reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

Z tym meldunkiem to ja juz mocno w przyszlosc wybieglam hihi. Bo jesli dzieci nie miejace nigdy meldunku i nie majace obywatelstwa tu moga miec problem pozniej jak sie zwiaza z taka sama osoba-osoba nie miejaca nigdy meldunku w panstwie z ktorego pochodza. Powiedzmy tak,ze Raphi zwiaze sie z twoja mala (to tylko przyklad hihi) i beda mieli dzieci to wszystko beda musieli zalatwiac w wawie.Beda musieli specjalnie jezdzic umiejscawiac akt urodzenia i skladac papiery o pesel i inne bajery.Oczywiscie sam paszport moze byc robiony w konsulacie ale bez umiejscowienia aktu nie ma szans. tego sie dowiedzialam ostatnio w konsulacie bo wlasnie byla taka para Polakow co tu sie urodzili i nigdy nie mieli meldunkow w pl a tu obywatelstwa nie mieli i chcieli paszport dziecku zrobic...Masakra jakas jak im babka tlumaczyc zaczela to pozniej sama obszukalam i naprawde jest pod gore.Wiec wystarczy nawet roczny meldunek i juz. Szczegolnie dla tych osob co maja rodzine blizej granicy bo jesli wawa czy inne dalsze tereny to i tak roznicy nie ma....to zem sie rozpisala :szok:
 
reklama
Dzięki wielkie bardzo pomocne odpowiedzi a to jest najlepsza Najprostsze rozwiązanie to cywilny i przeprowadzka do tatusia :)
No właśnie nad tym już myślimy i dlatego cywilny chyba byłby najszybszym i najprostszym rozwiązaniem :)
 
karolask z checia skorzystam z zaproszenia. Od przyszlego tygodnia... Daj znac kiedy tobie pasuje :-)

Ola zdrowka dla coreczki!
Moj mlodszy ale jeszcze ani razu nie przespal nocy. Zazwyczaj karmie 3-4 razy. A wstajemy w najlepszym wypadku o 6:30. Spi albo w balkoniku albo obok mnie.

U was juz pierwsze kroczki a moj probuje raczkowac do tylu ;-)

My dzis bylismy na spotkaniu z innymi dziecmi w Eltern Kind Zentrum. Wlasciwie gorzej to sobie wszystko wyobrazalam :p a i nareszcie otworzyli rodzinna Cafe z miejscem do zabaw dla dzieci.

Witaj Kasq!



Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Anitaka te pozycje to są właśnie udane. Zamiast zająć się jedzeniem to sto innych rzeczy w tym samym czasie jeszcze robi ;) skąd ja to znam...hehe śliczne fotki :)
Ola szybkiego wyklucia zabka życzę będzie chwilkę spokojniej :)
Witaj Kaśq :) gratulacje Fasolki :) Zdrówka dla Was Na cala ciaze oczywiście.
Vici u nas też Młody za długo nie lubial być w rozku szpitalnym. Może dlatego że gorac tam był okropny ale za to chusta była bardzo lubiana przez niego do około 9mca a później nosidlo. W sumie do tego czasu wskakuje mi na plecy jak tylko założę albo zobaczy na wieszaku :)
Co chodzi o meldunek w Pl to nie powinno się mieć dwóch stałych, nie powinien mieć też kiedyś w przyszłości Dzieć problemu z meldunkiem jak tylko tu jest narazie zameldowany. Unia ;) a umiejscowienia aktu urodzenia można robić od zeszłego roku bodajże maja w którym chcesz urzędzie stanu Cywilnego w Pl....nie musi być w W-wie no chyba że znów jakieś zmiany y....
Ja też często w tyle zostaje tutaj na forum. Nie ogarniam już czasem żeby wszędzie być na bieżąco [emoji52][emoji22] niestety .
Kasq tak jak piszą Dziewczyny lepiej już niech Cie narzeczony podepnie pod swoje ubezpieczenie po szybkim cywilnym i zacznij tutaj chodzić do lekarza. ..napewno językowo poradzisz po niem czy ang a jak nie to chłopaka pod pache lub koleżankę i też potlumaczyc mogą :) bo Pl gin tutaj to masakra:( powodzenia!


Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cieszę się że znalazłam to forum i tyle pomocnych duszyczek :) dziękuje też się cieszymy z fasolki tym bardziej że to nasze pierwsze:) staraliśmy się ale szybciutko się udało więc szczęście podwójne teraz ttylko załatwić sprawy ważne i się nie stresować :) dzięki ;)
 
Hmmm... a to ciekawe co piszesz Vici, a mieli numery PESEL?? Bo wcześniej się chyba nie dało dostać tego bez meldunku? I wydaje się, że musieliby być kiedyś tam zameldowani. Zależy kiedy to było, chyba że w czasie gdzie to też nie było konieczne. Teraz PESEL mogą nadać dziecku bez meldunku w PL. Ale niektóre lokalne urzędy "nie mogą" taaa.... ja swoje nerwy zjadłam z nimi już. Kazałm się doszkolić, a PESEL zrobimy przez ambasadę przy drugim paszporcie bez łaski [emoji14]
Teraz faktycznie można akt urodzenia umiejscowić w każdym urzędzie. Ale może faktycznie jak ktoś nigdy nie miał meldunku to musi to zrobić w jakiejś Warszawskiej Centrali. U nas jeszcze sprawa tego rodzaju, że do PL nie zamierzamy zjeżdżać wcale. Jak Laura sobie umyśli, że chce na starość w PL mieszkać, i od rodziców zdala uciec to sobie będzie załatwiać sama papiery za karę :D hahaha
Ale zanim by do tego doszło to pewnie 100 razy się wszystko zmieni :) może na plus...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Hej dziewczyny my w domu od wczoraj szybko się udało poród szybki. Klara 4200g 50 cm :) duża :) a powiedzcie mi bo mąż zapomniał wpisać dzisiaj drugie imię na akcie możemy to zmienić albo dodać na polskim akcie?

Napisane na HTC Desire 626G dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry