reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

reklama
Czesc dziewczyny. Dawno mnie tu nie bylo, wiec mozna powiedziec, ze jestem nowa.
Czy ktoras z was mieszka moze w okolicach Glenfield? Przeprowadzilismy sie niedaleko Dominion Road 6 miesiecy temu i szukam kolezanki do kawy i na wiosenne spacery. Moja coreczka ma 3.5 roczku, a ja jestem w 4 miesiacu ciazy. Na razie nie mam samochodu i usycham w domu.
 
Witam.Mam na imie Anna.Moj maz obecnie pracuje w i mieszka w Leicester.Mamy dwie corki Weronika lat 13 i Oliwia 6 lat.Razem z dziecmi bedziemy sie przeprowadzac do meza z Polski w czerwcu jak tutaj skoncza szkole,chcialabym sie dowiedziec jak wyglada pojscie do szkoly polskich dzieci,jakie sa poczatki,mniej wiecej jak wyglada dzien w szkole.ogolnie interesuje mnie jak wyglada zycie w Leicester.

anna041982 Witamy na forum :) Odnośnie szkoły ja niestety Ci nie pomogę, jestem zupełnie zielona w tej kwestii. Może inne Dziewczyny coś napiszą :) Piszesz, że interesuje Cię jak wygląda życie w Leicester, napisz może co konkretnie chcesz się dowiedzieć, bo tak mówiąc ogólnie to żyje się tu nawet dobrze, a to nawet to u mnie dlatego, że ja okropnie tęsknię za Pl i jakoś ciężko mi jest się tu zadomowić.
 
Dziewczyny przyznali nam band 2, w sumie to dobrze..nie spodziewałam się. Ale teraz to się zaczynam stresować tym wszystkim, nie wiem czy potrzebnie ale trochę mnie to przeraża, Skąd mam wiedzieć jaką okolicę wybrać, no bo w sumie to skąd mam wiedzieć czy okolica jest spokojna i bezpieczna - bo to jest przecież najważniejsze, czym mam się kierować przy wyborze takiego mieszkania, na co powinnam zwracać uwagę ? Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami...będę wdzięczna :)
 
Lissa ja niestety sie nie znam, nawet nie mam pojecia co to jest.
Aniu witaj na forum, powiem Ci jak to jest z mojego punktu widzenia. Jestem w Leicester od niedawna ale cale szczescie, moj syn juz chodzi do szkoly (Kasia, dzieki :p), dopiero 4 tydzien ale juz moge powiedziec, ze jestem bardzo zadowolona jako mama. Mlody szczesliwy, myslalam ze bedzie gorzej ale daje rade, z checia chodzi do szkoly i to jest wazne. Proponuje aby Twoj maz juz teraz zlozyl aplikacje do szkoly, ktora Was interesuje. I podpowiem Ci cos, nie sugeruj sie tym ze szkola jest blisko Was, lepiej kawalek dojezdzac (jak to jest w naszym przypadku) nawet i autobusem ale miec pewnosc, ze dziecko chodzi do dobrej szkoly (po raz kolejny Kasia dzieki Ci za zmiane toku myslenia odnosnie szkoly). Skad mozesz wiedziec, ze szkola jest dobra? Mysle, ze na 1.miejscu opinie rodzicow a dopiero pozniej rankingi szkol na www. U nas w szkole wyglada to tak, ze lekcje zaczynaja sie o 9 a koncza o 15, w kazdy piatek dzieciaki dostaja tzw. learning log z homework i maja to oddac do srody. Z nauczycielem prowadzacym mam dobry kontakt, z asystentkami tez, mowia co jest nie tak albo co jest ok, wiesz ja tez co chwile pytam co tam bo Bartek nie dosc ze jest nowy w szkole, to jeszcze minimalna znajomosc angielskiego. Wiem, ze chaos w mojej odp ale pisze to o czym akurat sobie przypominam :) a samo zycie w Leicester? Tyle ile osob, tyle opinii. Przyzwyczaisz sie. Bo jezeli ja sie ogarnelam, to wiem ze kazdemu sie to uda. Pozdrawiam :)
 
Witam ponownie i dziekuje za odpowiedzi:)
Mam wiele pytan odnosnie mieszkania w Leicester np.jaka szkola z waszego punktu widzenia najlepsza i jakie dokumenty trzeba zlozyc, jak wlasnie z jezykiem u dzieci jezeli jest w w st.podstawowym jak z ksiazkami i zeszytami wogole z wyposazeniem do szkoly i czy jezeli w moim przypadku dzieci maja taka roznice wiekowa to czy w gre wchodzi jedna szkola,jak dlugo czeka sie na odpowiedz w sprawie przyjecia do szkoly, jak wyglada taka rozmowa,a odnosnie mieszkania to jak dzielnica jest w miare bezpieczna czy sa place zabaw dla dzieci.Czy latwo znalesc prace bo nie zamierzam dlugo siedziec w domu:).Dziekuje jeszcze raz za pomoc i czekam z niecierpliwoscia na dalsze odpowiedzi:)
 
Widzę, że nie tylko ja piszukuję tu dentysty. Mnie bardziej interesują ci którzy akceptują karty NHS... Znacie jakąś przechodnię? Pozdrawiam wszystkie mamusie
 
reklama
A jak z oplatami w szkole ponosi sie jakies wpisowe i czy kupuje sie przybory szkolne tj.kredki,dlugopisy itp.Napiszcie mi do jakich szkol chodza wasze dzieci i czy jestescie z niej zadowolone.:tak:
 
Do góry