reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

reklama
A u mnie corcia ciagle ma zatwardzenia. Sama juz nie rozumiem od czego. Trwa to z miesiac. Wyproznia sie regularnie, to sie nie zmienilo. Ale przychodzi jej to z takim bolem, ze az mi serce sciska. Teraz meczy sie 2 dzien z kupka i mowi "boli mama boli". Slodyczy staralam sie jej ostatnio nie dawac, wiec to nie od tego. W zasadzie, tak jak napisalam, kupke robi co pare dni,wiec nie chce stosowac czopkow, bo one to w ostatecznosci, jak juz dlugo nie robi. Ale chodzi o to,ze sa strasznie twarde i sie meczy bidulka. A w aptece nic nie znalazlam na brzuszek dla dzieci, zeby troche eeee "zmiekczyc". Ktoras z Was spotkala sie z takim problemem?Dodam, ze zadne masaze,ani cieple oklady nie pomagaja. Dlaczego moze miec taka twarda kupke,skoro jej dieta sie nie zmienila. Je duzo jogurtow,nabialu,pije zdrowe soki,je mnostwo warzyw,owocow i wogole bla bla. Moze znacie jakis preparat z Polski,jakis syropek na zatwardzenia u dzieci?Rodzice przyjezdzaja pod koniec stycznia, wiec przywioza.
 
Ostatnia edycja:
Kurcze Larcia, jak Max mial zatwardzenia u nas pomagalo picie Plantexu.Ja wiem ze Plantex jest na kolki ale nie tylko.U nas bardzo czesto pomagal ze tak powiem zmiekczajaco.Napewno nie zaszkodzi.Oczywiscie do kupienia w Pl.Pomaga tez picie soku pomarnczowego rozcienczonego lub sok jablkowy.W sumie na kazde dziecko co innego...
 
Larcia siemie lniane do picia,suszone śliwki ,dieta bogata w błonnik (kefir z otrębami) no i probiotyki np.lakcidofil .
No i w Pl można kupic duphalac,ale nie wiem czy się go poleca dzieciom :no:
 
Radek też miał zatwardzenia straszne,aż u lekarza byliśmy:shocked2:Laxose nam przepisał,ale jest on też bez recepty w Bootsie.Polecam,to taki syropek,który nie tyle rozrzedza twardą kupkę,ale powoduje"poślizg" i ułatwia wypróżnianie.Młodemu bardzo pomógł,a on też po kila dni nie robił.A jak miał zrobić to się męczył,pupkę zaciskał,bo bał się bólu i tak przetrzymywał nawet do 5 dni.
 
Larcia wiem, że tu są jakieś leki bo Patryk też miał problemy.. Moja pielęgniarka źle mnie zrozumiała bo sądziła, że on ma właśnie bolesne zaparcia..i radziła na to soczek z pomarańczy a jak nie pomoże to środki farmakologiczne.. A moje dziecko po prostu robiło co tydzień kupki dosyć twarde ale nie miał bolączek, więc nawet nie dopytałam co za lek..
P.S. o zanim wydukałam mój post to dziewczyny już rzuciły kilka pomysłów..heh..
(...)Julcię przenoszę do spacerówki bo się mi podnosi w głębokim i obraca na brzuch boję się że wypadnie a w spacerówce ja zapnę :szok: no i na długość już jest akurat teraz składam ręce do Boga żeby mała nie złapała anginy :tak: o właśnie leje :-D Sofik wszystkiego naj naj najleprzego
No właśnie Twoja Julka to taka spryciula, że spacerówka jak najbardziej wskazana.. Mój Patryk jeszcze się nie podnosi jak leży w wózku, więc na razie jest OKi ale jestem czujna bo w każdej chwili może też zacząć brykać..:-D
 
larcia moja ma to samo,ja jej daje dużo wody do picia,nie bardzo chce ale jej tłumacze ze zrobi kupke szybciutko:tak:miałam też duphalac dla synka jak miał chyba pół roczku ale mu nie pomagał:no:
 
Ciao Dziewczynki!

