reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Sylvia jestem w szoku, ze w przedszkolu takie menu jest:szok:. Powinni w takich placowkach promowac zdrowe odzywianie. Moze trzeba byloby o tym wspomniec?
Beabea wspolczuje operacji i zycze powrotu do zdrowka. Jak dajesz sobie teraz rade z maluszkami? Masz kogos do pomocy?
Frania moja ciocia zawsze mi mowila, ze tak jak spisz ty w ciazy, tak pozniej dziecko sie budzi. U nas sprawdza sie bardzo dobrze. Ja w ciazy budzilam sie o 4-5, a wstawalam o 6-7, niezaleznie czy szlam do pracy, czy nie.
Dziewczyny jestescie kochane. Dziekuje za wsparcie:tak:
Dzisiejsza noc znow byla kiepska, tzn do 2-3 w nocy to jeszcze jakos to idzie, karmienie co 2,5-3 godziny i 10-15 minut. Dzis zaczelo sie o 3. Nastepna pobudka o 4:30, 5:30, 6, ostatecznie wstalysmy o 7:20 Ale ja w miare wyspana. Wczoraj spalam z Laura popoludniu i poszlam spac przed 22:szok:
U nas slonce swieci, takze humor tez mam lepszy:-)
Znow zaczyna Laurze cos chrupac jak je. Takze sadze, ze to katar i pewnie przez niego nie moze jesc.
Poziomeczka wspolczuje twojej kolezance. Dobrze byloby, zeby trafila na dobrego pediatre, bo taki katar moze prowadzic do zapalenia oskrzeli, a nastepnie pluc.
 
reklama
Czes wszystkim!
Dzieki za mile powitanie. Mam pytanko .nie wiecie moze o jakis "kolkach zainteresowan" dla 12-latkow po polsku? Wiem,ze Wasze pociechy sa jeszcze malutkie,ale moze obilo sie Wam cos o uszy. Moj syn z racji tego,ze jest tutaj nowy wszystko jest jeszcze dla niego obce.Od wrzesnia chce poslac go do polskiej szkoly.Ale na dzien dzisiejszy moze przyda mu sie jakis kontak z rowiesnikami.Ale nic takiego nie znalazlam,
Pa pozdrawima.
 
mb to mnie kurcze oswiecilas
Przeciez ja po nocach nie sapalam jak z Gabi w ciazy bylam hihi potrafilam o 2 wstac i do 6 sprzatac a dziewie sie ze dziecko mi sie ciagle budzi

Poziomeczka
i reszta zapraszam do mnei we wtorek :)
Poziomeczko w poniedzialek cos mi wypdlo przepraszam ale we wtorek drzi stoja otworem :) Ktora chetna??

maxmama jesli chcesz popytaj przy kosciele wiem ze tam sa organizowane spotkania mlodziezy

Asiunia sa krople do oczu takie do zmeczonych spytaj w aptece i duzo na zielone pratrzec i masuj nasadę nosa krótkimi pionowymi ruchami, a poziomymi - brwi w miejscu gdzie nasza brew sie najwyzej unosi( nad spojowka patrzac prosto)

Moja cora nie ma alergii na pylki , grzyby siersc i inne domowe i pylowe sprawy
Jak jej nie pomoga globulki to za 3 miechy na jedzenie bedziemy robic
Ja dzis do cranio sacrale ide moze mi co pomoze na kolanka a i mam pytanie czy ktoras robila zeby na wegrzech?? Jesli tak to namiar prosze bo chce kosztorys machnac u mojego lekarza i dac do porownania na wegry
 
Asiunia_D: mi pomagaja "oklady" z zimnych lyzeczek, ktore wkladam na 15 minut do zamrazarnika... potem zamykam oczy i przykladam takie lyzeczki na kilka minut... Poza tym w lodowce mam zel ze swietlika- chlodzi i lagodzi. A jak pracujesz duzo przy komputerze, to rob sobie co jakis czas przerwe... zamknij oczy na kilka sekund albo wyjrzyj za okno...:tak:
maxmama2: w VHS jest duzo kursow dla dzieci i mlodziezy, czesto za niewielkie pieniazki mozna np. nauczyc sie gry na gitarze etc. Jak chodzilam na Qi gong to mamy zostawialy swoje dzieci wlasnie na takich kursach.
Kathinka: Zobacz sobie stronke Rosengarten Rosengarten Hotel, Hotel in Sopron Ungarn, Zahntourismus, Dentalreisen ja i Poziomeczka jezdzilysmy tam na Beauty ;-), ale tam tez jest dentysta...
beabea: ja tez zdrowka zycze!

