reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

kurcze ale jestem wkurzona :wściekła/y:i mnie nosi muszę się wygadać
zamawiałam zaproszenia na chrzest na allegro, ale facet robił pod górkę wreszcie do niego się dodzwoniłam, żeby wyjaśnić o on mi na wtykał jak gówniarze
cham jeden!!! wrrrrr:wściekła/y:
A to swinia! No!
Strasznie mi tu brakuje emotikonek...najbardziej odpowiednia to bylaby <zalamka> oraz <olaboga> chyba musze go wiecej do czlowiekow ;-) brac...ale gdzie ja tu znajde, jak wszystkie czlowieki w Limerick mieszkaja...

Wiesz co ja ci powiem ze, moj tez nie az tak duzego kontaktu z dziecmi np,ale zauwazylam ze na to tak naorwdenie ma regoly.Wiem ze jak dziecko jest bardzo zywe i nie usiedzi na miejscu nie zacznie szybko mowic, natomiast jesli jest wolniejsze, spokjniejsze klepie jak najete.Moj Max niestety powsinoga strasna, on tylko w wozku spokojnie siedzi co mnie zawsze strasznie dziwolo.Bo napkiedy byl maly, ledwo chodil to szlaal jak najety a gdy go tylko w lozylas do wozka to godzinami potrafil tam siedziec ! Kolezanka znow ma chlopca a tym samym wieku i tez nie ma kontaktu wogole z dziecmi a mowi.wiec nie ma tak naprawde regoly.Ja mysle ze te wszystkie normy kiedy i co dzieko powinno robic bardzo czzesto nie przekladaja sie na zycie hehe. Kasi9ek informuj mnie o postepach! A ja oczywiscie poinformuje ciebie.Mo maz wczoraj mowi Gosiek, przestan zobacz na dzieckai no z rodzin patologicznych, nikt sie nimi nie zajmuje, olewa totalnie jakos sie wychowuja, mowia , ucza sie itp (oczywiscie nie mowie e zwsze dobrze, ale to jest juz kwestia wlsnie niedopilnowania)Kasia fajnie ze mam ciebie bo jest mi razniej, bo miedzy naszymi chlopakmi jest 2 miesiace roznicy wiec obydwie mamy tez sam problem.Chociaz..to chyba nie problem co? Bo mmy fantastyczne zdrowe dzieci i mowienie predzej czy pozniej przyjdzie samo :-)
 
reklama
hejka
a ja mam zapelenie ucha:( i augumentin duo wrrrrr.....chyba od tego mnie ta glowa tak bolala ciagle.....
i jeszcze ze szpitala dzis przyszla recepta ze mam brac zelazo bo za niski poziom ech...
 
kaja respect ja mysle ze to jakis skok rozwojowy. Kiedys krycha tez tak miala i podalam jej fajna stronke na ten temat. https://www.babyboom.pl/forum/dzieci-urodzone-w-lipcu-2007-f127/skoki-rozwojowe-12723/ poczytaj...jesli chodzi o dokarmianie to niestety dla mnie to jest zawsze poczatek konca karmienia piersia...tez swego czasu mialam chwile zwatpienia ale jakos dalam rade i karmilam malego 5 miesiecy a i tak jakos tak ostatnio stwierdzilam ze jednak moglam jeszcze ze 2 miesiace pokarmic....no coz szkoda...
 
Ostatnia edycja:
Beatka poczytam o tych skokach, dzięki:happy:
Ja znowu zapalenie piersi:-( ale mleczko mam troszkę jeszcze ściągnięte,
więc nim jak coś będę się ratować bo małego dostawiam do tej piersi ale tam troszke krwi też leci wiec odrywa mi się, z tata jak dziś został <w czasie gdy ja byłam w pracy> to się grzecznie podobno zachowywał i 2 razy z butli mojego mleka zjadł po 130 ml więc nie jest źle ale ja wracając z pracy weszłam do apteki i pani mi powiedziała że raz dziennie < i w czasie zapalenia> dawać mu mleczko Aptamil < to co niby zbliżone do mleka matki jest> ale na razie nie daje bo swoje mleko mam jeszcze w lodówce;) Poza tym ja chciałam mu sztuczne wprowadzić na dwa tygodnie przed wylotem do Polski, tylko to chyba też wydaje mi się że bezpieczniej się będę czuła mając na wszelki wypadek mleczko gdzieś schowane - to tak dla psychiki chyna;):-D a może już głupieje:confused:
 
to się grzecznie podobno zachowywał i 2 razy z butli mojego mleka zjadł po 130 ml więc nie jest źle
kaja a ja walczę z moim Bąblem bo kurczaki! on je tylko 100ml i co 3 godziny umiera z głodu a na dodatek zaczął mi się budzić w nocy co 3 godz :baffled: w tym tyg zaczęłam go przetrzymywać dłużej i jest trochę lepiej -ale w nocy padam na pysk:nerd:

