reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Dublina!

biola - no tak rozumiem... a pieniążki faktycznie schodzą z konta :confused: zwłaszcza na początku,jak się niczego nie ma i wszystko trzeba kupić dla dzidzi czy siebie....
ale ty masz starszaka więc może masz już jakąś wyprawkę ;-) ? (no chyba że synka rodziłaś w Polsce i tam wszystko zostawiłaś). a pracy domyślam się że będzie o wiele wiele więcej przy dwójce :zawstydzona/y:
ale wiesz co ci powiem tak szczerze? wolę tutaj mieć drugie dziecko niż jak dopiero miałabym wrócić do Polski - bo mimo wszystko uważam że pod względem finansowym tutaj jest łatwiej (pomyśl ile w Polsce kosztuje wózek, łóżeczko czy nawet pieluchy....tutaj za jedną godziną twojej pracy masz paczke Pampersów i jeszcze ci drobne zastoną na loda na te upalne dni co mamy teraz - a w Pl ile godzin musisz pracować na paczkę Pampersów??)[/QUOTE]


tak tak masz racje:-)
 
reklama
Cześć Dziewczyny.
Jestem mamą 3 letniej Igusi i mieszkam w Dublinie dokładnie w Sandyford.Chciałam zapytać czy przyjmiecie nowa mame do Waszego grona?Jesli będziecie miały ochote na jakis spacer to jestem otwarta na propozycje.Pozrawiam Was serdecznie.
 
Ostatnia edycja:
emwu - właśnie natknęłam na moje fotki z usg :-), wklejam byś miała porównanie jak wygląda scan robiony w 31tyg, fotki troszkę niewyraźne gdyż były skanowane z wydrukowanych fotek. pierwsza fotka jest w 4d, pozostałe normalny scan. nikt chyba nie ma wątpliwości co mi się urodziło ;-) :-D:-D

Olga - witaj :tak: no mój synek trochę za malutki jest na towarzystwo dla twojej córci, ale może znajdzie się jakaś inna mamusia ;-)

emwu - zapomniałam ci napisać, że mam jeszcze inne fotki 4d robione w 31tyg, jeśli chcesz to ci moge pokazać, będziesz miała porównanie jak wygląda. wiem że to był późny tydz na robienie fotek w 4d, ale w sumie te fotki był robione "przy okazji" badania kontrolnego ;-) fajna pamiątka....:-)
 

Załączniki

  • Marcelkowy siusiak.jpg
    Marcelkowy siusiak.jpg
    13,1 KB · Wyświetleń: 41
  • Marcelkowe jajeczka.jpg
    Marcelkowe jajeczka.jpg
    16,1 KB · Wyświetleń: 47
  • Marcelkowy siusiaczek.jpg
    Marcelkowy siusiaczek.jpg
    19,5 KB · Wyświetleń: 45
Ostatnio edytowane przez moderatora:
a czy sa moze jakies mamy z dublin 3? moj synek we wrzesniu konczy 2 latka. chodzi do irlandzkiego zlobka. chcialabym jednak by mial jakis kolegow / kolezanki w podobnym wieku z polski.
 
cześć dziewczyny, mam pytanie dot. krzywej cukrowej czy któraś z Was tutaj robiła? ja będę miała w środę, wiem ze mam kupić 50gr glukozy i iść na badanie na czczo, dziś gp doradzila abym sobie wziela cytyryne- nie zemieni to wyniku a mnie moze duzo pomoc:tak:
 
Co do ciuszkow to ja narazie nic nie kupuje. Pracuje w Dundrum wiec mijam sklepy na codzien. )

hejka, ja jestem w Dundrum kilka razy w tygodniu na zakupkach1 ale fajnie! podaj coś więcej na pw, to po przyjezdzie do PL możemy się spotkać! fajnie by było!!!

teraz wpadlam na chwilę, bo jestem w Polsce jeszcze 2 tyg i nie mam dostepu do netu<od znajomych piszę>. chcialam was tylko pozdrowic i zerknąc, co u Was:) do poklikania !!!
 
cześć dziewczyny, mam pytanie dot. krzywej cukrowej czy któraś z Was tutaj robiła? ja będę miała w środę, wiem ze mam kupić 50gr glukozy i iść na badanie na czczo, dziś gp doradzila abym sobie wziela cytyryne- nie zemieni to wyniku a mnie moze duzo pomoc:tak:
czesc wisienko, mysle ze krzywa cukrowa to to samo co test glukozowy, w limericku robia go standardowo wszystkim ciezarnym po chyba 28tygodniu ciazy a w coombie zdziwieni mnie pytali dlaczego badano mi cukier. Nam podawano do picia 650 ml lukozade-pyszna oranzadka, trzeba bylo byc na czczo i trzy razy badali krew w odstepach godzinnych, pielegniarka powiedziala ze nawet wody nie powinno sie pic wiec ja radzilabym zostawic cytrynke jesli chcesz aby badanie bylo wierzytelne.
 
wiesienka - ja robiłam to badanie w Polmedzie, również musiałam kupić tą glukozę, cytrynę wzięłam ze sobą (bo czytałam że pomaga "przełknąć" ;-) glukoze, i gp też mi powiedział że nie zmienia ona wyniku badań). ale ja sobie poradziłam bez cytryny ;-):-D. a krew miałam pobierane w mniejszych niż godzina odstępach czasu, ale chorobcia zapomniałam co ile :baffled:

w sumie to nie wiem dlaczego jedni piją glukozę i czas sprawdzania krwi jest krótszy, a drudzy piją lukozadę i krew pobierana jest co godzinę... może to zależy od przychodni? sama nie wiem...:sorry2:
 
Witam w deszczowy poranek,

Dziewczyny czy jest tu jakaś młoda mama, która korzystała lub korzysta obecnie w ciąży z opieki położnych Domino Care???
Ja zdecydowałam się na ten system i bardzo chętnie wymieniłabym doświadczenia z innymi mamusiami:-).
Każda informacja na wagę złota!!!
 
reklama
Witajcie Mamusie z Dublina!

Prosba do Was o pomoc, czy orientujecie sie gdzie mozna zrobic badania na przeciwciala przed planowana ciaza: toxoplazmoza, cytomegalia + rozyczka? Pytalam w polskiej klinice ale koszt spory ponad 200 euro, moze wiec gdzies w szpitalu np. darmowo lub w irlandzkiej klinice taniej?
Bede wdzieczna za pomoc

pozdrawiam
 
Do góry