reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

Czesc kobietki:-)

Krycha moj Kacper caly czas spi na brzuchu,teraz juz staram sie go klas tez na pleckach,ale wygodniej i chyba bezpieczniej mu na brzuchu,W nocy tez tak spi i dluzej,bo na pleckach co chwile sie budzi,tez mialalm na początku obawy,ale lozeczko mam zaraz kolo siebie i jak tylko cos sie dzialo zaraz widzialam.;-)

Kurcze, ja też najchętniej na noc bym ją tak kładła, bo wiem, że tak jest dla niej lepiej, nawet mamy materacyk z czujnikiem oddechu, ale mój mąż strasznie panikuje, więc w nocy kładę ją na bok, a w dzień, jak już pisałam, leży na kanapie w zasięgu wzroku i słuchu ;-), taki kanapowiec mały :-D. Jak ja byłam malutka to też wiecznie na brzuchu spałam, tylko, że w moim przypadku to była jedyna bezpieczna pozycja dla mnie, ponieważ non stop wymiotowałam... Moi rodzice jakoś nie myśleli wtedy o tym, że mogłabym się tak udusić wręcz przeciwnie no i żuję :sorry2:!!! Nie wiem, może dzisiaj postawię na swoim - przecież w tym wszystkim chodzi o Oliwkę ...
 
reklama
I tam nie ma co za duzo panikowac;-),jak lezy na boczku czy na pleckach moze jej sie ulac i sie moze zakrztusic,na kazda pozycje jest jakiea ale,a najwazniejsze jest zeby dzidzi bylo wygodnie:tak:
 
I tam nie ma co za duzo panikowac;-),jak lezy na boczku czy na pleckach moze jej sie ulac i sie moze zakrztusic,na kazda pozycje jest jakiea ale,a najwazniejsze jest zeby dzidzi bylo wygodnie:tak:

No dobra, spróbuję :sorry2:... Nie da się ukryć, że jak śpi na brzuszku to nie dość, że spokojniej to i nieco dłużej ;-)! Spokojnej nocki Wam życzę, papatki
 
Jedyne co to pupkę ma często odparzona i nawet kartoflanka nie pomaga

Na odparzenia najlpeszy LINOMAG...dostepny w polsce bez recepty;-)...tez ostatnio nie moglam sobie poradzic z wyleczeniem pupci Nica...ani bepanthen,ani sudocrem nie pomagal. Mama wysslala mi w kopercie linomag ,po dwoch dniach list doszedl i po nastepnych dwoch pupa wyleczona. Teraz to wam powiem ze nie uzywam doslownie nic na pupke i zdrowitka jak niewiem.Tylko husteczkmai przecieram przy zmianie pampersa i wystarczy:-)

Ja jakos nie bardzo moge sie przekonac do kladzenia dziecka do spania na brzuchu, tym bardziej ze we wszystkich arykulach (a przeczytalam ich mnostwo!!!) przestrzegaja zeby nie klasc dziecka wlasnie na brzuchu bo to moze zwiekszyc ryzyko wystapienia naglej smierci lozeczkowej,hm....ale widze ze u was sie to spradwz no i wszystko ok...no i badz tu madry czlowieku:)
 
Ostatnia edycja:
ojjj dziewczyny mam kolezanke w polsce urodzila blizniaki chlopca i dziewczynke szczesliwa rodzinka ...byla bo polozyla dzieci na brzuszku na popoludniowa drzemke i dziewczynka sie juz nie obudzila ... :-(takze nie polecam.BEAKTA ma racje wszedzie o tym pisza ja bym nie zmruzyla oka.nie chce was straszyc ale ja mam uprzedzenie.pozdrawiam i milej nocki
 
To i ja coś dodam od siebie o kładzeniu na brzuszku. też mnóstwo o tym czytałam, wszędzie radzą, żeby zapamiętać jedną ważną zasadę: ZABAWA NA BRZUSZKU, SPANIE NA PLECKACH ALBO NA BOKU. no ale dziewczyny zaufajcie swojej matczynej intuicji...:)
 
