reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Irlandii!!

dzięń dobry mamusie, nie chce Was martwić, ale raczej macie wakacje z głowy, bo .....
ja dzwoniłam w zeszły wtorek w sprawie umówienia się na złożenie wniosku, i mam termin na 13 lipca -dopiero :szok::szok::szok:, zważywszy ze mężol ma od 12 urlop, siedzimy w domku bo zanim mi dadzą termin na odebranie[ ok też dwuch mieś] to już po ptokach- kompletnie zaspałam w tym roku, :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
reklama
dzięń dobry mamusie, nie chce Was martwić, ale raczej macie wakacje z głowy, bo .....
ja dzwoniłam w zeszły wtorek w sprawie umówienia się na złożenie wniosku, i mam termin na 13 lipca -dopiero :szok::szok::szok:, zważywszy ze mężol ma od 12 urlop, siedzimy w domku bo zanim mi dadzą termin na odebranie[ ok też dwuch mieś] to już po ptokach- kompletnie zaspałam w tym roku, :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
A czemu dwóch miesięcy?
Chodzi o paszport tymczasowy?
Bo jeśli nie to ok.
 
dzięń dobry mamusie, nie chce Was martwić, ale raczej macie wakacje z głowy, bo .....
ja dzwoniłam w zeszły wtorek w sprawie umówienia się na złożenie wniosku, i mam termin na 13 lipca -dopiero :szok::szok::szok:, zważywszy ze mężol ma od 12 urlop, siedzimy w domku bo zanim mi dadzą termin na odebranie[ ok też dwuch mieś] to już po ptokach- kompletnie zaspałam w tym roku, :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

mikimauro Ty mnie nie strasz:szok: na odebranie tez czeka sie 2 miesiace czy chcialas napisac 2 tygodnie:baffled::szok:
 
:-)
Widze ze dyskusja wrze;-)
Jesli chodzi o paszport tymczasowy dla bobasa to czeka sie do 2 tyg odbieralam w zeszlym mies.:-) wiec info sprawdzone
Ale tym R mnie powalilyscie w zeszlym tyg wracalam z Hiszpanii i nie mialam bladego pojecia o nowych przepisach w tych liniach. Wiec co mozemy sie tylko spodziewac wiekszego hamstwa i chaosu - biedne mamuski podrozujace same z dziecmi.
Jedno pytanko - skoro odprawa online to co z bagazami mamy biegac po calym lotnisku z bagazem czy jak do tej pory stac w kolejce by go nadac. Gdzie tu sens?
:confused:
 
dzięń dobry mamusie, nie chce Was martwić, ale raczej macie wakacje z głowy, bo .....
ja dzwoniłam w zeszły wtorek w sprawie umówienia się na złożenie wniosku, i mam termin na 13 lipca -dopiero :szok::szok::szok:, zważywszy ze mężol ma od 12 urlop, siedzimy w domku bo zanim mi dadzą termin na odebranie[ ok też dwuch mieś] to już po ptokach- kompletnie zaspałam w tym roku, :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Chyba jednak chodziło Ci o dwa tygodnie, bo mam nadzieję, że to nie tak jak w Polsce:-), chociaż to sezon urlopowy. Na tymczasowy (w naszym przypadku, bo pierwszy dla dzidziusia) czeka się raczej dwa tygodnie. Przynajmniej tak mają na stronie konsulatu.
 
Mi tez mowili ze czeka sie 2tyg.
pisalam pare stron wczesniej ze jak dzwonilam 15kwietnia to najblizszy termin byl na 28czerwca:szok:.
A dzis do ksiedza dzwonili w sprawie paszportu dla szymka ze potrzebuja jakiegos rachunku potwierdzajacego ze m jest tutaj tyle ile jest.
Dzisiaj mieli nam wyslac jeszcze jakis dodatkowy formularz czy cos takiego:baffled:
Mam nadzieje ze do 12 czerwca paszport bedzie
Bo jednak ksiadz nam to wypelnial bo Gardzisci nie moga.
 
Frog4 możesz powiedziec jaki hotel wybraliście w Maladze i ile Was to kosztowało?
Bo widzę,że na wrzesień bilety nie drogie to może w końcu czas coś zaklepac :sorry2:
 
Dziewczyny, czy ktoras z was ma zamowiony termin na paszport w Dublinie wczesniej niz na 14 lipca i moze sie zamienic
Monia szkoda, że wcześniej nie napisałaś, bo my byliśmy dzisiaj w Ambasadzie, żeby wyrobić Oliverowi paszport. Na początku planowaliśmy, że polecimy do PL pod koniec sierpnia, ale ostatecznie lecimy końcem września, więc mogliśmy się spokojnie zamienić:tak:
Na odbiór paszportu tymczasowego czeka się 2 tygodnie - najświeższe informacje;-) Ja też pamiętam czasy jak na odbiór czekało się ok. godziny;-) Już nie mogę się doczekać aż Oliver będzie miał 5 letnie, bo mam dosyć jeżdżenia tam:-p

Sofik czy Twoja córcia chodzi do irlandzkiego przedszkola na te trzy godziny dziennie:confused: Jeżeli tak to jak sobie radzi z obcym językiem, bo ja się tego najbardziej boję na początku:sorry2:
 
reklama
Anineczka wiec hotel nazywa sie La Barracuda w Torremolinos (ok. 9 km od lotniska Malaga) Pobyt za 5 nocy ze sniadaniem i obiad/badz kolacja do wyboru wynioslo nas 380 euro(2+1). Jest tylko mamly haczyk napoje do kolacji platne bo z reguly podaja wino. Ale mozesz miec swoje:-);-).
Dzieci do lat 2 na lozeczkach niemowlecych za darmo zreszta w opisie hotelu wszystko znajdziesz ewentualnie napiszesz maila.
Jak myslicie o wynajmie autka to tez moge polecic hiszpanska firme tania i w sumie solidna. Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz;-):-D
 
Do góry