reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

Polaa ile wzielas tych rzeczy dla dzidzi? Ja mam podeczna walizke i duza torbe i moj mi powiedzial ze przesadzilam. Recznik dla dziecka brac? I kocyki czy rozek? A laktator?Mozna miec telefon czy raczej drobne na budke? Mam miec cc wiec to ok 3 dni w szpitalu. Najgorsze ze zaczynam panikowac....nie lubie szpitali :shocked2:
 
reklama
no wiec tak mlodamama monika - tata nie musi miec zadnego skafandra :) ale wygodne dresy i tshirt bo porod moze trwac kilka - kilkanascie godzin :) w razie jakby skonczylo sie cesarka to dadza w szpitalu tatusiowy stylowy outfit w zielonym twarzowym kolorku :)

co do torby do szpitalu dla mam na pobyt ( np. cesarka ) :

torba do szpitala
>>>MAMA<<<
(siatka na salę porodową)
- koszulka do porodu
- szlafrok
- skarpetki
- klapki pod prysznic
- kapcie
- gumka do włosów/opaska/spinki
- ręcznik kąpielowy
- ręcznik mały
- woda w butelce z dzióbkiem (1,5l)
- landrynki, guma do żucia.. (ja nie skorzystałam, ale marzyłam o bułce:)) )
- pomadka do ust - usta wysychają podczas wysiłku:)

(torba na pobyt w szpitalu)
- koszulki do karmienia (2-3szt) (zmienia się je codziennie albo dwa razy dziennie... )
- staniki laktacyjne (2-3 szt)
- skarpetki
- majtki siateczkowe 2-3 szt
- pasta, szczoteczka do zębów
- mydło (delikatne, np bambino)
- szampon do włosów
- podpaski/podkłady poporodowe ( są "na stanie" szpitala, ale warto miec swoje :) )
- maść na brodawki (koniecznie!! polecam Bephanten)
- wkładki laktacyjne
- szczotka do włosów
- ewentualnie coś do makijażu (ja nie miałam na to siły)
--- aparat photo, ładowarka/baterie- telefon kom, ładowarka


>>>>>dzidzia<<<<<

--------(siatka na porodowkę)------------
- rożek
- pampers (rozmiar 1)
- chusteczki nawilżane
- kaftanik z niedrapkami, lub body+śpioszki LUB pajacyk + niedrapki
- skarpetki
- czapeczka bawełniana cienka
- krem do pupy (sudocrem u nas się sprawdził)

---------(siatka na pobyt w szpitalu)--------------------
- pieluszki tetrowe (5 szt)
- pieluszki flanelowe (2-3szt)
- zapasowy rożek
- ręcznik kąpielowy z kapturkiem
- skarpetki (na każdy dzień)
- pampersy (mielismy 15 szt do szpitala i kolejne 15szt w aucie, jako zapas)
- czapeczka bawełniana na zapas


--ubranka--
- 3-4 komplety ubranek, na każdy dzień polecam zestawy: kaftaniki + śpiochy LUB body z długim rękawem + śpiochy LUB pajacyki (szczególnie body i pajacyki)
---kosmetyki:---
oliwka, szampon, krem do pupy (myśmy mieli J&J + sudocrem)

-----na wyjście ze szpitala, dla dzidzi:------
- krem ochronny na buzie
- grubsza czapeczka
- kombinezon
- fotelik samochodowy
- ubranka (u Ciebie pewnie zestaw: np śpiochy+body dł. rękaw +skarpetki LUB body kr. rękaw + pajacyk i na to kombinezon) do auta warto wziąć też kocyk, żeby w razie czego okryć dzidzie

to chyba tyle

warto pamietac o: DOKUMENTACH !!! ksiazka ciazowa niech lezy na torbie do szpitala caly czas :)

