reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Beabea wszystkiego najlepszego dla Kevina. Niech rosnie zdrowo.
Co do szczepienia na kleszcze. My jestesmy w trojke zaszczepieni. W pierwszym roku szczepisz sie dwa razy. Potem po roku, a potem chyba co dwa lata. Ja wlasnie musze sie wybrac do lekarza.
Czesc kosztow szczepionki pokrywa kasa chorych.
 
reklama
Cześć dziewczyny.

My dwa miesiące byliśmy w Austrii,niestety bez neta.Teraz przyjechaliśmy do Polski na ślub,który mamy za dwa tygodnie,a na następny dzień jedziemy na wakacje.

Mieliśmy problem z załatwieniem rodzinnego,bo ja i dzieci musimy być zameldowani w Austrii razem z Mariuszem.Żebyśmy korzystali z jego ubezpieczenia,również musimy być zameldowani.Na szczęście przed samym wyjazdem do Polski zameldowaliśmy sie i ubezpieczyliśmy,teraz M wróci do Austrii i ruszy rodzinne.I będziemy czekać.
 
Hej. Trudno mi uwierzyć, że czas tak szybko mija. Jesteśmy już prawie spakowani, a w czwartek przyjeżdża firma zajmująca się przeprowadzkami. W przyszły poniedziałek my mamy samolot do Austrii.

Mam do Was pytanko.
Czy w Austrii mogę zrobić badanie krwi prywatnie? Mój mąż zaczyna pracę dopiero za 2 tyg. i nie wiem, ile czasu zajmuje w Austrii załatwianie spraw z lekarzem. A muszę zrobić TSH i to jak najszybciej...
 
Ania2608 licz sie z tym ze Finanzamt po roku zazada potwierdzenia ze dzieci sie tutaj ucza

nam oczywiscie ze zrobisz tylko zaplacisz . W kazdym labolatorium maja cenniki

Asiuniia ,,beabea juz w tym roku to nad jeziorkiem musimy sie potkac :)

Max jest zaszczepiony . Gabi ma jedna dawke i musze spytac bo nie miala odswierzajacej czy mozemy teraz dac .
Laura po pneumokokach rotavirze i obowiazkowej 3 dni mi goraczkowala wiec pelne rece roboty
 
Witam! Dawno mnie tu nie bylo!!! Wszystkie nowe Mamusie witam serdecznie!!!

Beabea, Wszystkiego Naj dla synka!

Kathinka, masz racje, trzeba sie spotkac nad jeziorkiem!!! Jakos nie mozemy sie znalezc :-)

Co do szczepien, u mnie jak mala do przedszkola szla to pierwsze co to mi kazali zaszczepic. Teraz za dwa tygodnie mam odswiezajaca, i bede placic 35€. Najtaniej jest w Gesundheitsamt, oni zazwyczaj maja jakies godziny szczepien i nie biora pieniedzy za to ze zaszczepia tylko za sama szczepionke. U lekarza placi sie zazwyczaj za "zrobienie zastrzyku"

Dla tych co jeszcze nie wiedza, chwale sie ze szosty miesiac ciazy mi idzie!
 
Hej
Asiunia ,ale czas pedzi!Rety juz szosty miesiac:szok:A na kiedy ty masz termin,bo jakos przeoczylam?
No i gdzie suwaczek ciazowy?
A ten Gesundheitsamt to ogolny w Wiedniu czy bezirkowe sa?

Nam sie trafilo byc nas tym jeziorkiem,na trawce tuz przy tych wysokich blokach,ale maz juz wybadal teren i mowi ze lepiej ze wzg. na dzieci po tej drugiej stronie gdzie hustawki:-D

Ania 2608 no i jak wam sie mieszka w Austrii poki co?Oswoilas troche otoczenie?

Jak tam sezon truskawkowy-rozpoczelyscie juz?Ale teraz przydaloby sie byc w Pl i podjesc takich swoiskich truskaw!Kto wie moze znow za 21 bez sie wybierzemy samemu pozbierac ich z pola ,choc to nie tani spass.

A i widze ze macie jednak stracha przed kleszczami bo szczepicie.
 
No teraz weszlo ale musisz skopiowac bo na klikniecie chyba nie dziala. To sa Imfstellen w Wiedniu, nawet sa podane godziny kiedy szczepia.

A co do jeziorka to my zawsze jestesmy wlasnie tam po drugiej stronie, tam jest prawie prawdziwa plaza, lagodne zejscie do wody no i plac zabaw.

A termin mam na 8.10
 
reklama
Do góry