Dziewczyny z tymi przedszkolami to naprawde roznie chyba bywa... i prywatne nie znaczy lepsze. Moja kolezanka pracuje w prywatnym i czesto taaakie historie slysze, ze sie wlosy mi jeza (czy jak to sie mowi...:confused:). Moze warto przejzec inne fora (np.patents.at) i poczytac jakie doswiadczenia mieli inni....

U mnie dzisiaj leniwo... nawet gotowac sie nie chce i jem gotowce ;-). Maz wybiera sie za pol godziny na spacer i przyniesie mi deser... :-)ale mi dobrze :-D
Milej niedzieli!
 
Hej hej
No kochane ja musze znow przelozyc spotkanie na ktore jak na razie tylko poziomeczka sie zglosila hihih
Zapraszam do mnie we srode bo tak mi sie pokomplikowalo ze dzis i jutro prawie mnie w domu nie ma

Jedziemy w czerwcu na tydzien do wloch :) maz sie zgodzil wiec musze zarezerwowac miejsca az cieplo mi sie robi ;) na sama mysl i nie straszna za oknem zima

happy
dzieki za stronke -juz wiem co mamie machne na urodziny :) pobyt tam i regenerejszyn;)
 
Witam poniedzialkowo!
W weekend sie nie odzywalam, bo staram sie oszczedzac od komputera, tylko wiadomosci sprawdzic, forum sprawdzic i Schluss.
Jak Wam weekend minal?
My bylismy na spacerkach, wczoraj nad Dunajem, az prawie na samym koncu wyspy (w strone Czech, czy Slowacji) Zimno bylo, brrr, ale takie fajne swieze, orzezwiajace powietrze. Nicole sie wyszalala, Snapi (pies) tez, ogolnie fajnie bylo. Juz bym chciala wiosne!!! Z tego wzgledu, ze samochod w koncu posiadamy, to tej wiosny nie moge sie doczekac, zeby w koncu pozwiedzac troche Austrie. Bardzo bym chciala pojechac na wodospady, nie pamietam dokladnie miejscowosci, ale gdzies niedaleko Wiednia (jakies pol godziny drogi). Podobno pieknie tam jest. A moze Wy znacie cos ciekawego do obejrzenia? Bardziej stawiam na piekne widoki, niz zabytki;-)

Kathinka, ja bardzo chetnie bym sie spotkala na kawce, ale w tygodniu to za bardzo czasu nie mam. Jakbyscie sie kiedys gdzies w weekend wybieraly to bardzo chetnie dolacze! Sie troche tutaj samotna zrobilam, bo cos jedna moja dobra kolezanka jakos dziwnie sie zmienila, i nie za bardzo da sie pogadac. A mnie brakuje ploteczek babskich, mamusiowatych. Moj maz na tym cierpi bo wszystko jemu gadam i biedny musi sluchac. Ale przeciez na niego do niego nie bede narzekac:-)

Ja w pracy, narazie jak zwykle o tej porze sama, roboty mam, czas sie wziac.

Dzieki za rady w sprawie oczu, dzisiaj beda lyzeczki:tak:, i chyba do apteki sie przejde.

Dobra, spadam pracowac, coby na chleb zarobic:-D

Pozdrawiam i zycze milego tygodnia!
 
Kathinka to z jakiegos biura podrozy sie wybieracie?
My we Wloszech bylismy z Interhome. Ludzie wyajmuja swoje mieszkania, spore roznice cenowe:tak:
My mamy na ten rok w planach Chorwacje. Tylko musimy jeszcze poszperac, gdzie sa piaszczyste plaze.
Asiunia tutaj w weekendy najczesciej cisza:-D Mysle, ze kazda z nas ma wtedy mniej czasu na neta. A na bol oczu polecam tez napar z rumianku. Sprawdz tez czy dobrze masz wyregulowane krzeselko w pracy. Ja w pracy biurze mialam zawsze problemy z plecami i oczami, potem dostalam nowe biurko i problemy minely:tak:
Musze sie pochwalic:-p Laura wczoraj przepelzla pare centymetrow:tak: Probuje podnosic pupsko i sie odpycha jak zabka. Do tego wlaczylo sie jej gadanie i wczoraj cisza byla tylko jak spala:-D:-D:-D
A w nocy nadal szaleje. Dzis od 3.
 
