reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

Hehehe dzieciaki :D Kasiu, dziekuje za zaproszenie ale jutro mama przylatuje na 2 tygodnie wiec chetnie skorzystam jak sie znowu szkola zacznie :) umowimy sie pod szkola rano i od razu do Ciebie :p
 
reklama
Witam. Dzieki bardzo za odpowiedzi dotyczace dzielnicy:),bardzo pomocne.Po malu zaczynam sie przekonywac,ze nie bedzie tak zle jak przyjedziemy.A powiedzcie mi lepiej jest wynajmowac mieszkanie,dom przez agencje czy od landlorda??jezeli jestescie zorentowane to jakie sa roznice:).
 
Ja wynajmuje przez agencje znajomi bezposrednio przez landlorda i roznic nie ma poza tym, ze ja ponioslam koszta agencji czyli. Placilismy 100£ za fakt wynajecia poprzez agencje, teraz kiedy konczyla nam sie umowa ( mielismy na pol roku podpisana) musielismy zaplacic za nowa umowe 50£ i co 3 miesiace mamy inspekcje. Kolezanki landlord nie sprawdza (ale ona wynajmuje kupe lat ten dom, wiec juz landlord ma zaufanie do niej)
Brat teraz szukal domu to mial problem z wynajeciem przez agencje ( a niestety takich domow jest wiecej) bo za krótko jest w UK i nie ma kontraktu.

Wynajecie od landlorda czy tez agencji to tez kwestia na jaka sie osobe trafi. U nas agencja jest OK, jak sie cos zepsuje to dwa trzy dni i wysylaja kogos do naprawy, raz na 3 miesiace widzimy ich przez 5 min na inspekcji.
Takze minus taki, ze dochodza dodatkowe koszta zaplacenia do agencji.
 
KasiaGda mam prosbe, mozeszpodac nazwe agencji w ktorej wynajmujesz mieszkanie? W lipcu przyjezdzam do meza z dziecmi na stale i bedziemy musieli sie rozgladac za jakims domem. I prosze powiedz, cze bez kontraktu mozna wynajac jakies dom? jesli nie to moze jakiego s znasz konkretnego landlorda?
Z gory dziekuje i prozdrawiam ;)











Ja wynajmuje przez agencje znajomi bezposrednio przez landlorda i roznic nie ma poza tym, ze ja ponioslam koszta agencji czyli. Placilismy 100£ za fakt wynajecia poprzez agencje, teraz kiedy konczyla nam sie umowa ( mielismy na pol roku podpisana) musielismy zaplacic za nowa umowe 50£ i co 3 miesiace mamy inspekcje. Kolezanki landlord nie sprawdza (ale ona wynajmuje kupe lat ten dom, wiec juz landlord ma zaufanie do niej)
Brat teraz szukal domu to mial problem z wynajeciem przez agencje ( a niestety takich domow jest wiecej) bo za krótko jest w UK i nie ma kontraktu.

Wynajecie od landlorda czy tez agencji to tez kwestia na jaka sie osobe trafi. U nas agencja jest OK, jak sie cos zepsuje to dwa trzy dni i wysylaja kogos do naprawy, raz na 3 miesiace widzimy ich przez 5 min na inspekcji.
Takze minus taki, ze dochodza dodatkowe koszta zaplacenia do agencji.
 
aniasti jutro Ci podam namiery na agencje. My wynajmowalismy bez kontraktu ale musieliśmy mieć gwaranta. Do kilku landlordow maja moje kolezanki namiary ale w praktyce wiem, ze lepiej po prostu szukac ogloszen, dzwonic, pytac i oglądać :) My chcieliśmy wynająć dom na Hamiltonie ale niestety pomimo masy ogłoszeń agencje ktore oglaszaly domy miały mega wymogi ( 3 lata w UK, referencje od poprzedniego landlorda, kontrakt) Znalezlismy kolejny dom zaraz obok Hamiltonu i sie udalo a dzielnica mega spokojna, pośród Anglików także wlasnie przedluzylismy umowe na rok i mamy zamiar tu dlugo mieszkać :)
 
Wydaje mi sie ze przez agencje jest duzo pewniej i bezpieczniej... Choć fakt, ze bez kontraktu u pracodawcy sie nie obejdzie... Trzeba przedstawić zarobki...
 
Hej dzewczyny
Dawno mnie nie bylo tutaj. Staralam sie przebrnac przez wszystkie posty od mojej ostatniej wizyty ale jest tego baaardzo duzo.
Widzialam pytania o dentyste i karte NHS. Z tego co wiem kazdy dentysta ma obowiazek zaakceptowac ta karte jesli oczywiscie przyjmuje pacjentow z NHS. Ja chodze do dentysty na Winchester Avenue (boczna od Fosse Road South) i jestem zadowolona.

Jesli chodzi o wynajem domu. Osobiscie mialam wynajete i przez agencje i przez landlorda. Nie ma zasady. Mielismy agencje ze pozal sie Boze ale byla tez i jedna dobra. To samo z landlordem w jednym domu mielismy takiego, ze nic nie moglismy sie doprosic, a w innym domu byl swietny landlord- wystarczylo smsa wyslac i wszytko bylo zalatwione szybko i sprawnie. Musicie pamietac, ze obojetnie w jaki sposob wynajmujecie kazda agencja i kazdy landlord ma obowiazek przestrzegac pewnych zasad a jesli nie wywiazuje sie z obowiazku wystarczy telefon do counsilu- oni wiedza w jaki sposob rozmawiac ;) Polecam Priya Property na Hinckley Road.

Cytologii zazwyczaj nie zlecaja przed 25 rokiem zycia, chyba ze istnieja powody by zrobic wczesniej. Zazwyczaj badanie wykonuje pielegniarka, czasami tez lekarz. Jesli chcecie wizyte u ginekologa nalegajcie na nia, jesli mimo to GP nie bedzie chcial wypisac skierowania wystarczy powiedziec : podczas urlopu w polsce bylam u ginekologa, podczas badania stwierdzil np. nadzerke. Chcialabym skierowanie bo nie chce latac do polski na leczenie. Zazwyczaj dziala ;)

Jesli chodzi o szkoly... Kazdy ma swoje zdanie. Wazne jest to zeby sprawdzic opinie, jesli jest taka mozliwosc isc, zobaczyc, jesli nie poszykac informacji w internecie. Ja wlasnie zlozylam wniosek mimo, ze moja corka dopiero zacznie w 2016 ;) i z tego co mi health visitor powiedziala warto skladac do kilku szkol i miec w czym wybierac ;):-):-):-)

A na koniec... Czy sa tutaj jakies mamy z okolic Braunstone Park?
 
reklama
Czesc Dziewczyny
Najpierw zapytam tutaj, pozniej w innych instytucjach :)
potrzebuje wiedziec gdzie i czy w ogole sa zapisy dzieciakow do sekcji lekkoatletycznej. Wiadomo, mozna poszukac na googlach ale moze ktoras z Was ma stycznosc lub znajomosci w temacie.
Milego dnia :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry