reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Irlandii!!

reklama
czesc, mam na imie Sylwia i mieszkam obecnie w COlorado w USA, jestem tutaj od 8 lat
STRASZNIE tesknie za domem i chcielibysmy sie przeniesc do Europy z mezem (amerykaninem) i 2-letnim synkiem Lukaszkiem. Nie wiem gdzie zaczac. Myslelismy o Irlandii albo UK. Pomozcie dziewczyny, gdzie zaczac co robic. Moj maz pewnie potrzebuje pozwolenie na prace, jak znalezc prace w Irlandii? Jakie sa warunki zycia? ceny? szkoly, opieka medyczna? ile kosztuje przejazd do Polski?

ja jestem zagubiona ale z drugiej strony podekscytowana ze w koncu bedziemy blizej mojej rodziny w Gdyni. Jakiekolwiek rady beda niesamowicie mile widziane?
piszcie prosze....
dziekuje
sylwia
 
Iwonko-arch i Anineczko

         Przejżałam ciuszki po moim skarbie.  Podzieliłam je na te w przedziale 6-12 m-cy oraz 12m-cy - 2 latka. Mniejsze to przewaga pajacyków, ponad to body, bluzeczki i czapki. A nawet komplecik do chrztu! Te większe to dresiki, bluzeczki, spodnie, body ale i pajacyki do spania.
         No i .... zabawki !!!
 
didi z przyjemnoscia sie spotkam tym bardziej teraz gdy siedze w domu:) mam auto ale wszyscy znajomi pracuja a nie ma to jak se mamuski pogadaja:)
poistarrrrram sie odnalesc twoj nr a jak nie to napisz jesce raz buzka
hej flipi urodzilas czy co ze cie tak dlugo nie ma?
 
Kurka tez bym sie z wami spotkala,ale tesci mam na wakacjach. No i odpada!!
Ja sie pisze za dwa tygodnie!!!

Flipku
odpoczywasz??? Mam nadzieje,ze dobrze sie czujesz.

sylwiasta pisze:
czesc, mam na imie Sylwia i mieszkam obecnie w COlorado w USA, jestem tutaj od 8 lat
STRASZNIE tesknie za domem i chcielibysmy sie przeniesc do Europy z mezem (amerykaninem) i 2-letnim synkiem Lukaszkiem. Nie wiem gdzie zaczac. Myslelismy o Irlandii albo UK. Pomozcie dziewczyny, gdzie zaczac co robic. Moj maz pewnie potrzebuje pozwolenie na prace, jak znalezc prace w Irlandii? Jakie sa warunki zycia? ceny? szkoly, opieka medyczna? ile kosztuje przejazd do Polski?

ja jestem zagubiona ale z drugiej strony podekscytowana ze w koncu bedziemy blizej mojej rodziny w Gdyni. Jakiekolwiek rady beda niesamowicie mile widziane?
piszcie prosze....
dziekuje
sylwia

Sylwia dlugo by opowiadac ::)

Maz nie potrzebuje pozwolenia o prace, wystarczy ze wyrobi sobie PPS number( to cos takiego jak polski nip)
Zreszta ty i Wasz syn tez musicie sobie to wyrobic.
Opieka lekarska jest tutaj platna i droga.
Tylko kobiety w ciazy maja ja darmowa i osoby z Medical Card( to sa osoby ktore mama minimalne zarobki lub przewlekle choroby)
Warunki zycia sa takie jakie sobie sama stworzysz.
Chcesz zyc lepiej? To trzeba tyrac.
Przedszkola sa platne.
Ceny? No niewiem, dla mnie normalne. Cztery razy drozej niz w Polsce.
Prace mozna znalezc w internecie tylko trzeba poszukac, w gazetach i na tablicach ogloszeniowych.
przejazd do Polski od 10 e do 200e.

Prosze poczytaj ten watek od poczatku, juz nieraz pisalysmy o zyciu tutaj. ;)
 
no to supcio cos trzeba bedzie pomyslec nad spotkaniem bedzie fajnie jak sie spotkamy i poplotkujemy:)
jakby co to zadzwonie didi i pzyjade oranmore ladna dzielnica:)
pozdr
 
Ha! moje slonko znalazlo domek, bede mieszkac w takim trojkacie miedzy Wellpark road, Ballybaan road a Dublin road :D Podobno sliczny domek :D juz sie ciesze
 
reklama
Do góry