reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Vixen89 Gratulacje teraz przed Wami duże wyzwanie ale także wielka radość, może to lepiej że miałaś cesarkę bo waga Twojego dzidziusia imponująca a poród naturalny mógłby byc bardzo ciężki dla Ciebie i maleństwa, wiem co mówie bo mój bobas mial podobną wagę do Twojego i był ciągnięty próżnociągiem tak że nic nie dzieje sie bez celu, życzę dużo cierpliwosci i jak najmniej niepokoju, oraz zdrowia dla Was :)
 
reklama
Vixen gratuluje. Najwazniejsze, ze jestescie zdrowi. A sn moze uda sie nastepnym razem:rofl2:
Vici masz wybor. Jak juz ustalisz termin cesarki, to wysla cie do anestezjologa na rozmowe, gdzie spyta o wage, stan zdrowia i wytlumaczy Ci jakie sa rodzaje znieczulenia, jakie sa plusy i minusy.
 
Vixen89-gratulacje zdrowego dzidziusia, to najważniejsze!! A to ze miałas cesarkę to tylko i wyłącznie dla Waszego bezpieczenstwa. Trzymajcie sie cieplutko.
 
Witam poniedzialkowo :-)
Super z tym znieczuleniem w Pl nie mialam wyboru choc i tak chcialam byc przytomna heheheh.Wczoraj jakos bylo chlodno a potem sie slicznie wypogodzilo,wyszlismy na spacer o 11.30 a wrocilismy przed 18! Znajomi nas wyczaili i wciagneli do siebie,poczestowali obiadem,kawa no czym chata bogata (polacy) a mlody z placu zabaw nie zchodzil...ogolnie byl niespodziewanie milutki dzien :-)
Milego dnia
O i wlasnie dostalam list z amsu od 10 pazdziernika przechodze pod wochengeld...zas mnie czeka jekies zalatwianie...Jejku jednak z Victorem bylo latwiej hehheheh czlwiek nie wiedzial co i jak a potem byly tylko kinderbetreungsgeld i familien.
 
Ostatnia edycja:
Vixen89 - gratuluję! Zyczę duuzo cierpliwości :)
Na srt 387 pisałam o swoim przypadku ze staraniem się o Familienbeihilfe. Otóż pod koniec marca ( po 5 msc od dnia złożenia dokumentów) dostaliśmy decyzję pozytywną i zwrot pieniędzy za listopad i grudzień 2011 ( od tego momentu mój mąż zaczął legalną prace). I na tym koniec. Do dziś nie ma żadnego odzewu. Złożyłam też dokumenty o Kinderbetrungsgeld ... i też nic. Mój mąż dzwonił, ale nic konkretnego mu nie powiedzieli... Kazali czekać. Czy to możliwe że tak długo... ?

Mam też pytanie, czy któraś z Mam starała się o Wohnbeihilfe ?
Pozdrawiam wszystkie Mamy bardzo serdecznie :)
 
yellowpinki prawdopodobnie trzeba złożyć wniosek o Familienbeihilfe jeszcze raz, tak mi sie wydaje, Kinderbetraunungsgeld powinnas juz tez dawno dostac, a skoro nie wyplacają Ci Familien to znaczy ze KGB tez zawieszone, czy dostarczylas decyzję o Familien do organu który wydaje KGB ? bo to jest ze sobą częściowo powiązane. Co chcesz wiedziec na temat Wohnbeihilfe, póki nie masz decyzji o Familien i KGB nie dostaniesz tez zadnej kasy z Wohnbeihilfe, oni muszą miec czarno na białym ile zarabiacie jakie dodatki itp.
 
Tak, dokumenty złożyliśmy zaraz jak tylko dostaliśmy decyzje ( wraz z tą decyzją). Już sama nie wiem... Między czasie bo w styczniu mój mąz złożył rozliczenie do Finanzamtu i też nic... Czyli mam iść i złożyć klejny raz papiery o Familien ?
 
Mam zapytanie do mam które nie dawno rodziły, a mianowicie czy jest teraz jakas dodatkowa opłata za pobyt w szpitalu? bo słyszałam że coś takiego wprowadzili? i drugie pytanie co to jest to Wohnbeihilfe i jakie trzeba spełniać warunki żeby sie o niego starać.
 
A jeszcze cos mi sie przypomniało:-) czy oriętuje się może któraś z mam rodząca w Wilhelminen czy możliwe jest zarezerwowanie sobie położnej polki na wyłączność tzn gdy zaczyna się ewentualny poród położna przyjeżdża do szpitala i uczestniczy w porodzie. Moim problemem jest język albo jego brak i obawiam sie jak to będzie gdy sie zacznie czy sobie poradzę żeby wytłumaczyc co i jak..:zawstydzona/y:
 
reklama
yellowpinki dzwoń do Finanzamtu to trwa zbyt długo, kase powinniscie dostac 3 tygodnie od złożenia wniosku, tak samo z KGB, mnie przeoczyli w Finanzamcie i nie dostawalam dlugo ani kasy ani decyzji, dopiero jak zadzwonilam to sie opamietali, mega burdel...
mamami1 wohnbeihilfe to zapomoga mieszkaniowa, wypełniasz wniosek o zapomoge po rozpatrzeniu waszych dochodów albo dostaniesz pieniadze co miesiac albo nie, moze to byc 30 euro a czasem 200 euro w zaleznosci od zarobkow
 
Do góry