Witam ponownie :-)
Sylvia menu w tym przedszkolu to jak dla mnie przegiecie.Moj jest w przedszkolu do 13 wiec jest tylko sniadanie okolo 9-9.30 a obiad juz w domu.Nie wiem jak tu wyglada przedszkole calodzienne ale pamietam moje praktyki w PL i nie bylo takiego przegiecia jak napisalas
happy mezus niezle cie rozpieszcza ;-) :-D
Kathinka super z tym wypadem czerwcowym
mb_1 gratki dla Laury
Asiunia_D no i ja uwielbiam wypady wiec juz zycze udanych wiosennych wycieczek :-)
frania widze bezsennosc juz cie dopadla wytrwalosci zycze :-)
Buziaki dla wszytskich odezwe sie pozniej
 
Hi Kobitki.
My podjęliśmy decyzje ze zabieramy młodego z tego przedszkola, zbyt wiele bylo negatywnych rzeczy ja pozytywnych. On od września idzie do państwowego przedszkola i postaram mu sie te kilka następnych miesięcy tak zorganizować aby było dużo dzieci i zabawy. Praktycznie cale wakacie nas niema w Wien a za przedszkole trzeba płacić, tu juz mamy trochę kasy zaoszczędzone i tydzień urlopu więcej:-).
W Wochenende spędziliśmy u teściów na rodzinnym spotkaniu, posiedzieliśmy miedzy dziadkami, wujkami i ciotkami, kuzynka męża dala nam maly koncert na skrzypcach. Mlody ze strasznym entuzjazmem jej słuchał i chciał zaraz tez grac, Moze będzie z niego jakis muzyk, mam nadzieje:-D:-);-).
Kathinka my sie bardzo chętnie dolaczymy do waszego spotkania. Urlop we Włoszech, gratuluje, oni wiedza co to dobre jedzonko:-)
mb 1 ja polecam Dugi otok, jest tam najładniejsza piaszczysta plaza w Chorwacji {SAharun}chyba tak to sie pisze, super miejsce dla małych dzieci. przy plazy jest las gdzie można sie z maleństwem schować przed słoneczkiem. My bylismy tam 2 razy i pewnie w tym roku tez.
Asiunia Austria jest super krajem, godzinka jazdy autem i juz jesteś w pięknych górach. Tez nie mogę sie doczekać wiosny, aby modz połazić po górach i spalić zimowe kilogram ki;-)
Ja zmykam do sprzątania, bo młody zasną.
Pozdrowionka
 
reklama
ojeej, co tu sie porobilo! rozpisalyscie sie, ze nadazyc nie moge!!!:-D Dobrze, dobrze, az milo czytac. Nowe dzeiwczyny, trafilyscie na dobry okres, bo i u nas czasem cicho bywa... :-)

ja was czytam ale odpisywac jakos kurcze czasu nie mam. Jak sie uczylam to siedzialam przed kompem cale dnie, to i zawsze cos skrobnelam. A teraz poswiecam sie mojej Majulce, wiec zadziej zaszaiadm do laptopa. Corcia wlasnie spi, wie codrabiam zaleglosci:tak:

Kathinka, ja sie na srode pisze:tak: Tylko wczesniej jakos... O ktorej?

Sluchajcie, juz nie dam rady odpwiwedziec kazdej na jej posty, za duzo tego...

u nas w koncu powoli ida dwie dolne jedynki :-) (dla nowych dzieczyn, to nasze pierwsze, hihi). Niby nie jest marudna i jako tako sie zachowuje ale w nocy tez znowu poworcila do budzenia sie punkt 24.00! No jak z zegarkiem w reku... Trcohe mnie to dobija, bo juz tak ladnie spala. Potem miedzy 3.00 a 5.00 drugi raz i za kazdym razem musi byc buteleczka :no: Ach.... dzieci...
mb_1, wspolczuje ci, bo czlowiek jak nie wyspany to nie do zycia! I gratuluje pelzaczka!

happy, moj maz to sam na spacer w zyciu nie poszedl, hihi On tylko ze mna :-D Albo teraz z Maja.

Sylvia, chyba dobrze zrobilas z tym przedszkolem... A to bylo prywatne? bo mi umknelo... Ale tak jak happy pisze, nie ma znaczenia czy prywatne czy panstwowe. Czasem zdazaja sie tzw. "czarne owce"

ja na oczy tez lyzeczki stosuje :-D I krem pod oczy IWOSTINU

My bylismy w sobote w Oberlaa, bylo herrlich! wypluskalismy sie, ze hej!:tak:
a wczoraj nic ciekawego, leniwa niedziela ze spacerkiem. Ale to dla nas nowosc, ze spedzamy razem weekendy nie robiac NIC :-D

ide poczytac prospekt hofer-reisen, apropos podrozy. Krotkie wypady z hofera bardzo nam sie zawsze sprawdzaja. A ceny bardzo przystepne!:tak:
caluski
 
Ostatnia edycja:
Do góry