reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

My na karmienie postój robimy obowiązkowo zawsze. Nawet na mieście jak jedziemy gdzieś niedaleko. Jakbym miała tak pić mleko, jadąc jeszcze tyłem do kierunku jazdy to chyba by nic z niego w brzuchu nie zostało [emoji14]
Teraz jak nie zdążymy dojechać przed obiadem to i oviadek w trasie będzie i tapicerka pewnie do prania [emoji14]
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Karola aja.myalalam ze tylko moje dziecko wolibawic sie kubeczkami...plastikowymi opakowaniami. Lucja tez ksiazeczki ma. Jedna o zwierzatkach wlasnie i jak tylko ja wezme ją do rak to od razu zabiera i przeklada strony. W lozeczku tez sie bawi i tam ma misie to zawsze z rana jak sniadanie mezowi do pracy robie to chwila spokoju. :)

Wkapieli tez woli pustym opakowaniem sie po szamponie bawic ;)
 
Dziewczyna po jakim czasie po urodzeniu dziecka przyszedł wam list z finansantu? Przy Elizce musiałam za wszystkim chodzić teraz to automatycznie robią?

Napisane na HTC Desire 626G dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gabi tak teraz wszystko z automatu idzie :)

Anitaka my w sobote zalapalismy sie na pronocje w lainerze i kupilismy malej samochodzik 4w1 chicco quatro bujak jedzik pchacz w jednym za 30€ smieszna cena przeceniony byl z 80€ mala sie nim nawet bawi ale i tak woli wlazic do szafy albo patrzec jak pranie sie pierze [emoji23]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gabi u nas po wyrobieniu aktu urodzenia mineło zaledwie kilka dni i przyszedł list. Po odesłaniu potrzebnych dokumentów po 2 tyg już się FA na koncie bankowym uśmiechał :)

Kulka, a ile już czekasz? Do dwoch tygodni po doslaniu papierow przewaznie przychodzi. A jesteś zameldowana w PL może? Albo ojciec dziecka? Bo teraz wszystko dokładnie weryfikują itd. [emoji14]

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
No mi e card przyszło dzisiaj. Może przyjdzie nie długo i
FB . Weź mnie nawet nie strasz bo ja się wymeldowalam z Polski bo przy Elizce już musiałam mieć zaświadczenie ale to do KBG. Mąż dalej zameldowany :/

Napisane na HTC Desire 626G dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gabi no bo wszystko jest na Ciebie, to męża nie sprawdzają itd. [emoji14]
Teraz wszystkim tym co pobierają Ausgleich do FB na dzieci w PL, a mają np. dwójkę i należy im się od kwietnia 500+, przysyłają pisma, że obcinają in to co dostają tutaj o te 500 zł do kwietnia wstecz. Nawet jeśli ktoś w PL nie złożył wniosku to zabierają bo mają brać stamtąd. Narazie przyszło dwóm pracownikom u nas w firmie, ale reszta takich przypadków już dostała cynk, że ma składać wnioski w PL bo też im obetną i każą zwrócic wstecz do kwietnia...a listy następne powoli przychodzą

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
O rany, no to nieźle Karolask. Ale z drugiej strony trochę rozumiem też Austrię, skoro dzieci przebywają na stałe w Pl...

Kurczę, ale sama trochę się boję, w Polsce mam meldunek czasowy, myślicie, że powinnam całkowicie się wymeldować? Mam go tylko dlatego, że rodzice mają mieszkanie ze spółdzielni, które nie jest jeszcze wykupione, póki jestem tam zameldowana to mam do niego prawo, a jak się wymelduję, to do widzenia. No ale z drugiej strony żyję i mieszkam tu, więc nie chcę tu mieć problemów. Z Filipem bez problemu dostałam FB i KGB, ale jeśli teraz tak ostro sprawdzają, to może lepiej się wymeldować całkowicie?
 
Do góry