak::tak:Tak, tak, swieta prawda :-)Stas tez jak mial kolki to sie uspokajal przy suszarce, ten szum byl dla niego kojacy, a do tego nagrzewalam suszarka wlasnie pieluszke tetrowa i taka lekko ciepla kladlam mu na brzuszek.(bezposrednio suszarka sie balam ze bedzie za goraco) Jesli chodzi o kolke to czytalam i u nas tak mniej wiecej bylo ze kolka dziala na zasadzie 3x3x3 tzn - 3h dziennie(zazwyczaj wieczorem), przez conajmniej 3 dni w tygodniu i przez 3 mc... Moze niezbyt to optymistyczne, ale zawsze warto wiedziec na czym sie stoi. Na kolke dobry jest jeszcze espumisan w kropelkach dla niemowlat.
 
Dzięki dziewczyny za te rady, zaopatrzę się w medykamenty (zwłaszcza w te kropelki!!!), bo mi strasznie przykro jak ona tak się męczy a ja nie wiem o co chodzi :dry:... O "szczelnym" zawijaniu niemowlaków słyszałam i praktykuję, tylko nie pomyślałam, że tego mojego wielkoluda mogę w pieluszkę zapakować :-p, ciągle walczyłam z kocykami... A jeśli chodzi o szczepionkę, a raczej ślad to chciałam się tylko upewnić. W każdym razie jeszcze raz ogormne dzięki :-)!!!!!!!! Spokojnego wieczorku, buzikia ;-)
 
reklama
Do góry