reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Marti_w KGB dostaniesz dopiero jak skończy się Wochengeld, we wniosku musisz podać do kiedy masz przyznane. Niestety tak tu jest, trzeba najpierw termin zrobić. Też raz poszłam bez terminu, upomnieli mnie, że następnym razem mam dzwonić, ale mimo wszystko przyjęli. Teraz już zawsze dzwonię, z reguły przyjmują jeszcze tego samego dnia.
 
reklama
Hej dziewczyny, prosze powiedzcie mi jak to jest z badaniami w czasie ciazy, chodzi mi o badania krwi i moczu, czy wyglada to tak jak w polsce ze robimy je same w labolatorium i dostarczamy do gina czy sa one wykonywane w gabinecie lekarza. dziekuje wam z gory za odpowiedz;)
 
lilka to chyba zależy od gina. Ja dostawałam skierowanie i musiałam iść do laboratorium, a np koleżanka chodziła do innego lekarza i u pani doktor miała pobieraną krew i oddawała mocz. Na pewno Ci powiedzą, nic się nie bój;)
 
Dokladnie tak jak mowi Vixen. Ja mialam dwoch lekarzy w czasie ciazy i u obu pobierana byla krew i badany mocz. Wyniki przysylalo laboratorium do lekarza i razem omawialismy je na wizycie. Na glukoze musilam sie za to wybrac juz do laboratorium.
 
lilka ja mialam mocz i krew u gina a cukier robilam u rodzinnego ,nigdzie po labolatoriach nie latalam ale jak juz dziewczyny pisaly to wszystko od lekarza zalezy.
 
a ja mialam jeszcze inaczej. mocz i krew u gina na kazdej wizycie tylko pod katem podstawowych parametrow, a te dokladne i glukoze w labor.at
 
Ja również miałam badaną krew u gina, a on wyniki wysyłał do laboratorium, mocz na każdej wizycie, a na glukozę dostałam skierowanie od gina do laboratorium... jak widać każdy ma nieco inne doświadczenie
 
Właśnie ja też się zastanawiam, mocz mam na każdej wizycie ale krew miałam tylko raz robioną do tej pory, widziałam że glukozę robi też lekarz u siebie, martwię się że może mało razy tą krew miałam badaną??


A i jeszcze jak to było u was ogólnie z badaniami od początku ciąży tylko raz na potwierdzenie ciąży lekarz mnie badał na fotelu, od tamtej pory nic, robi mi usg i nie wiem czy tutaj to jest normalne? czy mój lekarz jakoś olewa sprawę?
 
reklama
fana999 ja wykupilam sobie dodatkowy pakiet i chodzilam cala ciaze w odstepach 3-tygodniowych na kontrole. Mialam do 4 miesiaca USG przez sonde, bardzo dokladne a pozniej juz normalne i miesiac przed terminem CTG. Na kazdej wizycie mialam wydrukowane zdjecie w ramach pakietu, choc z KK sa 3 darmowe. No i tak jak pisalam na kazdej wizycie kontrola: krew, mocz, waga. I jakos miesiac przed porodem wymaz.
 
Do góry