Czytam teraz Male trzesienia ziemi - Jenifer Weiner. Ksiazka o mamuskach hihi.Poza tym zamowilam 29 ksiazek z giganta.pl i wlasnie do mnie ida.W wiekszosci to bajki dla malego ale wzielam dla siebiej jakies 9 ksiazek :-)Poza tym mnostwo nadrabinia w czytaniu ale ksiazki nie uciekna, a zawwsze znajdzie sie pora na nie:-)

gastone czytałam w necie o tej książce
podobała ci się? a "mamuśki w wielkim mieście" też czytałaś?
ja ostatnio przeczytałam "agencję złamanych serc" Ireny Matuszkiewicz --lekka, łatwa i przyjemna z intrygującą akcją, polecam jest taka "babska"
pierwsza przeczytana książka odkąd Bąbel się urodził :nerd:
 
Ostatnia edycja:
ms. marple no mój mały do piersi co 2,5 - 3 h jest tak mniej więcej jest przystawiany i je po ok 20-40 min, z butlą z moim mlekiem jest tak samo w dzień < choc moje mleko w dzień pił kilka razy z butli bo go staram się dostawiać za to wieczorkiem <ok23-24> daje mu mleczko i śpimy dłużej np dziś jak pił z piersi ok 23.30 spalimy do 5.30, chć przeważnie ok 3 nad ranem mamy 1 pobudkę i potem ok 7-8 rano. I tak by było super tylko on czasm ma takie chwile że po 30 min na nowo jest głodny:szok: i wtedy nie wiem co robic dlatego chce się zabezpieczyć sztucznym żeby go dokarmić jak coś a bym mojego nie miała nasciąganego < no chociaż na noc>
 
kaja a ja walczę z moim Bąblem bo kurczaki! on je tylko 100ml i co 3 godziny umiera z głodu a na dodatek zaczął mi się budzić w nocy co 3 godz :baffled: w tym tyg zaczęłam go przetrzymywać dłużej i jest trochę lepiej -ale w nocy padam na pysk:nerd:



gastone czytałam w necie o tej książce
podobała ci się? a "mamuśki w wielkim mieście" też czytałaś?
ja ostatnio przeczytałam "agencję złamanych serc" Ireny Matuszkiewicz --lekka, łatwa i przyjemna z intrygującą akcją, polecam jest taka "babska"
pierwsza przeczytana książka odkąd Bąbel się urodził :nerd:
Mam te ksiazke, ale naraie lezy.Kupialm tez dwie ksiazki Paulo Cohelo.Mam wszystkie.Zaczynalam od Alchemika i jak dla mnie moglabym ja czytac kilka razy.Teraz kupilam : Czarownica i druga to Brida o jakiejs irlandce.Ale szcerze mowiac te mi brakuje4 czasu na preczytanie.Ale jakjuz mowilam nie uciekna!

No a ja wam powiem co moje dziecko dzis zrobilo.Wczoraj zasnal kolo 4 jak zwykle na drzemke.Wyobrazcie sobie ze obudzil sie kolo 11, napil sie przebralam go w pizamke i znow padl! Obudzil sie kolo 1 w nocy i pelen luz, zabawa na calego.I budzil mojego meza wolajac: tata! Maz walczyl znim do 4 az w koncu padl i spal do 7. Wogole wiecie co moje dziecko jest pelne energii, jeszcze w brzuchu, tak kopal ze polozne nie mogly sie nadziiwic i jedna wolala druga jak lezalam pod ktg bo hiih wystarczy ze mnie podlaczyli a tam normalnie kopanie na okraglo, i nie musialy liczyc ruchow! Nawet przed samymporeodem jeszce sie tak wiercil ze szok! No i teraz mam! Ale jedno jest fajne.Rusza sie caly dzien ale jak juz pojdzie spac to spi jak niemowle.Potrafi czasem caly dzie przespac hih Ma to po mamusi, ktora zanim sie urodzil moglaby spac cala zime jak misio hih:-D
Fajnie co?
 
Dziewczyny to ja wam powiem ze jak Nico byl na piersi to tez jadl co okolo 2 godzinki a czesto i krocej. Sporadycznie zadrzalo mu sie wydluzyc czas do 3 godzin. Tak bylo przez caly ores karmienia, zreszta teraz tez raczej je czesto a mniejsze porcje. Tak sie po prostu przyzwyczaij i juz.
 
reklama
chwilke mnie nie było a tu proszę-nadążyć nie można!!
ojjj Aga no to nieciekawie!ale ucho przejdzie a anemia w ciązy jest bardzo częsta!!(zresztą sama wiesz-to nie Twoja pierwsza ciąża!!)
ja właśnie wyprawiłam Kryche i Justyne do domków!a sama ległam na kanape!!
to na pewno nie było wstrząśnienie mózgu,bo jak dziewczynki przyszły to dostałam kopa i nawet o bólu głowy i nudnościach zapomianiałam-choć teraz znowu powraca i jestem bardzo senna!ale to zrozumiałe u mamy 2 dzieci!!
dzięki dziewczynki za miłą wizyte!!no i mam nadzieję,że widzimy się w pon w komplecie?!a i jeszcze raz dzięki za prezenty!!
 
Do góry