reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

Wszyscy mnie namawiaja na karmienie piersia,wiec pewnie jak bede mogla to tak zrobie, ale wole druga opcje miec w zapasie ;-)

MlodaMamaMonika
wiesz co ja tez bym Cie namawiala na cycusia , powiem tak ja starszego syna karmilam 2,5r wiem ze to przesada ale jak mleko bylo i maly chcial to ok pediatra nie odradzal . mlodszego tylko4 msc ale przy starszym nie mialam problemu z chorobami nie chorowal mi wogole a maly od 9msc zycia ciagle chorowal. moze to zabobon ale wiem ze na cycuniu dzieci mniej choruja ;-)


Maksymiliantak wlasnie zastanawiam sie nad kupnem paczki bo dzis jest promocja i moze akurat okaza sie ok i maluszkowi nie beda szkodzily :)
 
reklama
Zaszkodzic nie zaszkodza :-D
Ja tez jestem za karmieniem piersia, troche z egoistycznych powodow : to jest duza wygoda. W nocy nie latasz po kuchni , robiac mleko, sprawdzajac temperature tylko wyciagasz piers i karmisz.
Syna tez karmilam 2,5 roku nie chorowal mi do 8 roku zycia, jest wiekszy niz rowiesnicy. Widze same plusy w karmieniu piersia i jak tylko nie ma problemow z karmieniem naturalnym to dordzlabym kazdej mamie.
 
No to o czym mowicie to juz wszyscy mi mowia, ale wiem, ze to moze strasznie zabrzmi, ale boje sie, ze nie umiem, ze zle, ze cos sie stanie z moim biustem po karmieniu, ze tatus w ogole Malej nie bedzie karmic, albo dzidzi nie bedzie odpowiadac takiej karmienie ???? ...
 
No to o czym mowicie to juz wszyscy mi mowia, ale wiem, ze to moze strasznie zabrzmi, ale boje sie, ze nie umiem, ze zle, ze cos sie stanie z moim biustem po karmieniu, ze tatus w ogole Malej nie bedzie karmic, albo dzidzi nie bedzie odpowiadac takiej karmienie ???? ...

Kochana to jest jak najbardziej naturalne, dziecku bedzie odpowiadac twoje mleko, jest naprawde malo przypadkow ze kobieta ma z tym tak duzy problem ze nie karmi.
Tatus dziecka karmic nie musi jesli ty to robisz piersia, niech przewija, kapie, lula czy co tam innego, czasami trzeba przepajac woda ale to raczej w lecie.
Co do twoich strachow polozna pokaze ci jak sie przystawia dziecko do piersi, jest to latwiejsze niz zrobienie butli, jak beda problemy to tez sa czy masci czy sciagac laktatorem mozna, byle sie nie poddac.Biust po karmieniu wraca do normalnego wygladu jesli nosisz biustonosze, tzn moj wrocil i do tego sie bardzo ladnie powiekszyl co mi juz zostalo :tak: no to jest plus.
 
Ja tez bylam dziś w Aldiku po pieluchy dla małej:-)Jest nacisk na karmienie piersią jak tutaj tak i w PL. Ja Maksiula karmiłam 4 m-ce i nie widzę aby mu czegos brakowało. Jak skonczyl 10miesiecy to poszedł do zlobka i poza ospa ktorą juz dawno mamy za soba to tez nic nam nie choruje i rozwija się tak jak jego rowieśnicy. Dominike mialam przy piersi tylko miesiac a teraz jest na modyfikowanym i tez na razie jest ok. Jak to w swoje książce napisał Paweł Zawitkowski "mama, ktora nie moze , albo nie zdecyduje sie karmić piersią nie jest "złą"mamą, a jej dziecko nie ucierpi z tego powodu i na równi z wszystkimi innymi dziećmi ma takie same szanse na cudowny, pełen harmonii rozwój"
Monika spróbuj przystawiać do cycka ale nie miej żadnych wyrzutów do siebie jeśli będziesz chciała lub musiała przestawić dzidziusia na butelke
 
Dziewczyny mam pytanie co mozna podac doroslemu mezczyznie na pobudzenie apetytu??moj facet je bardzo malo i nie wiem co robic niedlugo zostanie z niego skora i kosci i to mnie bardzo martwi i jestem wsciekla :wściekła/y: bo nie wiem co mam juz mu robic do jedzenia . :-(moze znacie jakies dobre lekarstwo zeby znowu zaczol jesc normalnie , dzis mu juz powiedzialam ze nie smakuje mu to co gotuje a on zaprzeczyl :-(. pomocy
 
mi lekarz kiedys przepisal lek o nazwie cytropepsin? czy jakos tak to bylo ponad 10 lat temu jest to lek na pobudzenie apetytu u dzieci , ja mialam ciagla niedowage i zle sie z tym czulam 162 wzrostu i wazylam 46kg pomimo ze jadlam. Ale pocieszyl mnie ze kiedys samo mi sie ureguluje wiec nie bralam tego i teraz juz mam w miale normalna wage jak na kobiete przystalo.
Sprobujcie tego lub moze juz cos wymyslili lepszego, spytam siostry jak bede dzwonic do pl ona aptekara to sie zna.
 
reklama
Do góry