reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Berlina

reklama
witam dziewczyny:)
ja dopiero robię przymiarki zeby się wyprowadzić do Berlina mój prawie mąż tam pracuje ja chcę z dziećmi do niego dołączyć .
może Wy mi pomozecie zrobić pierwszy krok.... mam dzieci w wieku 5,7 i 9 lat do jakiej szkoły je posłać ??? syn teraz jest w klasie integracyjnej...ma orzeczenie o niepełnosprawności ponieważ ma ADHD
chętnie poklikam z wami w wolnej chwili :)
pozdrawiam
 
witam nowa na watku....

wydaje mi sie ze nie masz co sie martwic... daj dzieci normalnie do grundschule mam syna 6 lat i core 11 sa tutaj rok i bez slowa niemieckiego poszli do szkoly moj syn nawija jak katarynka a cora jest jedna z lepszych w szkole dzieci lapia same automatycznie.... jesli chodzi o orzeczenie adhd to tutaj zglosisz sie do rathaus dzial edukacji i tam ci podadza odpowiednie szkoly lub nawet testy otrzyma i do normalnej szkoly pojdzie tu co piate ma adhd wedlug opini niemiec wiec to jest calkiem normalne tutaj...... pozdrawiam
 
bardzo dziękuję za odp ;)
mam na imię Gabi kiedyś częsciej tu zaglądałam ;)

po dzisiejszym dniu mam złe przeczucia .... mój ex nie wyraził zgody na wyjazd dzieci za granicę :(
alesz zła jestem chyba przyjdzie mi wynając mieszkanie gdzieś bliżej granicy ....

czy w szkołach potrzeba zgody drugiego rodzica po rozwodzie???

juz nie wiem co mam robić :(
 
hej nie lam sie ja wyjechalam bez zgody........... mozesz to szybko zalatwic jesli masz meza czyli jestes po slubie i on jest za granica to skladaj szybko papiery do sadu dadza ci od reki............ twoj ex moze sobie pogadac jest tak ze po rozwodzie nie moze ci decydowac gdzie ty mieszkasz a dzieci sa przyznane tobie ustala mu widzenia i tyle........... ja wyjechalam bez zgody moj ex nawet nie wiedzial darl sie jak wariat szalal i nic mu po tym teraz jezdzi 600 km i zabiera dzieci do siebie........... wal do sadu o zgode i jak mowie jak tu masz meza dadza ci bez slowa bo nie moze on decydowac gdzie mieszkasz w sumie mozesz tez w pl 500 km dalej sie wyprowadzic nie ma granic nie trzeba wizy wiec moze cie ugrysc............ ja zapisalam bez mojego ex do szkoly bo na rozwodzie pisze dzieci przy matce mam to przetlumaczone i tyle.......... powodzenia i jak mowie glowa do gory
 
hej nie lam sie ja wyjechalam bez zgody........... mozesz to szybko zalatwic jesli masz meza czyli jestes po slubie i on jest za granica to skladaj szybko papiery do sadu dadza ci od reki............ twoj ex moze sobie pogadac jest tak ze po rozwodzie nie moze ci decydowac gdzie ty mieszkasz a dzieci sa przyznane tobie ustala mu widzenia i tyle........... ja wyjechalam bez zgody moj ex nawet nie wiedzial darl sie jak wariat szalal i nic mu po tym teraz jezdzi 600 km i zabiera dzieci do siebie........... wal do sadu o zgode i jak mowie jak tu masz meza dadza ci bez slowa bo nie moze on decydowac gdzie mieszkasz w sumie mozesz tez w pl 500 km dalej sie wyprowadzic nie ma granic nie trzeba wizy wiec moze cie ugrysc............ ja zapisalam bez mojego ex do szkoly bo na rozwodzie pisze dzieci przy matce mam to przetlumaczone i tyle.......... powodzenia i jak mowie glowa do gory

jeeeju ale mnie podbudowałaś ;))bardzo dziękuję za wszysckie cenne rady
normalnie jestem w raju ;))
on robi wszystko na złość więc miałam swiadomość ze sam nie wyrazi zgody ....
więc czekam jeszcze 28 dni i piszę do sądu .... ale będzie jazdaaaaa hihihih

i tak dzieci widzi po kilka godzin w porywach raz na 2 miesiące i jeszcze pod górkę robi
 
reklama
witam dziewczyny czy jeszcze ktos tu zagloda ,ja mam 3 corki 12 lat 4 lat i 8 miesiecy jesli dobze pujdzie od wrzesnia przeprowadzamy sie do berlina wtej chwili od 3 lat mieszkamy w irlandii ale mam podziurki wnosie tego kraju chory kraj :) jak wam sie mieszka w niemczech jak wygloda zycie jak dlugo sie czek na zalatwienie czego kolwiek pozdrawiam :)
 
Do góry