reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

Hej!!! Filpi, niestety, ja rownież nie mogę pomóc :(... Bardzo mi przykro! Gastone, normalnie aż gratulacje dla Waszego Malucha za postępy :)! Zacznie gadać, trochę cierpliwości, w końcu to nastąpi!!! Paulineczka, witamy wśród nas :))! Gdzie to centrum zamieszkujesz? My, od niedawna, mieszkamy niedaleko Henry Street. Muszę przyznać, że mieszkanie w centrum może do bardzo przyjemnych nie należy, ale my nie narzekamy i, prawie, wszędzie jest blisko... :))
Kurcze, moje hormony w dalszym ciągu jakąś swoją ciemną stronę pokazują, nie mogę się z dołka dźwignąć. Mniej więcej wiem dlaczego jest mi aż tak ciężko - w sobotę mój mąż leci do Polski na miesiąc :(, ale w zamian przylatują moi rodzice a później szwagierka - ale tak jakoś smutno mi, że go nie będzie przy nas tak długo... Ciężka sprawa... A jeszcze przez ten deszcz brak mi pozytywnego myślenia... Dobrze, że się Oliwka często tłucze w moim brzuchu, przynajmniej nie czuję się samotna... Pozdrawiam :))
 
reklama
Dzień dobry!!!!! Słońce, słońce, słońce, aż miło się zrobiło :)))))!!!!!!! Żeby tak jeszcze częściej chciało być... Aż mi się humorek troszkę poprawił :)! No nic, spadam, przywitać się tylko chciałam, miłego dnia życzę, papatki :)
 
Hejka dziewczyny
Mam pytanko< pomogą mi chyba te dziewczyny co rodziły w Limerick;)>
Chodzi mi o taką liste co należy zabrać do szpitala < dla siebie i dzidziusia> Nie chodzi o mnie bo ja mam czas:-D ale o szwagierkę:eek: POZDRAWIAM
 
Hejka dziewczyny
Mam pytanko< pomogą mi chyba te dziewczyny co rodziły w Limerick;)>
Chodzi mi o taką liste co należy zabrać do szpitala < dla siebie i dzidziusia> Nie chodzi o mnie bo ja mam czas:-D ale o szwagierkę:eek: POZDRAWIAM

Nie pamietam co dokladnie mialma ze soba ale ja zawsze sie starannie przygotowuje, bo naleze do tych co sie wybiaraja jak sojka za morze no i moze to dobrze bo torbe mialam spakowan juz w siodmym miesiacu i przynajmniej nie panikowalam jak mnie wzieli do szpitala prosto od GP bo tylko torba to samochodu i heja do szpitala.Pakowalam ja jeszcze trzy razy i za kazdym razem cos dopakowywalam hihih. Ja zawsze jestem przygotowana na wszystko wiec nie chce szczegolowo doradzac bo powiesz ze stuknieta jestem ale niech szwagierka napewno przyszykuje:
Dla siebie:
- kosmetyki
- podpaski (najlepsze sa Always Night clasic, takie niebieskie bez skrzydelek w niebieskiej paczce.U mnie podklady typu Maternity Pads nie zdaly egzaminu, sa bez kleju i ciagle sie zwijaja.Te podpaski naprawde s fajne , mocno trzymaja.
- koszule do porodu - najlepiej jakas uzywana bo i tak sie zniszczy w przypadku porodu naturalnego
- koszula lub pizama na zmiane
- bielizna
-reczniki
- szlafrok i kapcie i maly reczniczek, taki do moczenia w wodzie bo sie przydaje do schlodzenia karku itp
- koniecznie wszystkie dokumenty, karta ciazy (nie wiem jak to tam jest w przypadku twojej szwagieki ale msui miec wszystko.wiem ze jak sie przyjezdza bez papierow, papierkowa robota to koszmar, bo rodzisz i musisz wszystko wypelniac (tak bylo w przypadku mojej wspanialomyslnej kolezanki ktora do lekarza poszla pierwszy raz gdy rodzila)No i pozniej dokumenty rodzicow do zarejstrowania w szpitalu.Nie pamietam jakie dokladnie ale wszystko powiedza jak sie zapytasz, zreszta daja po urodzinach taka kartke i wszystko tam jest.
Trudno mi powiedziec co moglaby jeszcze wziac dla siebie.Ja mialam mnostwo rzeczy, ale jak juz powiedzialam jestem stuknieta ale nic mnie nie zaskoczy.
Dla dzidziusia:
- body z krotkim rekawkiem
- spioszki pajacyki - najlepsze
- pampersy
- rekawiczki i czapeczka
- chusteczki nawilzajace (uwazac z jonsonem bo uczula noworodki, najlepiej pampers)
- pieluszka tetrowa
- wata czy waciki
- szamponik
- mydelko
- reczniczek
- szczotka do wloskow
- sudocrem i ewentualnie puder
- skarpeteczki
jezuuuuu mnostwo rzeczy mialam ale to wszystko jest potrzebne.Reszte wedlug uznania.Ale to wszystko wedlug mnienajwazniejsze.Kocyki dla dzidizusiow maja, zwijaja je w kocyki wiec nie musi brac swojego.Jak chce nie sobie wezmie rozek,Ja nie uzywalam.Zreszta jesli czegos nie bedzie miala zawsze jest sklepik na dole przy wejsciu, tam jest wszystko to co potrzebne, poza tym jestescie na miejscu wiec ktos cos zawsze moze podrzucic.Jeeeejku pytaj jak chcesz cos wiedziec odpowiem w miare tego co pamietam, bo n ie wiedzialam ze to tak sie szybko zapomina.:-) aaa i jeszcze wazna rzecz.Niech tatus odbierajac dzidzie i mame ze szpitala nie zapomni fotelika dla dzidziusia bo podobno to sie czesto zdarza hihi.No i ciuszki na wyjscie dla mamy.Je sie przyznam ze wracalam w pizamie bo moj maz zapomnial troche ze jestem po porodzie i przywiozl mi ciuchy o rozmiar mniejsze ...hihi
 
Ostatnia edycja:
Witam. powiedzcie mi czy warto zabrac ze soba na porodowke jakies mp3 z ulubiona lub uspokajajaca muzyka? ktoras z was z tego korzystala? bo ja jakos nie bardzo chyba sobie wyobrazam sluchac muzyki w takim momencie tzn znajac mnie to raczej by mnie to denerwowalo. w kazdym badz razie nie korzystalam z takiej opcji przy poprzednich porodach ale to bylo dawnooo...:) moze teraz jest inaczej?;-)
 
reklama
Do góry