reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Irlandii!!

On mi mówił.
Na początku w ośrodku pytają Ciebie o kilka zasad jazdy i znaki.
Później jest sprawdzanie co masz pod maską,hamulce i odpowiedź znowu na kilka pytań z zasad.
Na egzaminie masz 3 rodzaje błędów.można zrobic 8 błędów łącznie,ale nie wiem czy z każdego rodzaju,czy tylko z dwóch pierwszych.Nie pamiętam już dokładnie jak to on mówił.
 
reklama
Hej mamusie z Galway mam pytanko : potrzebuje niani, dorywczo, na 2 dni w tygodniu dla mojego 10-cio miesiecznego synka - czy któras chcialaby podjac sie tego nielatwego zajecia lub moze zna ktoras osobe godna zaufania. Same chyba wiecie jak trudno jest zostawic dziecko z obca osoba dlatego potrzebuje kogos cierpliwego i godnego zaufania :). Interesuja mnie raczej okolice Ballybane - ta strona miasta :) lub osoby ktore moglyby dojezdzac. Dzieki za wszelkie informacje
 
MamoAdy nawiedzę Cię w niedalekiej przyszłości :tak:. Ja do nas też zapraszam :-)

A teraz jestem:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: na małą.. Nie wiem o co jej chodzi ale nic nie chce.. Baje nie, jeść nie, bawic się nie, na dworku nie.....spać tez nie...
Przeczytalam "nienawidze" i zaczelam sie zastanawiac o co chodzi :-D :-D :-D :-D :-D
Ale juz doczytalam poprawnie i serdecznie Cie zapraszam. Tak w ogole, to kazda z Was jest u mnie mile widziana :-)

No i my juz po lekarzu...
Ada dostala antybiotyk, bo faktycznie cos z tym gardlem nie tak :-(
Niezbyt chciala buzie otworzyc szeroko ale to, co tam w srodku mignelo lekarce wystarczylo na postawienie diagnozy i dobranie leczenia...
Teraz Adula zasnela biedna na sofie, temp. troche spadla ale po oczach widac, ze chora moja bidulka :-(
Jak powiem w creche'u to mi chyba nie uwierza. Wiecznie cos!!!
Juz postanowilismy z A. ze przynajmniej do wrzesnia damy sobie spokoj. Tak naprawde od jakiegos czasu placimy za nic. Dodatkowo fakt, ze Ada strasznie ostatnio nie chce tam chodzic przemawia za tymczasowym zrezygnowaniem... :-(
 
Ostatnia edycja:
didi ja zdawalam tu egzamin 2 lata temu. Najpierw wchodzisz do ich office i zadaje ci pytania teoretyczne. Czyli wiedza ogolna(to co w ksiazce mialas jak sie uczylas).Jak widzi,ze umiesz, to zada Ci ok 4-5pytan. Jak cos sie placzesz, to wiecej. Potem masz pytania ze znakow.Tzn pokazuje ci plansze i wyrywkowo sie pyta,co to za znak,co oznacza. Potem idziesz z nim na dwor,do swojego auta.Masz pytania z wiedzy o aucie.Najpierw karze ci wlaczac po kolei swiatla,zeby zobaczyc czy wszystko dziala.Jak dziala,to jestes dopuszczona dalej do egzaminu.Bo gdyby cos Ci nie zadzialalo,to twoj egzamin zostaje przeniesiony na inny termin.Przy mnie dziewczynie nie zadzialalo swiatlo stopu i powiedzial jej nara.Wiec upewnij sie,ze dzialaja u Ciebie swiatla i kierunkowskazy.Potem otwierasz maske i zadaje pare pytan na zasadzie co masz pod maska. Potem wsiada z toba do auta i masz pokazac,co gdzie jest.Tzn pyta sie gdzie np masz swiatla takie i takie,a gdzie hazard itp itd. Potem masz juz jazde po miescie,trwa z reguly 30 minut. W niej,oprocz samej jazdy po miejsce, masz pare zadan. tzn ruszanie pod gorke z recznego(auto nie moze ci sie stoczyc ani cm),obracanie na waskiej uliczce, jazda do tylu wzdluz kraweznika na zakrecie(trzymajac odleglosc nie wiecej niz 1m od kraweznika) itp. Nie jest latwo zdac. Potem jedziesz spowrotem do ich centrum i dopiero w office ich,dostajesz odpowiedz czy zdalas czy nie. Przy mnie dwoch irolow nie zdalo. Ja zdalam za 1 razem :-) Jak bedziesz miala jakies pytania to wal smialo. Aha i najlepiej wykup sobie pre test z instruktorem.On z Toba pojedzie,Twoim autem i zrobi probny test. Kosztuje to w granicach 35-40euro za godzine jazdy.Moge Ci dac nr do kolesia, ktory mi to robil. On dobrze wyuczy Cie na egzamin. A poza tym, pierwsze pytanie jakie dostalam, czy robilam pre test i z kim......Wiec jak powiesz,ze nie, to pewnie cie obleja.
 
Larcia.. dzieki wielki .. czyli tak samo wszystko jak w Pl
ja bede chciala mnie tlumacza na jazdach bomoj angielski nie teges i terazkiedy mam im to powiedziec bo na zgloszeniu nie bylo nic
 
Larcia.. dzieki wielki .. czyli tak samo wszystko jak w Pl
ja bede chciala mnie tlumacza na jazdach bomoj angielski nie teges i terazkiedy mam im to powiedziec bo na zgloszeniu nie bylo nic
ale tłumacz nie może wsiąśc z tobą do auta.Będzie przy Tobie na czas pytań o znaki i co sie w aucie mieści,ale dalej już nie.
 
