reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Witam ale tu duzo napsiane a ja nie mam sily na nic , maly dzis 3 h na czuwaniu...

Starsza chora :( ciegle marudzi ale naszczecie kaszel sie odrywa i katar mniejszy...

Powiem Wam ze moj GP dal mi takie tabletki bo tez jestem chora z enie moge ich barc bo sa nie dla kobiet kramiacych piersia, cos mnie tknelo zeby w necie sprawdzic , i jak im zaufac:angry::angry::angry:

Ela dasz rade, sliczne imie dla synka :-)

Misia oj juz nieldugo, ale tenczas lecji a pamiatam jak ja tu zaczelam pisac to bylas w polowie a moj synke juz ma 3 m-ce rany... po dzieciach widac jak czas lecji. Ps. wymienili mi to lustereczko w macie, dzieki za pomoc...;-)

A no to spoko.

Pisalam wam kiedys ze wysylalm forme o Madical Card i co? dopiero dzis mi przyslali pismo i taka kartke ze musze isc do GP zeby ona wypelnila .
Payslipy mojego m - i tu jest problem bo on nie dostaje i nie wiem co w takiej sytuacji?
A nastepnie koszt podrozy z pracy i do pracy i jakis certyfikat rejestracji samochodu:baffled:.
A malo tego mam im to odeslac w ciagu 14dni:baffled:a my jutro wyjezdzamy.
Czy ktoras z Was miala podobna sytuacje?
Co z tym teraz zrobic?
Mysle ze jak im teraz nic nie odesle to znow bede musiala ponownie skladac o MC

My teraz czekamy na decyzje, wczesnije tez wysli nam pismo ze musimy przyszlac jeszcze dokumenty bo moj m niedoczytal, wyslam im ubezpieczenie na auto, p60 (ale ejsli Twoj ma nie ma to nie wiem co innego jeszcze mozna wyslac) ale dlaczego ona nie ma pejslipów ??:baffled:wiem ze to jest wymagane...

No i czekamy na FIS ciekawe czy dostaniemy:rofl2::rofl2:

Co do MC to nie wiem czy wiecie, ale jak się ją posiada to można iść za darmo na kurs angielskiego:tak:, są różne stopnie, przedtem trzeba rozwiązać testy kwalifikujące.

Ja chodzilam do tej szkoly, jest bardzo fajna, ale tlyko jeden semestr:baffled: potem byly wakcje , potem ciaza niezaciekawa i juz nie chodze wrrrrrrrr a szkoda bo bylo bardzo fajnie... duzo mi to dalo wlansie wtedy mialam jeszcze MC teraz mam tylko GP karte...

My teraz chcemy zaczac zalatwic paszport dla malego i chyba zostaniemy przy irlandzkim, choc nie jestm do niego przekonana... ;/
 
Ostatnia edycja:
reklama
My teraz chcemy zaczac zalatwic paszport dla malego i chyba zostaniemy przy irlandzkim, choc nie jestm do niego przekonana... ;/
a powiedz mi Sofik, dlaczego nie jesteś przekonana do irlandzkiego paszportu?
przepraszam że tak podpytuje, może masz jakieś prywatne obiekcje :zawstydzona/y:... ja niestety osobiście nie znam nikogo kto ma taki paszport i dlatego jestem ciekawa opinii na ten temat :tak:
 
Sofik mój tez pracuje legalnie i nie dostaje ani payslipów ani p60 a to z tego powodu ze jest jedynym pracownikiem bo pracuje na farmie:-D


co do MC to teraz własnie więcej papierkowej roboty:baffled:
 
a powiedz mi Sofik, dlaczego nie jesteś przekonana do irlandzkiego paszportu?
przepraszam że tak podpytuje, może masz jakieś prywatne obiekcje :zawstydzona/y:... ja niestety osobiście nie znam nikogo kto ma taki paszport i dlatego jestem ciekawa opinii na ten temat :tak:

bo tam jest wpisane irlandzkie obywatelstwo :rofl2: i sie wahamy z m co zrobic ...

ale wycieczka mnie do dublina przeraza...

chyba zdecydujemy sie na irlandzki...

tylko nikt mi nie umie powiedziec czy ja moge dla synka wyrobic potem polski paszport ;/
 
Ostatnia edycja:
bo tam jest wpisane irlandzkie obywatelstwo :rofl2: i sie wahamy z m co zrobic ...
ale wycieczka mnie do dublina przeraza...
chyba zdecydujemy sie na irlandzki...
tylko nikt mi nie umie powiedziec czy ja moge dla synka wyrobic potem polski paszport ;/
achhh o to ci chodziło ;-)
no ja w sumie z Dublina jestem, ale jak pomyślę o całej procedurze wyrabiania polskiego paszportu (w tym koszta) to normalnie mi się odechciewa :baffled: dlatego idąc na łatwiznę zdecydowaliśmy się wyrobić irlandzki paszport.....
a o późniejszym paszporcie to tak naprawdę nie myślałam jeszcze, ale na mój rozumek - jak skończy się irlandzki po 3 latach to chyba będzie można wyrobić polski bez żadnych przeszkód... tak myślę, choć mogę się mylić bo tego nie sprawdzałam :-(
a próbowałaś zadzwonić do ambasady i się dopytać o możliwość późniejszego wyrobienia polskiego paszportu?
 
Sofik mój tez pracuje legalnie i nie dostaje ani payslipów ani p60 a to z tego powodu ze jest jedynym pracownikiem bo pracuje na farmie:-D


co do MC to teraz własnie więcej papierkowej roboty:baffled:
moj tez pracuje na farmie i tez legalnie:tak::tak::tak:

Emili ty pisalas ze byliscie 4 razy w PL autem a jeszcze cie potpytam jak dlugo jechaliscie?i co z noclegami?
 
Dziękuje za słowniczek a co do drogi jak jechaliśmy do ci napisze jak mój M wróci bo on najlepiej wie:tak:Dziękuje za słowniczek a co do drogi jak jechaliśmy do ci napisze jak mój M wróci bo on najlepiej wie:tak:Więc tak najpierw droga do Dublin 2,5godz z Galway.W Dublinie prom do Holihead 3godz,po zjechaniu z promu już w Angli droga do Dover około 6-7 godz zależy czy w nocy czy w dzień.W Dover prom do Dunkerque czas 1:40 minut,po zejściu z promu wita was Francja i droga do Polski czas mojego męża to 13godz,ale on prawie cały czas jechał spał tylko półtora godz,w sumie jak się dobrze dopasuje bilety to w około 30 godzin jesteś w domku,ale to każdy musi wiedzieć na ile jest wytrzymały,bo jak musisz częściej odpoczywać to czas pomiędzy promami trzeba wydłużyć.My tak jezdziliśmy do tej pory z synkiem ale on ma już parę wiosenek i inaczej to znosi i dlatego następnym razem nasz czas się zmieni bo będzie nas czworo a z takim maleństwem to wiadomo...
 
Ostatnia edycja:
reklama
A ja sie uzaleznilam od kolek z lidla :-) Tzn mam na mysli takie okragle slodkie wypelnione kremem.Sa na lodowkach,zaraz kolo lodow. Sa podluzne albo okragle. Jezu juz zjadlam prawie cala paczke...SAMA :-)
 
Do góry