Pauletta- niestety wszystkie czesci sagi 'Zmierzch' mam w POlsce. Kupilam i pochlonelam je w ciagu jednego urlopu w Polsce (1 tydzien). Ale to bylo jeszcze jak bylam w ciazy i mialam duzo czasu:-) Nie moglam nic jesc ani pic bo zylam zyciem z ksiazki...masakra jakas! Ldwo zdazylam sie otrzasnac, a oni filmy wypuszczaja i znow bede przezywac tygodniami!:-D:-D:-D Ja wiem, ze to smieszne i glupie ale jak mi sie ksiazka podoba to zaluje, ze nie moge w nia wejsc i juz tam zostac:-D A akurat ta to juz wogole pokazuje, ze nie ma na swiecie drugiego tak idealnego faceta jak Edward...i to jest smutne! Ehhh...rozmarzylam sie. Ale to dlatego, ze dokonczylam dzis ogladanie drugiej czesci filmu i bedzie mi sie znow po nocach snilo...hahahaha...:-D

A wogole to polecam tez kolejna ksiazke owej autorki 'Intruz'- boska!!! Kobita ma talent do wciagania czytelnika. :-)


U nas dzis lekki koszmarek. Albo moje dziecko na zeby sie szykuje albo ma skok leku separacyjnego bo odstawialo dzis niezle cyrki! A odkad go polozylam spac obudzil sie juz 4 razy z takim rykiem, ze koniec!!!

Na gardlo- woda z sola albo szalwia (nie wiem czy tu jest).

My Alexa zaszczepilismy na rotawirusy. Lepiej dmuchac na zimne. Tutaj moze one nie sa tak popularne, ale w POlsce tak, a w koncu jezdzi sie na urlopy wiec wolalam to zrobic. Dostal juz obydwie dawki i jest ok:-)

Larcia- Wlasnie doczytuje cos o zaparciach. U Ala zaczely sie zaraz po przyjezdzie do POlski na urlop. Nie robil kupy 5 dni! Dostalismy od pedi takie dwa lekarstwa- bez recepty. ( w POlsce of course) Nazywaja sie DEBRIDAD i LACTULOSUM. Oba w formie plynu- podawalam przez strzykawke do buzki. Fajnie dzialaja. Mam je wciaz ze soba i jak Ali nie moze zrobic- a zdarza mu sie dosyc czesto to mu zapodaje i po godzince kupa jest:-)
 
Ostatnia edycja:
Dzieki dziewczyny za rady. Ja soki jablkowe,zurawinowe i wszystkie cuda,wianki podaje jej na codzien. Bardzo dbam o jej diete. Jak dlugo nie mogla zrobic kupki, to wystarczylo zagotowac jablka ze sliwkami i zaraz kupka szla. Ale problem wlasnie w tym,ze kupki robi regularnie,ale strasznie twarde.Minal 2 dzien proby robienia kupki i nic nie zrobila.Tak,dokladnie-potrzebuje czegos "zmiekczajacego", "rozluzniajacego" :-) Sprobuje kupic w Boots ten Laxose,co Tichonek pisala, bede tam w piatek. A rodzice juz wiedza,ze maja jutro isc do apteki i kupic to,co pisalyscie.Potrzebnie,nieporzebnie,ale niech wysylaja :-) Swoja droga zastanawiam sie,czemu ma takie kupki ostatnio.Dzieki laski, na Was zawsze mozna liczyc.
aha anineczka- wlasnie tez myslalam o siemie lniane, gdzie mozna to tutaj kupic?
Dzieki kochane :-* ide zagrac rundke w bilarda online(uzalezniona jestem), bo zaraz Hell's Kitchen w tv.
 
reklama
Witam Laski
No mi sie dzis pizzy nie udalo zrobic:)
Wrocilam z basenupolozylam Oliviera i zmykam do wyrka bo jutro dopracy:(

Larcia u mnie problem ciezkich kupek ledwo sie skonczyl Laxoze (laktuloza) bez recepty luba za darmo nakarte medyczna bardzo nam pomoglo, i tez taki olej pil codzinnie z evergreen zeby ulatwic trawienie:) Duzo picia, zrob zupke z marchewki, ograniczyc biale pieczywo, makaron, bo to zapycha.Ograniczyc smazone rzeczy bardziej gotowane miesko itp. Duzo owoców i warzyw np kompot z jablek śliwek suszonych i rodzynek.Oby pomoglo. A ona chce robic, czy moze ma to podloze w główce ze raz ja bolało i teraz wstrzymuje bo boi sie zrobic?

Milej nocki
 
Do góry