reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Kakusia u mnie kuleczki osanit lub chamomilla(chomeopatyczne )CZOPKI VIRBUCOL i osa salbe takie samo dzialanie jak dentinox tylko wieksza tubka i wiecej ziol w skladzie i moga go dzieci z alergia na fruktoze przyjmowac, zamrozona pielucha
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkie Mamy. :-) Od jakiegoś czasu mieszkam w Wiedniu jestem wg. lekarza w 7 tygodniu ciąży, jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, a jednocześnie pełna obaw. Bo zupełnie zielona:baffled: co, gdzie, kiedy i do kogo.... itd. Mam nadzieję że doświadczone Mamy i to forum troszkę mi pomogą ogarnąć wszystko. :rofl2:
 
Ostatnia edycja:
Musisz isc do ginekologa, tam dostaniesz Mutter Kind Pass :) i na kazde badanie musisz mieć książeczke ze soba ;) Potem przynajmniej ja rodziłam w Hainburgu, i tam w kazdy ostatni piatek miesiaca są takie spotkania tzn pokazuja sale porodowe i mowią o znieczuleniu i takie rozne :p a potem sie zaczyna z załatwianiem Mutterschutz, i takie rózne ale z tym pomagała mi i mężowi Polska prawniczka we Wiedniu :)
:-)
 
Pszczolka jak najszybciej wybralabym sie do ginekologa. Od niego dostaniesz zaswiadczenie o ciazy oraz Mutter-Kind-Pass. Z tym musisz isc do szpitala, w ktorym chcesz rodzic i zapisac sie na porod - w zaleznosci od ilosci miejsc. Ja np. jestem zapisana w Donauspital i tam jest zasada, ze zapisuja do 10 tygodnia lub/i czy sa jeszcze wolne miejsca. Potem musisz przestrzegac wizyt kontrolnych u lekarza i w szpitalu, zeby otrzymac pelne swiadczenia socjalne. W szpitalu mozna sie zapisac do szkoly rodzenia ( u mnie bylo 6 spotkan/a 20€), seminarium nt. karmienia piersia i spotkanie z anestezjologiem nt. znieczulen. W szpitalu dostalam rowniez mnostwo broszur, w ktorych ujete sa nastepne kroki co i gdzie zalatwic. W ramach sr ogladalismy rowniez porodowke, pokoj dzieciecy oraz sale poporodowe.
Jezeli pracujesz zglaszasz u pracodawcy ciaze i od tego momentu nie mozesz pracowac w niedziele/swieta, w nocy i robic nadgodzin. W ramach godzin pracy mozna rowniez umawiac sie na wizyty u lekarza. Kilka tygodni przed przejsciem na tzw Mutterschutz - 8 tygodni przed porodem - zglaszasz sie do Krankenkasse o naliczenie Wochengeld, ktore w sumie dostajesz przez 16 tygodni. O Betreuungsgeld wnioskuje sie juz po urodzeniu dziecka.

Jezeli masz jeszcze jakies konkretne pytania to pisz na pw.
 
Kakusia osanit po 8 kuleczek nawet co 15 min do przejscia objawow a potem co 4 godziny , tego nie da sie przedawkowac , te drugie po 5 kuleczek 3 razy dziennie ( one uspokajaja ) a w razie potrzeby podobnie jak te wyzej. Moja ma 4 miesiace i juz od miesiaca podaje kuleczki i zelem smaruje

Patili
a gdzie Ty sie podziewalas??
 
O rany! Czytam sobie odpowiedzi, jakie dałyście Pszczółce i nic o tym nie wiem...! Co to w ogóle jest Betreuungsgeld???
Nie wiem, jak tu sobie z tym wszystkim poradzimy ;p. Jest tyle papierkowej roboty! Jesteśmy tu już od 2 tygodni i jeszcze tyle jest do załatwienia. Ja jeszcze nawet nie mam ubezpieczenia, bo potrzebny był wielojęzyczny odpis aktu małżeństwa...
A nasza fasolka ostatni raz była u lekarza na koniec maja...
Jestem już w 7 miesiącu i jak słyszę, że do 10 tyg. trzeba się zapisać w szpitalu to się trochę boję, bo nawet jeszcze nie wiem, gdzie w okolicy mojej wsi jest szpital ;p.
Ech... ech... ech... :*
 
reklama
Nem moze poza Wiedniem jest inaczej. Jezeli nie bedziesz zapisana na porod w danym szpitalu, to wydaje mi sie, ze po prostu zawioza albo przyjma Cie tam gdzie maja akurat wolne miejsca. Chyba nikt nie musi rodzic pod mostem ;-) Ja sobie zamowilam bezplatna broszurke nt. Betreuungsgeld, ktora dzis przyszla. Na tej stronie wybierz pozycje Kinderbetreuungsgeld, w niej znajdziesz co to jest i jak sie ubiegac. Polecam jeszcze pozycje Elternbriefe - Gut durch die ersten 8 Wochen.

Kathinka no fakt, nie udzielalam sie, ale czesto czytalam co u Was slychac. Wena niestety nie dopisuje. Za gora trzy tygodnie nasza mala rodzinka powiekszy sie o naszego Orzeszka. Wszystko juz przygotowane - zdazylam jeszcze przed tymi upalami. Samego porodu sie nie boje - co ma byc to bedzie, ale nerwy mnie zjadaja, bo nie znam ani dnia ani godziny, kiedy sie wszystko rozpocznie. Do tej pory wszelkich oznak brak...


Oto link: http://bmwa.cms.apa.at/cms/content/bestellservice.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry