reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

:-) hejka jestem nowa mam pytanko co trzeba załatwić w irlandi żeby spokojnie urodzić bez zmartwien i dużych kosztów:-(

nic nie musisz zalatwiac, tylko tu mieszkac. Jak jestes w ciazy to idziesz do gp i on zaklada ci karte ciazy, opieka nad ciezarna plus porod w Irlandii nic nie kosztuje.

misia ja Ci daje jeszcze tydzien. Mam jakies przeczucie,ze urodzisz przed swoim terminem. A znakow zblizajacego sie porodu jest duzo, ja np mialam 2 tyg przed porodem skurcze...bardzo mocne i regularne, ale po 4 h przeszly.Przez 2 tyg cisza i w dzien przed, bylam jakos dziwnie spokojna i intuicja mi cos zaczela podpowiadac,ze to juz tuz tuz i pamietam,ze sobie pomyslalam "musze sie dzis wyspac" i w nocy zaczelam rodzic... Kobieta to czuje! Radze Wam z Twoim ukochanym wyjsc na jakas fajna kolacje do restauracji,bo pozniej juz nie bedziecie mieli kiedy. Ja zaplanowalam wyjscie z moim mezem jak bylam w ciazy, na niedziele, ale nie zdazylam, bo w sobote zaczelam rodzic. Idzcie poki macie okazje :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Koleżanka też wypisywała form na medicala i niby nic styłu nie pisało o pejslipie ale ja dawałam 2ostatnie a co do jazdy to paragon z stacji wystarczy wszystko wpisz nawet ona wpisała kredyt ile za mieszkanie itd.z tego co widziałam to są nowe formy
 
dziewczyny mam do was pytanie w niedziele lece do polski na 3 tygodnie i akurat w niedzile zacznie mi sie 26 tydzień.Bede leciała Ryanair,poprosiłam wczoraj o zaświadczenie ze moge leciec,tylko ze na tym zaświadczeniu nie ma żadnej pieczatki jest tylko nadruk health serwice i adres szpitala i nr telefonu,oraz w którym tygodniu jestem i ze ogólenie jestem w dobrej kondycji.
Czy to wystarczy bo na stronie Ryanair jest napisane ze na zaswiadczeniu ma byc
-wiek ciazy
-termin rozwiazania
-ogólny stan zdrowia
-i czy moge podróżować samolotem (a tego mi nie napisali)
Pytam bo moze któras z was leciała i ma jakies doswiadczenie nie chce zeby sie do mnie czepiali ze cos jest nie tak na lotnisku.
Ja lecialam do polski w 4 miesiacu tez tymi liniami i nie mialam zaswiadczenia, tutaj na lotnisku nic nie mowili ale mialam problem potem w druga strone, pani nie chciala mnie prypepuscic przez odprawe i musialam sie w zywe oczy jej wypierac i udawac glupia ze ja wcale w ciazy nie jestem no i jakos sie udalo heh :-D Chyba lepiej zebys miala na tym zaswiadczeniu napisane ze mozesz latac
 
Co do MC to nie wiem czy wiecie, ale jak się ją posiada to można iść za darmo na kurs angielskiego:tak:, są różne stopnie, przedtem trzeba rozwiązać testy kwalifikujące.
 
Ela zastrzyk to pytasz o epidural?
No to zależy od osoby chyba.Najpierw dają zastrzyk przeciwbólowy miejscowy w okolice kręgosłupa a później zakładają taki dren do pleców,do kręgosłupa.No nie wiem jak to wytłumaczyc :sorry:
Tylko ten dren zakładają między skurczem tak więc się troszkę spieszą.Ale jaka ulga,mówię Ci ;-):-D:-D
 
reklama
Koleżanka też wypisywała form na medicala i niby nic styłu nie pisało o pejslipie ale ja dawałam 2ostatnie a co do jazdy to paragon z stacji wystarczy wszystko wpisz nawet ona wpisała kredyt ile za mieszkanie itd.z tego co widziałam to są nowe formy
no tak tylko ze ja im wyslalam ta "nowa"forme a oni mi teraz tylko list przyslali czego potrzebuja.
A jak wypelnialam forme to wlasnie nic nie wpisalam.

Po prostu nic nie rób.To,że mąż nie traci kasy na dojazdy to nie dyskfalifikuje was do MC.My też tam nic nie wpisaliśmy,pozostaw puste pole.Zamiast Payslipów dajcie P60 :tak:
A jak moj m nie ma P60 tylko to z Revenue co przychodzi pod koniec roku to to im moge wyslac?

Napisalam wczesniej posta i mi wcielo:baffled::baffled::baffled:

Ma ktoras z Was neta 3 3G?
Bo ja wlasnie go mam ale ostatnio to tak chodzi jak by chcial a niemogl:wściekła/y:.

Misia jednak jeszcze nie rodzisz:-D
 
Do góry