reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

My zaś mielismy odwrotnie przy pierwszym pomoc od początku przez dwa tygodnie, a teraz jesteśmy sami z dziećmi bo nikomu z Polski nie pasuje aby do nas przylecieć. Dajemy sobie radę i jest całkiem dobrze. Najtrudniejsze są wieczory kapiel i usypianie, bo mąż na popołudniu w pracy i zostaję z wieczornym rytuałem sama.

Dziewczyny mam do sprzedania wózek dwuosobowy. Spacerówka dla starszego +spacerówka z wkładką dla niemowlaka . Jak byście wiedziały że koś potrzebuje to dajcie znak. Cena 40funtów. Tu możecie go zobaczyć
Bambino World Tandem pushchair sand - Prams - BambinoWorld
 
reklama
Fajny wozek my kupilismy po usg polowkowym, tatus byl tak szczeliwy ze nie pomyslal ze bedzie stal przez kilka miesiecy :-D
Ja mam syna 15 latka ktory mi duzo w domu pomaga to licze na jego pomoc chociaz w sprzataniu, bo chlop tez codziennie w pracy , wezmie tacierzynski 2 tyg a potem jakos juz bedzie. Wiem ze kobiety z 3 dzieci sobie same radza to i z jednym wiecej sobie mozna poradzic. Tyle dobrego ze kobieta w domu siedzi to jak sie w nocy nie wyspi to troche czasu w dzien znajdzie chociaz przy 2 malych dzieci to ciezko.
 
Najtrudniejsze są wieczory kapiel i usypianie, bo mąż na popołudniu w pracy i zostaję z wieczornym rytuałem sama.

U mnie bedzie tak samo w wieczory... i tego obawiam sie najbardziej jak ja wykapie taka kruszynke sama. Mieszka z nami jeszcze moja siostra wiec mam nadzieje ze jak nie bedzie w pracy to bedzie mi pomagac:-)
 
kessi wiadomo, że na początku z kąpaniem jest stres, ale trening czyni mistrza:tak: najlepiej trzymać dziecko jedną ręką pod pleckami (twoja ręka pod paszką maluszka), masz wtedy główkę opartą na ręce, a drugą wolną możesz dziecko spokojnie myć.

Ja też mam problem z wieczorowym usypianiem dzieciaków (synek 2 latka, a córeczka 5 miesięcy) jak mąż jest w pracy na popołudniówkę (na szczęście tylko co 3 tygodnie).
Jak kąpie małą to synek ogląda bajki, czasem jak wracam to on już śpi przed telewizorem... wtedy po prostu zanoszę go do łóżka a kapiemy go rano.
 
kessi wiadomo, że na początku z kąpaniem jest stres, ale trening czyni mistrza:tak: najlepiej trzymać dziecko jedną ręką pod pleckami (twoja ręka pod paszką maluszka), masz wtedy główkę opartą na ręce, a drugą wolną możesz dziecko spokojnie myć.

Zastanawiam sie nad kupnem takiego hamaczka co sie wstawia do wanienki i mozna na nim dziecko polozyc, zeby miec 2 rece wolne. Niewiem jak to wyglada w praktyce ale mysle ze warto sprobowac moze akurat bedzie mi wygodnie:-)
 
A to szkoda. A ja rodzinke przyjęłam a co to dopiero 8 miesiac, zwiedzilismy wczoraj caly Londyn, ok co prawda nog nie czuje, ale co zobaczylam to moje ;-) . No ale mimo wszystko coraz ciezej przychodza najprostsze sprawy. Ja jestem z mama bardzo zwiazana i pierwszego miesiaca z nasza Lenka bez mamy sobie nie wyobrazam, narzeczony wiem, ze zrobi wszystko aby pomoc, ale co mama to mama, wiadomo nie :-)
 
Dziewczyny organizujące polską play grupę napisały dziś na FB:

Zapraszamy juz jutro wtorek 14.08 wszystkie dzieci z rodzicami na kolejne wyjscie . Tym razem Rally Park (za Tudor Road). Spotykamy sie o 10:00. Zabierzcie koce, pilki i przekaski.

Polish Community Leicester

Ja się zastanawiam czy sie nie przyhaczyć, jakieś chętne? ;-)
 
Witam wszystkich, dawno nic nie pisalam to teraz nadrabiam, jeszcze tydzien i wyjezdzamy na wakacje do Polski prawie na miesiac:-D mam nadzieje ze nie zleci szybko tam bo mam tyle rzeczy do zrobienia:-) odnosnie opieki nad dzieckiem po urodzeniu to ja nie mialam wyboru bo ja rodzilam w Polsce, a moj maz byl tutaj i sie troszke spoznil niestety nie bylo go z nami przez pierwsze dwa tygodnie zycia naszej cory, bo mala urodzila sie o 3 tyg wczesniej. Mieszkalam z rodzicami i z siostrami i powiem Wam ze mi to odpowiadalo bo mi bardzo duzo pomagali, mama mi wszystko pokazala co i jak a potem juz robilam wszystko sama. Moim zdaniem dobre jest to ze jest z toba ktos po porodzie bo moze sie zajac dzieckiem a ty mozesz sobie odpoczac. Ale wiadomo jedni wola tak a drudzy tak. Moja cora idzie od wrzesnia do przedszkola, zastanawia sie jak to bedzie wygladalo czy szybko sie przyzwyczaji i czy jej sie spodoba. Czy ktos juz to przechodzil?? Jeszcze jedno chcemy wyslac paczke do Polski, ale nie znamy namiarow na dobrych i przewoznikow czy ma ktos moze kogos kogo mozecie polecic?? cosola- my mamy dzis inne plany i nie damy rady przyjsc na to spotkanie.
 
agula89 ja mam sprawdzonych przewoznikow wlasnie w niedziele odebralam paczuszka z pl. dam ci strone www.expresowepaczki.pl - paczki do Anglii, transport do Anglii W ciagu tyg paczka doszla, wczesniej korzystalam z innych ale tu masz opcje malych paczek ok 10 kg, i taniej wychodzi, tylko poczytaj dobrze regulamin bo za dowoz na okreslona godzine 30 f a jak czekasz w ten dzien to tylko 3. Ogolnie paczka 10 kg wyniosla mnie tylko 13 f.jak ci nie beda odp to napisz dam ci innych
 
reklama
Hej dziewczyny, jestem tu nowa. Tez mieszkam w Leicester i wlasnie sie dowiedzialam, ze bedziemy mieli z mezem malenstwo. W sumie to nawet nie wiem kiedy udac sie do lekarza? Juz czy poczekac troszkę? :)
 
Do góry