Ewelcia86 - pralka w szopie? Jak to tak? A mój też nie przepada za siedzeniem w łóżeczku..na podłodze ma raj - łazi wszędzie a najchętniej do kabelków :-D ma nawet swój mikrofon z kompa z dłuugim kabelkiem ale to nie to samo co kabelek wpięty np.do laptopa :-p A muszę na dniach kupić w końcu bramkę na schody bo coraz szybciej mu idzie te raczkowanie..chwila nieuwagi i..:baffled:
:-D
ano w szopie..bo my na farmie mieszakmy;-)
Jakos w styczniu dostalimy nowa pralke i m mowil do szefa zeby wstawil w kuchni a ten pacan mowi ze nie,ze kuchnie zaleje:angry::eek:
Hej dziewczynki! Mam nadzieje ze mi troszke pomozecie, bo sie nieznam zbytnio ta tych sprawach urzedowych w Irlandi:-( Otorz macierzynski zaczynam 31 maja, ale niedam rady do tej pory pracowac, moje plecy juz niewytrzymuja pracy po dwoch godzinach a jestem kelnerka w stolowce i nie daje juz rady ;( Wlasnie wybieram sie do Gp po zwolnienie lekarskie, moj angielski nie jest zachwycajacy i martwie sie ze niedogadam sie z lekarzem:zawstydzona/y: Czy mam poprosic go o podpisanie druku Mc2 tak to sie nazywa??? I czy za takie dodatkowe wizyty sie płaci??? Słysze różne sprzeczne informacje. Jedni mówią, że tylko 6 wizyt jest bezpłatnych inni że każda podczas ciąży i ju ż sama niewiem:eek: Bardzo byłabym wdzieczna za pomoc
POzdrawiam
Ja napewno bylam wiecej niz 6 razy u GP bedac w ciazy i nie placila.
Moze isc na chorobowe...Illnes benefit-jakos tak to sie pisze.
GP musi Ci dac forme,cos tam wpisac i pracodawca ja wypelnic i Ty rowniez.
Pozniej co tydzien odbierasz u Gp zolte certyfikaty i zanosisz do SW
hahaha..oplulam monitor

Zobacz załącznik 235325


Anineczka..to wsiadaj w fure i dawaj do Galway :)
:-D:-D:-D

MamoAdy zdrowka dal Ady zycze...ze tez musialo jje sie cos przyplatac:-(
Anineczka a Ty kiedy podchodzisz do egzaminu?
Zawsze do mnie mozesz podskoczyc,chyba autostrad nie ma???
a i nie jest tak daleko...chlopaki by sie pobawily...jkaby cos to zapraszam:tak:

Karolinanicola wszystkiego naj dlaTwojej Agutki....jak to szybko zlecialo
Lubiczanko no u mnie tez przewaznie sa lody...tylko ze ja akurat za nimi nie przepadam,kiedys sie cholernie zatrulam i ogolnie teraz ciezko mnie na loda namowic...ale jak mam wielka ochote to zjem...ale moze 3 razy do roku:eek:a wczoraj mi sie akurat zachcialo:-pi nie bylo.
M dzis jedzie na zakupy to powiem zeby zakupil;-)

Udanego grillowania
 
witajcie dziewczynki

na temat pogody nie pisne slowa;-) pomrucze tylko mmmmm

Tichonek z Dytką zaspały :-p

Karolinanicola mnóstwa przyjemnosci dla Twojej córci z okazji roczku :tak: i oby Twoja wizyta w szpitalu dziś owocowała w dobre wiesci...

Mamo_Ady zdrówka dla córci- ze tez w taką pogode akurat ... no nic- oby szybko przeszło;-) a i powiem Ci ,ze ja mam 10 minut do Ikea i wcale czasem to nie takie fajne- bo... kusi zbyt często:-D- bardzo lubie ten sklep:tak:Jesli bedziesz sie w ta stronę wybierała daj znać koniecznie.

anineczko a w moją stronę tez jakąs autostrade pokonac musisz? orientacji w terenie never nie mialam:confused2: Jak chłopaki?

Udanego grillowania dziewczyny !


My wczoraj pogrillowalismy jak zresztą pisalam. Objadłam się ze uhhh.. i do dziś capię czosnkiem:zawstydzona/y: uwielbiam czosnek z grilla zresztą wszyscy lubimy- no i jeszcze sos czosnkowy w wykonaniu mojego G - pysznosci ;-)

Na zewnatrz jest cieplej niz u mnie w domu :eek:
 
reklama
Dowiedź się dowiedź didi.A z pre testem Larcia ma rację Ba! zalecają conajmniej 5h wykupic u instruktora.

Margaritko do Ciebie mam chyba ze dwie autostrady :-D:-D Jedna z Portlaoise do Dublina i w Dublinie M 50 bodajże :eek:
Chłopaki w sumie ok.Antek nie dawno skończył antybiotyk,ale coś w nocy kaszlał :angry:
Nie puściłam jeszcze do przedszkola,niech się wzmocni w domku.
A Matt łobuzuje ile wlezie.Zauważyłam,że cierpi na ostrą głuchotę wybiórczą :wściekła/y::wściekła/y:
Ale to taką w zaawansowanym stadium bo nawet ojca się nie słucha :szok:

Własnie od kilku godzin szukają po chacie klakson do zabawki,którą chciałam sprzedac,ale zanim oni się zbiorą do szukania czegokolwiek :eek:

Ewelcia
chyba na weekend pocwiczę sobie trasę do Ciebie :tak:
Lubiczanko mam nadzieję,że uda nam się w końcu spotkac w najbliższym czasie?
teraz dobra pogoda na grilla :cool:
 
Do góry