reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Kielc i Okolic

Ooo... :-)
Wątek się rozbujał :-D

Karo zapisana do przedszkola ale usłyszałam smutną rzecz. Prawdopodobnie w połowie przedszkoli w Kielcach może nie powstać grupa trzylatków bo mają obowiązek przyjmować 5 i 6 latki w tym roku. Wiem już że u mnie w okolicznych przedszkolach na 4 przedszkola będzie tylko jedna grupa 3-latków :dry: fuck :dry:
 
reklama
Sol - myslę że nie będzie az tak źle jak mówią. W zeszłym roku tez mieli obowiązek przyjmowac 5 i 6 latki, a u Filipa są chyba 2 grupy albo i 3 trzylatków. Do tego w przedszkolu obok tez sa trzylatki. A otwierają przedszkole na Slichowicach. Coraz więcej osób oddaje dzieci do szkoły...
 
Padam już na pyszczek,zwariowany dzień miałam...ale ja tak lubie,:-)
Mój dzieć dziś też szalony,normalnie za nią nadązyć nie mogłam,czyżby wiosne poczuła?
Pogoda dziś piękna była więc wyspacerowałyśmy się za wszystkie zimne miesiące,wkońcu wiosna,az chce sie żyć:-)
A od jutra zaczynamy wiosenne porządki na dworku.
 
Cześć kobietki.

Meldujemy że żyjemy.

Wczoraj Emilek ze swoją grupą,i innymi dzieciaczkami,byli nad rzeką topić marzannę.
Rafał poszedł po niego,no i nasza Pani rozmawia z nim,i w pewnej chwili do Emila.
-Emilku powi8edz tatusiowi co wrzucałeś do wody,jak byliśmy nad rzeką.
-a Emil na to...kamienie:-D:-D:-D

U nas chłopcy zdrowi,ale ja normalnie łazić nie mogę.
Wczoraj w pracy pod koniec zmiany schyliłam się po długopis bo mi upadł,
i jak mi strzeliło coś w kręgosłupie to ledwo siędzę.
Koleżanka pomagała mi się ubrać w szatni,masakra.
No a na moje nieszczęście nie dostałam się dziś do lekarza.
Nie wiem jak ja w pracy będę funkcjonowała.
Najwyżej pójdę i się zwolnie wcześniej,bo graniczyło by z cudem żebym normalnie mogła pracować.

Buziaki dla Wszystkich i miłego dnia życzę.
 
Witam wszystkie dziewczyny a w szczególności nowe :-)
Asiulka bidulo, oby to nie było nic poważnego.
Sol, zgadzam się z Mrozikiem, w naszym przedszkolu też miała być lipa z grupą 3 latków a są 2, także nie będzie źle ;-)
w tym roku z przedszkolem bezstresowo, bo tylko potwierdziłam że młoda będzie chodzić ;-) ufff...
Mrozik, jak tam dzieciaki??
a ja mam dziś wolne, posprzątałam sobie na balkonie, nie dałam młodej do przedszkola tylko sobie spacer zrobiłyśmy i wycieczkę do Castoramy bo nasiona i cebule kwiatowe :-)
w pracy sezon powoli rusza, ale ostatnio to mogłabym tam zasnąć spokojnie hehe jedyne czego dużo to zamówień na pogrzeby....
ale za to pogoda super ;-) wreszcie wiosna :-D
 
Jeśli chodzi o przedszkole to mi tez wydaje się, ze może być problem z 3 latkami.
Bo kiedyś był obowiązek przyjąć wszystkie 5 latki ale nie wszystkie jeszcze miały obowiązek chodzić do przedszkola.
A w tym roku 5 latki ma obowiązek iść już do zerówki. A nie każdy rodzić zdecyduje się na zerówkę szkolną.
 
Truska i tu się mylisz, bo od przyszłego roku to wchodzi, że 5 latki muszą iść do zerówki. w tym jeszcze rodzice mają wybór
 
No własnie od tego roku dzieci z 2006 roku idą już obowiązkowo do zerówki.
Czyli dzieci z 2005 i 2006 roku będą w zerówce.
Jednak częsc dzieci z 2005 roku pójdzie do pierwszej klasy.
Z tego co wiem to będzie max 30 % czyli 70 % dzieci z 2005 zostanie w zerówce.
W Weroniki grupie tylko kilkoro dzieci idzie do pierwszej klasie i praktycznie wszystkie pozostałe zostają w przedszkolnych zerówkach .

Tym sposobem jak Weronika będzie w 2 klasie
Wiktor pójdzie do pierwszej :D
Będę miała dzieci rok po roku
ale tylko w szkole :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Marla - u nas znowu chorubska. Wiktoria oskrzela. Filip się jakoś trzyma, ale straszną chrypę ma.

Co do przedszkoli to wydaje mi sie że bedzie tak jak w zeszłym roku. Na początku było tyle strachu. Tyle dzieci nie przyjętych, a później się miejsca znalazły.
Fakt że nie każdy dostał sie tam gdzie chciał, ale miejsca były prawei dla wszystkich
Pozostaje tylko czekac i zobaczymy co i jak
 
Do góry