reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Anet, gdy skladasz wniosek o zwrot kosztow za lekarza, to troche to trwa. Rozliczaja to co kwartal. Ja osobiscie poczekalam, az odbede wszystkie wizyty i wszystkie rachunki oddalam za jednym zamachem
 
reklama
Dzięki Kapelutku:-)
....a myślisz ze mogę próbować mimo że kwartał zaczęłam juz u innego gin a teraz zmienię na innego? Te rachunki jak co to pewno do WBK składać tak ?
 
marti_w my mamy podobny, nie ten model, o ktorym piszesz tylko Cybex Juno Fit i wszystko byloby pieknie, gdyby Mlody lubil jezdzic samochodem... no i w sumie ta nakladka sie nie sprawdza, bo jak jest znudzony dluzsza jazda to z powodu braku pasow (ktore jego zapinaja, bo sa tylko na ta nakladke) potrafi wydostac sie z fotelika :baffled: moze jak podrosnie to zmadrzeje...

tym razem jedziemy do PL w nocy, mam nadzieje, ze Mlody nie zrobi awantury, trzymajcie & :tak:
 
Czesc, my tez mamy cybex juno fix. Na poczatku Kinga nie lubila nakladki, teraz jest okej, fotelik na pewno b bezpieczny. Nie udalo sie naszej malej poki co wydostac z fotelika, ale fakt ze nie jezdzimy dluzej niz 2-3h i wtedy zazwyczaj spi. Do spania trzeba skorygowac pozycje fotelika (pociagnac do przodu), inaczej jest zbyt pionowa i glowa dziecka opada do przodu. No i samo dziecko w czasie spania troche w foteliku "tonie", musze zawsze poprawic jej ulozenie ramienia od strony drzwi - tam pas wychodzi z fotelika i dziecko nie ma tak swobodnej reki po tej stronie (boje sie, ze jej od takiej pozycji zdretwieje). Problem znika jesli ma sie samochod z systemem izofix i pasa wowczas w ogole sie nie uzywa, tylko nakladke na klik.

Niezly ten Wasz Gucio, ze sie potrafi oswobodzic, powodzenia w drodze do PL Marynka! P.S.my sciskamy Kinge pasem na maxa, ktory sie blokuje i jest ok ;)
 
Ostatnia edycja:
Podtrzymuję zdanie Oli, od polskich lekarzy z daleka. Też chodziłam do Miechowieckiego i tego na pewno nie polecam, o reszcie opinie bardzo mieszane jak czasem czytam wypowiedzi innych kobiet na fb.

Dagii ja do szpitala miałam tylko kosmetyki dla mnie, kapcie, ubrania dla mnie i dla dziecka na wyjście, resztę zapewniał szpital pod dostatkiem, rodziłam w Göttlicher Heiland w 17. Bezirku.

Anet podobno można pójść do Krankenkasse i powiedzieć, że jest się niezadowolonym z lekarza i wtedy odblokują ecard tak, że można iśc do innego w tym samym kwartale. Jeśli to się nie uda to musisz płacić. Ktoraś z dziewczyn płaciła u Dinhof 150€, mnie Miechowiecki skasował 90€.

Maryńka szerokiej drogi, życzę żeby Gucio sobie smacznie spał :)

Kasia pracodawca nie ma prawa Cię zwolnić. Chyba, że byłabyś na okresie próbnym, ale mnie nawet wtedy nie zwolnili mimo okresu próbnego :) A pracodawcę najlepiej poinformować jak najszybciej, bo czasem muszą zapewnić inne warunki pracy itd. Mnie np przenieśli do innego przedszkola do starszej grupy, bo nie mogłam pracować już z najmłodszymi dziećmi, które wymagały noszenia.

Magdalena wnioski chyba można składać max do 6 miesięcy po porodzie. Ja anmelde dostałam od ręki po doniesieniu paszportu (dostałam pismo z MA35, aby dostarczyć im paszport dziecka). Wniosek i dokumenty składałam w Standesamt podczas wyrabiania aktu urodzenia.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny pomozcie:/ jeszcze przed ciaza walczylam z uporczywa migrena od kilku lat. Mialam ogromna nadzieje ze w czasie ciazy ona zniknie ale niestety tak nie jest. Przed ciaza ratowalam sie lekami od neurologa ale teraz juz ich nie zazywam bo wiem ze nie wolno. Juz ktorys raz z rzedu budze sie z okropnym bolem glowy ktoremu towarzysza nudnosci i problemy zoladkowe. Czy mozna temu jakos zaradzic? Czy znacie jakies domowe sposoby ktore pomagaja? Bo ja w takiej chwili jestem calkowicie wylaczona z zycia a przeciez musze normalnie pracowac. Czy odrobina czarnej kawy z cytryna moze zaszkodzic mojej fasolce??? Dziekuje za odp i pozdrawiam
 
reklama
Kasia ja wogole przestałam pić kawę w ciąży czasami piłam ale taka z cykorii:-) zapytaj w aptece czy nie mają takich kaw dla mam w ciąży bo wiem ze w Polsce jest takie coś :-)
 
Do góry