reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Irlandii!!

wyjasni mi ktos z tym Ryanairem, jesli kupilam bilety 12 maja dla rodzicow to normalnie sie odprawiaja na lotnisku??
Nowe przepisy sa po 13 maja?

Dziewczyny, czy ktoras z was ma zamowiony termin na paszport w Dublinie wczesniej niz na 14 lipca i moze sie zamienic
Ja dzis dzwonilam i najwczesnejszy termin to 14 lipiec plus 2 tyg odbior, a to za pozno bo chcialam leciec na poczatku lipca, moze ktoras ma wczesniejszy termin a nie zalezy jej tak wczsnie, blagam, dajcie znac bo jestem zalamana teraz :-:)-:)-(
 
reklama
Hej
Jak na razie słonecznie,na razie...
Wiecie mnie wogóle dziwią te kolejki po paszport :eek:
Przecież po to odłączyli konsulat od ambasady by zniwelowac kolejki :wściekła/y:
I przez pewnien czas tak było,wystaczyło się umówic z dnia na dzień ,a teraz :szok:
Kiedyś na paszport czekało się 20minut :dry:
Choc inne sprawy załatwiają od ręki i można (choc nie wiem jak teraz bo my w zeszłym roku załatwialiśmy zgodę na wymeldowanie nas z Pl) z marszu wejśc.
No ciekawe jak teraz będzie bo M też musi załatwic wymeldowanie :sorry2:
 
Probowalam sie dodzwonic do konsulatu ale niestety ...dopiero jutro moge sprobowac bo juz telefonow nie odbieraja. ech... A powiedzcie - czy celnicy nie robia problemow jesli rodzice sa z paszportami polskimi a dziecko z IRL??
Anineczka - a czemu musialas sie wymeldowac z PL?
 
Ryanair wprowadza zmiany po 20 maja, więc myślę, że Ci co mają wcześniej zamówione loty chyba lecą normalnie, ale z nimi to nigdy nic nie wiadomo, ale z małymi dziećmi nie ma i tak odprawy online. Zamotane to wszystko.

A co do Europejskiej Kart Ubezpieczeń to my wypełnialiśmy wniosek iw wysyłaliśmy pocztą, w ciągu tygodnia mieliśmy kartę:-) pocztą w domu. Tak samo zrobimy, gdy dzidzia się urodzi i dadzą nam PPS-a
 

Anineczka - a czemu musialas sie wymeldowac z PL?
Bo rodzice sprzedawali mieszkanie ;-)
Ale jestem zameldowana na nowym domku.Ale pan z Urzędu Miasta upomniał nas,że powinniśmy się "tymczasowo wymeldowac" :sorry2:
Czego oczywiście nie uczyniliśmy.
A mój M musi się wymeldowac z babci mieszkania,zameldowac u rodziców i tymczasowo wymeldowac ze względu na wojsko bo pomimo,że odbył służbę to jak się wymelduje Tymczasowo nie będą go wzywac do działań mobilizacyjnych czy coś takiego :dry:
A kochane powiedzcie mi czy składałyście NIP-3?

Kasiu nie wiem jak traktują dzieci z Irl. paszportem :no:
My pierwszy paszport Antka wyrabialiśmy na 4,5 godziny przed lotem samolotem :tak:
Tak się złożyło,że nie przyznali nam wtedy Irl.paszportu (a człek głupi był i nie znał się na przepisach i złożył pomimo,że nie należał nam się) i na dzień przed odlotem przysłali nam odmowną odpowiedz to M szybko za słuchawkę i wyprosił w ambasadzie by paszport tymczasowy wyrobili w dzień naszego odlotu.Udało się :-D
A teraz chłopcy mają pięcioletnie Polskie i na szczęście mamy spokój .

ja tez chce sie wymeldowac z Pl , a trzeba miec jakies papiery zeby sie wymeldowac w Polsce?
Dowód osobisty chyba.Jej ja juz nie pamiętam dokładnie :dry:
Jedziesz do konsulatu i wypisujesz zgodę o wymeldowanie.Pieczątka konsulata, 30 euro do kasy i gotowe ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
My pierwszy paszport Antka wyrabialiśmy na 4,5 godziny przed lotem samolotem :tak:
Tak się złożyło,że nie przyznali nam wtedy Irl.paszportu (a człek głupi był i nie znał się na przepisach i złożył pomimo,że nie należał nam się) i na dzień przed odlotem przysłali nam odmowną odpowiedz to M szybko za słuchawkę i wyprosił w ambasadzie by paszport tymczasowy wyrobili w dzień naszego odlotu.Udało się :-D
A teraz chłopcy mają pięcioletnie Polskie i na szczęście mamy spokój .;-)
Stas tez ma piecioletni :), ale jak wyrabialismy pierwszy paszport to rzeczywiscie tzeba bylo czekac 2-3 mc na wizyte, ale wydawali od reki - wypisywany byl recznie, a teraz chyba wysylaja dane do Pl do druku... i dlatego jeszce trzeba czekac 2 tyg...
 
wyjasni mi ktos z tym Ryanairem, jesli kupilam bilety 12 maja dla rodzicow to normalnie sie odprawiaja na lotnisku??
Nowe przepisy sa po 13 maja?

Dziewczyny, czy ktoras z was ma zamowiony termin na paszport w Dublinie wczesniej niz na 14 lipca i moze sie zamienic
Ja dzis dzwonilam i najwczesnejszy termin to 14 lipiec plus 2 tyg odbior, a to za pozno bo chcialam leciec na poczatku lipca, moze ktoras ma wczesniejszy termin a nie zalezy jej tak wczsnie, blagam, dajcie znac bo jestem zalamana teraz :-:)-:)-(
kurde ale zonk z tym ryanairem:cool2::confused:
monia ja mam termin na 26 maja ale kurde nie moge sie zamienic bo lecimy do polski 18 czerwca i mam nadzieje ze zdaza go wyrobic malemu...:confused::baffled:
a moze sprobuj ich poprosic zeby ci na miejscu wystawili albo aplikuj o irlandzki bo to ponoc szybciej :-)
 
reklama
Hej
Jak na razie słonecznie,na razie...
Wiecie mnie wogóle dziwią te kolejki po paszport :eek:
Przecież po to odłączyli konsulat od ambasady by zniwelowac kolejki :wściekła/y:
I przez pewnien czas tak było,wystaczyło się umówic z dnia na dzień ,a teraz :szok:
Kiedyś na paszport czekało się 20minut :dry:
Choc inne sprawy załatwiają od ręki i można (choc nie wiem jak teraz bo my w zeszłym roku załatwialiśmy zgodę na wymeldowanie nas z Pl) z marszu wejśc.
No ciekawe jak teraz będzie bo M też musi załatwic wymeldowanie :sorry2:

no wlasnie czekao sie chwile na paszport...

Co do wymeldowania tymczasowego , Moj m musial pisac upowaznienie dla mamy i notariusz do musial podpisac. Najlepije zadzwonic do urzedu i sie spytac jak to ma wygladac ...

Kurde co tte linie lotnicze robia :angry:
 
Do góry