dla tatusia jakies przekaski, my nawet mielismy bulki 2 - i ja je zjadlam :p

co do porodu w general: ja rodzilam tam obu synow :) jestem jak najbardziej zadowolona, Maz moze byc przy tobie non- stop na sali porodowej/przedporodowej , masz do dyspozycji polozna ja mialam jeszcze 2 studentki- jedna ciezko w szoku, widac nowa :tak: musza sie dziewczyny fachu nauczyc :p ale to one wlasnie bardzo pomagaly, lataly podawaly itp. przed porodem mozesz isc do wanny sie pomoczyc, goraca woda lagodzi skorcze :) polecam, trzeba zapytac to polozna przygotuje wszystko i nawet przyniesie reczniki jakbyscie zapomnialy :) po porodzie jezeli z dzidzia ok, polozne was zostawiaja , (macie z M czas na przywitanie nowego czlonka rodziny i bycie sami :p ) przynosza kawe dla taty - jak chce i bawarke dla mamay , kilka swiezych tostow na przekaske, nastepnie mozesz isc po prysznic i sie ogarnac- TAK dacie rade zejsc z lozka i sie umyc , wiem ze to brzmi teraz niedozecznie , ale uwiezcie bedzie dobrze :) po kilku godzinach dostaniecie wypis z porodowki do domu badz na oddzial, w zaleznosci od stanu zdrowia mamy i dzidzi . ja urodzilam o 01:56 a o 7 bylam juz w domu, a bylam gotowa wczesniej jechac :) ale kazali zaczekac :)

ciezko tak wszystko opisac pytajcie- sluze rada :)
 
Verita ja też nie nawidze szpitali. Byłam od środy rano do piątku popołudniu. Ręcznik miałam dla Małego, raz był kapany. Moja mama Go kapala bo pozwolily:tak: kocyk i rożek też wzięłam i się przydały. A jeśli chodzi o ubranka to miałam dwie pary polspiochow i do tego body plus dwa pajace, niedrapki, czapeczki i skarpetki :tak: maz dowozil mi pajace bo małemu się strasznie ulewalo.

MlodaMamaMOnikadają osobie towarzyszącej ubranie w szpitalu :tak: takie jak mają lekarze - spodnie plus koszulka jeśli chodzi o cc
 
Dzieki za wszelkie odpowiedzi dziewczyny. A i jeszcze jedno, bo ze mna mama i narzeczony beda przy porodzenie (oby tylko mama zdazyla) to oni moga mnie caly dzien odwiedzac czy sa w Generalu jakies godziny odwiedzin?
 
Dziekuje wam , troche mi to rozjasnilo sytuacje, za godzine mam polozna ale ona straszna jest, mila i niekumata. W zasadzie to musze ta liste mojemu pokazac bo pakujac to co piszecie wyjda 2 wielkie torby ew, walizki podreczne a i to nie starczy... Moj mi powiedzial ze nie zostane wpuszczona z tym bo znajomego zone 10 lat temu wyprosili z walizka .:-D
Polaa czy do cesarki mialas ich koszule czy w swojej bylas?
Aga jak duze sa sale w general wieloosobowe czy mniej?
panika, panika...............
 
Verita w ich koszuli bylam:tak: przy Kubie pamiętam, ze się pytali czy chce swoją czy ich ale w planie był naturalny poród. A teraz od razu dali mi ich i dobrze bo mojej byłoby szkoda :-D

ile ja się tych koszul naukladalam w pracy, 2 miesiące pracowałam w pralni dla szpitai :tak:

powodzenia
 
wlasnie polozna mi powiedziala ze 2 dni po cc i moge do domu wracac, jak fajnie w polsce minimum 3 dni poo naturalnym porodzie a ja bylam tydzien :no:
przy cc moze byc jedna osoba ale po co wiecej?
a z ciuszkow to kazala recznik koszule i jakies przebranie dla dziecka (jedno ??) plus pieluchy i chusteczki. troche malo jak dla mnie, nie chcialabym korzystac ze szpitalnych ubranek dla dziecka...
Tak swoja droga maja tam w razie czego jakies ciuszki czy kocyki??
 
reklama
W szpitalu od razu po porodzie zawijają dziecko w swoje ręczniki ale nic poza tym, chyba ze w Generalu jest inaczej. Weź więcej ciuszków. Minimum 3 komplety(pajace czy spiochy, co wolisz)skoro masz cc.
 
Do góry