reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
marti widze,ze juz vixen odpowiedziala :-) Jesli chodzi o MKP to wizyty ustalaja aby zmiescic sie w wyznaczonym czasie wiec bedz problemow ale zaznacz ze wczesniak i powinno byc bez problemow.Super,ze was wypuscili zdrowka i wytrwalosci zycze :-)
 
Witam Was Dziewczyny :-)
mart_w Gratuluję i oczywiście cieszę się wraz z Wami, że już w domku jesteście :-)
Mam do Was pytanko... czy mogłybyście mi sprecyzować co muszę zabrać do szpitala dla Dziecka? No i jak wygląda rozmowa w szpitalu... tzw. ambulanzgespräch? Już się stresuję, bo czeka mnie to w lutym...
Nerwów przysparza mi też myśl jak te wszystkie papierkowe sprawy po porodzie załatwić, co , gdzie i jak po kolei ...masakra
 
Dziewczyny, któraś z Was kiedyś pisałą ze Familebeihilfe jest tylko na rok i ze przychodzi jakis formularz do wypelnienia..bynajmniej cos takiego kojarze. Nic do mnie nie przyszło a minąl już rok. Nie dostalismy w tym miesiacu KBG i tak sobie z tym pokojarzyłam....Czy może mi ktoś powiedzieć jak to dokładnie wygląda. nie mam tej pierwszej decyzji o przyznaniu familiebeihilfe nie pamietam juz czy to wogole przychodzi do domu....
 
Kapekutek nie wiem czy we wszystkich szpitalach jest tak samo, ale ja dla dziecka miałam tylko ubranka na wyjście :)

Ola aż zerknęłam na nasz dokument, to nam Familienbeihilfe przyznali na dwa lata. A nie mieliście czasem KBG 2x w grudniu? Bo nam tak przyszło, na początku grudnia za listopad i 30.12 przyszło grudniowe KBG, więc my w styczniu też nie dostaliśmy, przyjdzie w lutym za styczeń
 
kapelutek hey hey Kapelutku, ale czas leci :) jesli masz zamiar dalej rodzic w St. JKH to polecam zabrac czapeczke - ja rodzilam w kwietniu, a na sali okno bylo non stop otwarte, moj Gucio urodzil sie malutki 48 cm, a w szpitalu ubranka przewaznie rozmiar 56 dawali, wiec troche to komicznie wygladalo i Maz dowiozl pare sztuk:-) i rekawiczki niedrapki
ola8806 mi FBH przyznali na 2,5 roku, wydaje mi sie, ze na rok przyznaja tym, ktorzy dzieci maja w Polsce. oczywiscie moge sie mylic.
 
Vixen89 i maryńka Bardzo Wam dziękuję... no ja zmian nie wprowadziłam i będę rodzić w St. Josef Spital... już się nie mogę doczekać... a czas to faktycznie zasuwa jak szalony... mam już i czapeczkę i niedrapki i body i śpioszki i teraz poluję na jakiś kombinezonik nie za gruby... też mam termin na kwiecień :-)
 
A ja to nic dla dzidzi nie mialam jak jechalam rodzic. Tylko tyle co dla siebie rzeczy. Moj Macio pozniej przywiozl ciuszki na wyjscie. Mala miala47cm I wszysykie ciuszki byly na nia za duze. Ja jestem wlasnie w trakcie zalatwiania spraw urzedowych. Na dzien dzisiejszy mala jest juz zameldowana, jutro pojedzimy paszport zlozyc. No I pozniej potwierszenia zameldowania odebrac no I 2 najwazniejsze rzeczy w ubezp. I urzedzie skarbowym, tego obawiam sie najbardziej ale damy rade.
 
reklama
Hej co do rzeczy dla malucha to tylko niedrapki mialam reszte dawal szpital.Na wyjscie maz przywiozl fotelik i przygotowane ciuchy.Dla mnie mialam wszystko ale trafilam na sale gdzie dzewczyny sie nie przebieraly w dzien,chodzily w szpitalnych koszulinach a te pizamy myjki i reczniki braly codziennie czyste od salowych.Ja na droga dobe sie przebralam w swoja pizame i reczniki tez swoje uzywalam a na 4 dobe nas wypuscili wiec juz bylo z glowy.
marti nie obawiaj sie zalatwicie wszystko szybko,bynajmniej u nas tak bylo a teraz czekam na odp.A i suwaczek ci jeszcze do porodu odlicza :-D
Ola ja od poczatku mialam na rok i co roku przedluzana,dopiero teraz dostalam na 2 lata na Victora,zobaczymy co bedzie z Raphaelem bo jeszcze czekam na odp.
kapelutek nic sie nie boj rozmowa u mnie przebiegla sprawnie i dosc szybko dluzej badania trwaly...