Ostatnia edycja:
ojjj dziewczyny mam kolezanke w polsce urodzila blizniaki chlopca i dziewczynke szczesliwa rodzinka ...byla bo polozyla dzieci na brzuszku na popoludniowa drzemke i dziewczynka sie juz nie obudzila ... :-(takze nie polecam.BEAKTA ma racje wszedzie o tym pisza ja bym nie zmruzyla oka.nie chce was straszyc ale ja mam uprzedzenie.pozdrawiam i milej nocki

a w jakim wieku byla dziewczynka gdy to sie stalo? wiadomo jaka byla byla przyczyna?
 
czesc dziewczynki ciezka noc byla dzisiaj mala spac nie chciala:shocked2:i teraz padam taka jestem zmeczona.pogoda nawet nawet tylko strasznie zimno.jak mala sie obudzi to wyruszamy na spacer.bo teraz mala zlosnica noc odsypia.pozdrawiam


BEAKTA ta dziewczynka miala ok miesiaca a przyczyna podobno bylo uduszenie ale tak tylko ludzie mowili a jej (matki) nie pytalam sama rozumiesz...zostawila je na brzuszku doslownie na kilka minut...a Polskie prawo:wściekła/y:oskarzyli ja o nieumyslne spowodowanie smierci dziecka jakby malo miala juz wrazen!!!


A i jeszcze mam pytanie jak to jest z tym child benefitem wyslali mi pps i aplikacje do wypelnienia jakies dwa tyg temu odeslalam w ten sam dzien i do dzisnie mam odpowiedzi wy tez czekacie tak dlugo?pytam bo ja mam pech tutaj jak wyslalam dokumenty na ten zasilek maciezynski to zostaly zgubione przez poczte i mialam problem.i znowu sie martwie czy to doszlo?!?i jak wogule oni to placa ja slyszalam ze w kazdy 2 wtorek miesiaca?czekam na info
 
Ostatnia edycja:
BEAKTA ta dziewczynka miala ok miesiaca a przyczyna podobno bylo uduszenie ale tak tylko ludzie mowili a jej (matki) nie pytalam sama rozumiesz...zostawila je na brzuszku doslownie na kilka minut...a Polskie prawo:wściekła/y:oskarzyli ja o nieumyslne spowodowanie smierci dziecka jakby malo miala juz wrazen!!!
no wlasnie to jest Polska...:-(

jesli chodzi o child benefit to ja nic nie musialam wypisywac tylko po 4 dniach od rejestracji dziecka przyslalali mi do domu pismo kiedy i ile dostane piniazkow ale to tylko dlatego ze ja juz tu pobieram rodzinne na starsze dzieci...ale mam tu kolezanki i one mowily ze zalatwienie trwalo kilkanascie dni...niewiem czy dostaly jakies pisma w tej sprawie ,ale napewno mialy pienadze na kontach. Wiem napewno ze child benefit nie jest wyplacany za miesiac w ktorym sie dziecko urodzilo:-(,ale za pazdziernik juz sie lapiesz wiec proponuje we wtorek 7 pazdz sprawdzic konto, wg mnie powinnas juz miec kaske...no alegdybys jednak nie miala to spoko, napewno wszystko wyrownaja.Aha...no i jeszcze early child tez dostaniesz ktory jest wyplacany kwartalnie w drugi poniedzialek odpowiedniego kwartalu. child benefit w kazdy pierwszy wtorek kazdego miesiaca....mam nadzieje ze napiasalam w miare skladnie...jak co to pytaj:-)
 
reklama
hejka...no nie zagladam tu za czesto bo jakos mi sie tak odechcialo po upomnieniu hahahhaha...udzielam sie za to na innym forum bo tam nie mamy takich problemow...ale coz....zycie ....
ja suwaczek usunelam bo @ jak nie bylo tak nie ma...dzis 26 dzien cyklu...test robilam rano i wyszedl negatywny...tak wiec nic chyba z tego nie bedzie.....pozostaje mi cierpliwie czekac na @ choc nie wiem kiedy przylezie hehheh...ale to normalne po zabiegu....za jakis cza\s powinno sie uregulowac....pozdrawiam serdecznie
 
Do góry