reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Marti_w my tez mamy romer king Plus, jest fajny i chyba wygodny, Zuza nie narzeka, aczkolwiek generalnie to nie lubi siedziec w foteliku, najchetniej chodzilaby po samochodzie:) w tym foteliku denerwuja mnie tylko nakladki na pasy, bo nie sa sciagane i maja takie rowki, ( no chyba za ja ich nie umiem zdjac :/ ) Jak byla mala to spala cala droge, a teraz niestety 2 h to max, pozniej musze jej spiewac i zabawiac ja bo co chwile wyciaga rece z pasow i chce wychodzic. Naszczescie mamy tylko 6 h do domu.
 
reklama
mb_1 w linii prostej do lasu mamy ze dwa kilometry, ale po drodze jest porządny pagórek, więc upocę się jak dzika zanim wepchnę pod nią dziecko w spacerówce :-) Przy wracaniu jest lepiej, bo pagór mniej stromy, ale za to zazwyczaj mam dwa pełne kosze grzybów, więc upocę się znowu:-D
ola8806 też mnie te rowki wkurzają, najgorzej jak dziecko je zabrudzi, chociażby jedzeniem. Ściągnąć je się da, ale zabawa przy tym przednia. Chociaż dla mnie to już mały problem, młody jak był mały przy każdej podróży tak upierdzielał fotel, że prałam go po 3-4 razy w tygodniu, także rozmontowanie go na części pierwsze to już pikuś.

Idę grzyby ogarniać.
 
hej dziewczyn, potrzebuje pomocy , mojemu 5 dniowemu maluszkowi żle sie goi pępuszek :( Nie wiem gdzie moge iść żeby mi ktoś go zobaczył :(:(.......
Nie mam jeszcze lekarza wybranego, możecie mi kogoś polecić?? I jeszcze jedna sprawa , może któras wie jak jest tutaj z przychodzeniem pielęgniarek do domu??
Będe ogromnie wdzięczna za pomoc
 
Dagii, nie jestem z Wiednia wiec niestety za bardzo nie pomoge. Ale moze MutterKindBeratung? w internecie na pewno znajdziesz liste w odpowiednich bezirkach, tyle, ze za czesto to sie u nas nie odbywa, nie wiem jak w Wiedniu?
 
Dagii nie jestem z Wiednia, ale mysle, ze jest podobnie. Wszystko zalezy, kiedy wyszlas ze szpitala.Niestety nie pamietam ile dni mozesz byc w szpitalu, zeby Ci GKK zaplacila.Mozesz sobie wybrac Hebamme, ktora do Ciebie przyjdzie kilka razy.Hebamme, ktora ma podpisana umowe z GKK znajdziesz na stronie swojego GKK.
Mozesz tez z maluszkiem isc do Stillberatung w szpitalu, w ktorym rodzilas.Ja tak bylam z moja corcia.
 
Dagi a w ktorym szpitalu rodzilas? Moze tam zwroc sie o pomoc? A jak nie to ja bym jechala do Willhelminen albo do AKH? Chociaz z 2. strony troszke strach takiego malucha po szpitalach gonic? Musisz sama zadecydowac jak powazna jest sytuacja... Co to znaczy, ze sie zle goi? Co do pielegniarek to nie pomoge, lekarke pediatre mam, jestem zadowolona, polecam ale kontakt tylko w j. niemieckim dr Susanne Bernhardt, 12. Bezirk. Wiem, ze sa lekarze, ktorzy jezdza do domu pacjenta, jeden nawet polskojezyczny ale niestety nie pamietam nazwiska...

Jak juz pisze to moze skrobne cos o nas, my rowniez padlismy ofiara jesiennego wirusa, na szczescie tylko katar i lekki kaszelek, wychodzimy na spacerki, ale sie pilnujemy... No i juz powoli widze 3. jak wyjda to biore w obroty mojego dzieciaka i ucze spania w nocy, bo juz padam. Budzi sie co kilka godzin i ciagle tylko wola o cyculka daj daj daj... :cool2:
 
Dagii ja problem jest duży to jedz do szpitala do wilhelminen tam gdzie rodzilas mi jak wychodziłam a zbliżał się weekend odrazu mówili że jak coś się bedzie działało to żebym wróciła.
 
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi , z pepuszka sie coś saczyło i nie pachniało za ładnie :/ pojechałam do najbliższego szpitala i na szczęście lekarz powiedział że wszytsko ok wiec mój stres był nie potrzebny :) ale lepiej dmuchać na zimne , szczególnie że to mój pierwszy dzidziuś i na wszystko zwracam szczególną uwage:)

Jeśli chodzi o pediatre jak możecie napiszcie do kogo Wy chodzicie ,najlepiej polskiego bo lepiej się dogadac i wiedzieć wszystko na 100% przy maleństwie :)
 
reklama
Aniag_78 ja pochodzę ze Stawisk a mój Mąż z.Jedwabnego.Właśnie chce poprzymierzac i zamówić przez Internet ten fotelik.Moja mała kaszel ma 3dzien,lekarka tez chora i dopiero jutro do innego lekarza.
 
Do góry